Щиборівська територіальна громада
Хмельницького району, Хмельницької області

Звіт сільського голови за 2023 рік

Додаток

До рішення від 02.02.2024р. № 1

 

 

Шановні жителі Щиборівської  територіальної громади!

Загальні положення.

Відповідно до положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», я звітую про свою роботу та роботу виконавчих органів сільської ради за 2023-й рік. Для нашї громади, як і для усієї нашої країни, 2023 рік був дуже важким. Війна продовжується, наші Збройні Сили України роблять усе можливе та неможливе, щоб здобути Перемогу над ворогом. На жаль, з початку повномасштабного вторгнення, Щиборівська громада втратила своїх відважних воїнів-захисників, які вірні військовій присязі, виконували свій патріотичний обов’язок:

  1. Бурбело Сергій Олександрович;
  2. Гончар Олександр Олександрович;
  3. Городницький Віктор Іванович;
  4. Кшевіцький Олександр Антонович;
  5. Миронюк Юрій Іванович;
  6. Нахильчук Роман Григорович;
  7. Оліщук Олександр Ігорович;
  8. Садовець Віктор Анатолійович;
  9. Цісельський Олексій Валентинович;
  10.  Каяфа Володимир Олександрович.

Схиляємо у пошані голови перед світлою пам’яттю гідних синів незламного українського народу. Вічна пам'ять і вічний спокій нашим Героям!

Вся робота виконавчого комітету, апарату та установ сільської ради була спрямована на виконання тих завдань, котрі ставилися планом соціально-економічного розвитку на 2023 рік та рішеннями ради. Основними напрямками були: робота з наповнення бюджету, утримання в належному стані території, обєктів благоустрою та соціальної інфраструктури села та соціальний захист населення. Економічна ситуація, що склалася в країні у минулому році, створювала для нас постійні проблеми. Але ми організували свою роботу так, що вдалося утримали всі життєво важливі сфери діяльності громади.

Станом на 01 січня 2024 року в 8 населених пунктах сільської ради проживає 4007 осіб.

Територія сільської ради, поділена на 2 старостинських округи.

На території громади свої повноваження в межах відповідних старостинських округів  здійснюють 2 старости та 2 головних спеціалісти загального відділу сільської ради.

  Наша громада, як орган місцевого  самоврядування, у своїй роботі керується принципами законності, гласності, колегіальності, поєднуючи місцеві та державні інтереси. Сільська рада є публічною і  відкритою у своїй діяльності, про що свідчить робота з висвітлення новин та сесій сільської ради на офіційному сайті сільської ради. Крім того, інформація про діяльність сільської ради розміщується  на сторінці у фейсбуці.

 

Волонтерська діяльність Щиборівської сільської ради за 2023 рік

Протягом року виконавчий апарат ради постійно здійснював підтримку та допомогу для підрозділів збройних сил України.

В 2023 році спільними зусиллями громади було придбано один автомобіль     (мерседес віто) в 7–ий Львівський прикордонний загін.

 Спільно з благодійним фондом «Подяка щирих сердець» забезпечували підрозділи ЗСУ в яких проходять службу наші земляки:

-медичними засобами ( перев’язочним матеріалом, знеболюючими та профілактичними препаратами, системами переливання крові, тампонуванням, памперсами, турнікетами тощо)

- військовою формою (військові куртки, балаклави, розгрузки, теплі шапки, рукавиці, носки, труси, термобілизна тощо)

- господарські товари (термоси, ліхтарики, цвяхи, сокири, мішки, металеві скоби, плівка для облаштування бліндажів і так далі)

- засоби особистої гігієни (мило, зубна паста та щітки, вологі серветки і так далі)

- запчастини до автотранспорту ( пальне, шини, мастила, диски, каністри, очищувачі скла, акумулятори, монокуляр, прилади нічного бачення тощо)

- надання подарунків для дітей чиї батьки загинули при захисті України чи зникли безвісти

Спільно з громадською організацією «Незламні в єдності» забезпечували наших захисників:

  • Маскувальними сітками, медичними засобами, військовою формою засобами зв’язку (старлінк)
  • Продуктами харчування  (вареники, випічка, консервація і так далі)
  • Забезпечували продуктами харчування для виготовлення сухих пайків, борщів тощо.

Надана посильна допомога підрозділам Державної прикордонної служби України та ПВО Хмельниччини в облаштуванні навчальних та опорних пунктів вказаних підрозділів у вигляді меблів (столи, лавки, театральні стільці, шафи) пральних машин, холодильника.

Спільно за участю громади проводились збори та передача на лінію фронту продуктів харчування(овочі, фрукти, консервація, макаронні вироби, випічка, мед, солоності тощо)

В забезпеченні потреб підрозділів ЗСУ активно приймали участь шкільні та дошкільні заклади освіти громади, шляхом проведення ярмарків та концертів, виручені кошти з яких безпосередньо передавалися нашим захисникам. Кузьминський ліцей на постійній основі здійснює плетіння маскувальних сіток та виготовлення окопних свічок.

Окремо потрібно відмітити що взаємодія з волонтерською спільнотою м. Київ забезпечила виконання швидких замовлень від наших хлопців. (турнікети, медицина, господарські товари тощо) але найважливішим є допомога нашим пораненим воїнам. Їх влаштування на планові операції та обстеження за кордон, допомога в наданні якісної та швидкої допомоги при критичних пораненнях.

Слід відмітити що активну громадську позицію проявили працівники комунального господарства «Водограй 2017» та працівники закладів освіти у вигляді надання допомоги постраждалим населеним пунктам області під час обстрілів рф.

За участі релігійних громад сільської ради було зібрано та перевезено на деокуповані території Херсонської області великий об’єм гуманітарної допомоги для цивільного населення (одяг, взуття, постільна білизна, одіяла, подушки, засоби особистої гігієни, пральний порошок, овочі, фрукти, продукти макаронного виробництва, цукор, олію та багато іншого).

Лише спільними зусиллями ми маємо ефективний результат від нашої діяльності.

 

Сесійна діяльність сільської ради.

 

Депутатський корпус ради VIII скликання складає 21 депутат.

Відповідно до вимог статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» основною формою роботи ради є проведення сесій. Скликання сесій сільської ради проводиться згідно з розпорядженнями сільського голови.

Депутати сільської ради мали можливість ознайомитися з проєктами рішень, що вносились на розгляд сесії, на постійних комісіях, або завантаживши з офіційного веб-сайту сільської ради.

З початку звітного року відбулось 12 сесій сільської ради. За звітний період прийнято 26 цільових програм та внесено зміни і доповнення  до 4 програм.

Важливою складовою роботи сільської ради є діяльність постійних комісій сільської ради, які згідно з статтею 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є органами ради, створеними для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради. У Щиборівській сільській раді VIIІ скликання були сформовані та діють 4 постійних депутатських комісій. Як показала практика, левова частка роботи з розгляду питань відбувається саме на засіданнях постійних комісій, зокрема на спільних засіданнях, які проводять перед початком сесії.  Саме там опрацьовуються проєкти рішень і програм, готуються відповідні висновки, рекомендації з усіх питань, які потім виносяться на розгляд сесії. Так, з початку 2023 року було проведено 12 засідань постійних комісій.

В цілому організація роботи постійних комісій свідчить про те, що депутати сільської ради налаштовані на цілеспрямовану, конструктивну працю.

 

Діяльність виконавчого комітету сільської ради.

 

Протягом 2023 року мною було ініційовано та проведено 20 засідань виконавчого комітету сільської ради, в тому числі і позачергові, на яких розглянуто різноманітні питання з забезпечення життєдіяльності громади. Прийнято 97 рішень. Персональний склад виконавчого комітету сільської ради затверджено у кількості 15 осіб.

При підготовці та прийнятті рішень виконавчим комітетом було забезпечено виконання вимог чинного законодавства.

У 2023 році зареєстровано 32 смерті, 6 народжень та 3 одруження. Вчинено 76 нотаріальних дій.

 

Реєстрація населення

 

Протягом року в громаді зареєстровано 110 осіб, натомість 130 осіб було знято з реєстрації.

- зареєстровано 3 новонароджених дітей: з них 2 хлопчики і                         1 дівчинка.

 

Робота зі зверненнями громадян

 

Найважливішою формою забезпечення зворотного зв’язку між сільською радою та громадянами є звернення громадян, а інформація,що міститься в них, найчастіше служить орієнтиром при прийнятті важливихрішень, що стосується інтересів широких верств населення.

Всього за 2023 рік до сільської ради, враховуючи введення воєнного стану в Україні надійшло 396 письмових звернень громадян, що на 189 звернень більше в порівнянні з відповідним періодом 2022 року, з них 75 громадян побувало на особистому прийомі у керівництва сільської ради.

На виконання вимог Закону України «Про звернення громадян» за результатами розгляду звернень, що надійшли впродовж року: 290 вирішено позитивно, 0 – відмовлено в задоволенні, 101 – надано відповідні роз’яснення, 5 – інше.

В тому числі, від органів влади вищого рівня з початку року до сільської ради надійшло 14 звернень, серед них відповідно:

Урядового контактного центру облдержадміністрації – 9.

Хмельницької обласної військової адміністрації  – 4.

Хмельницької районної ради – 1.

Звернення від органів влади вищого рівня стосувалися упорядкування нумерації будинків у с.Кузьмин, земельного спору, затвердження Генерального плану у с.Кузьмин, надання гуманітарної допомоги.

У звітному періоді надійшло 4 колективних звернення на яких звернулось 111 жителів громади, що стосувалися питань: організації сходу села у Михайловецькомустаростинському окрузі, проведення  ремонту дорожнього покриття в селах Кузьмин і Михайлівці.

У своїх зверненнях жителі громади порушили 396 питань, серед яких основну частину становлять питання соціального захисту – 47 відсотків. Сільською радою вишукувались всі наявні можливості щодо позитивного вирішення порушених у зверненнях питань. Залишаються актуальними в зверненнях громадян питання аграрної політики і земельних відносин, транспорту і зв’язку, комунального господарства, житлової політики, освіти, релігії та міжконфесійних відносин та інші.

Першочергово приділяється увага розв’язанню проблем, з якими звертаються особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники бойових дій, особи, які мають особливі заслуги перед Україною, а також соціально незахищені верстви населення.

Всього протягом 2023 рік до сільської ради з проханням про допомогу у вирішенні життєво важливих для них проблем звернулось 76 - учасників та інвалідів війни, учасників бойових дій; 15 – інвалідів І, ІІ, ІІІ групи; 102 – ветерани праці та пенсіонери; 1 - від членів багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь.

За результатами розгляду звернень соціального характеру, що надійшли до сільської ради протягом 2023 року на загальну суму 810 500 тис. грн. надано допомогу 192 мешканцям громади, серед яких 76 – учасникам антитерористичної операції та бойових дій.

В першу чергу надавалася допомога військовослужбовцям на лікування травм, отриманих внаслідок поранення під час виконання бойового завдання та як таким, громадянам, що перебувають на військовій службі.

У сільській раді затверджено графік проведення особистих, виїзних прийомів громадян, який доводиться щоквартально до відома населення через офіційний веб-сайт громади. Також затверджено і графік проведення гарячих телефонних ліній, за звітній період керівництвом сільської ради проведено 12 «гарячих» телефонних ліній із 35 жителями громади. В основному громадяни зверталися з причин невиплати коштів внутрішньо переміщеним особам, переліку документів на отримання матеріальної допомоги, про причини підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, змін у порядку надання субсидій.

Продовжується робота в системі електронного документообігу, яка стосується передусім електронних вхідних документів та звернень громадян.

Громадянам надавалися роз'яснення щодо можливості отримати правову допомогу в районних бюро з надання безоплатної вторинної правової допомоги відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу». 

Інформаційні повідомлення щодо підсумків роботи із звернень громадян до органів місцевого самоврядування розміщуються  також  на  офіційному  веб-сайті громади.

Всі звернення, які надходили до сільської ради, були вчасно опрацьовані уповноваженими структурними підрозділами та скеровані до належного виконання під контролем керівництва. Робота з виконання вимог Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 та інших нормативно-правових документів з питань роботи зі зверненнями громадян  в громаді і надалі продовжується.

В умовах воєнного стану вдалося налагодити роботу з розгляду звернень громадян, які надійшли, які у письмовому, так і в електронному вигляді на електронні поштові скриньки. Від початку воєнних дій в Україні здійснювався консультативний прийом мешканців громади за допомогою всіх засобів зв’язку.

Питання роботи із зверненнями громадян перебуває на особливому контролі у керівництва сільської ради, воно є предметом обговорення на нарадах з відповідальними працівниками сільської ради, керівниками відділів, секторів, нарадах з посадовими особами органів місцевого самоврядування. Посилено контроль щодо своєчасного, об’єктивного і кваліфікованого розгляду звернень громадян та надання конкретних і фахових відповідей заявникам за результатами розгляду їх звернень.

Сільською радою проведено і аналіз звернень, що надходять у старостинські округи громади. Всього за звітній період до старост надійшло 155 звернень, з них  64 письмових та 91 звернення отримане на особистому прийомі. Як і минулі роки найбільша кількість звернень надходить із питань, що стосуються соціального захисту, вагому частку займають звернення від внутрішньо переміщених осіб, земельних відносин, комунального господарства та житлової політики.

Отже, робота із зверненнями громадян у сільській раді, зокрема, щодо змісту звернень, форм та методів прийому громадян, об’єктивного і своєчасного розгляду їх звернень, забезпечення вирішення порушених у зверненнях питань постійно змінюється, в залежності від умов сьогодення. Кожен громадянин має можливість звернутись до сільського голови чи посадових осіб сільської ради із заявою, скаргою та пропозицією та розраховувати на вирішення порушених у зверненні питань. 

Крім цього, за 2023 році до сільської ради надійшло 96 запитів на отримання публічної інформації, на які згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації» вчасно надано відповіді запитувачам.

Також у поточному році надійшло 3 - депутатських запитів, звернень.

За звітний період чисельність вхідної документації склала 2710 одиниць, вихідної – 1804.

Розпорядження, доручення, рішення обласної та районної адміністрації, обласної та районної ради отримано в кількості – 92 одиниць.

У 2023 році сільський голова видав 190 розпоряджень з основної діяльності, 144 розпорядження з кадрових питань (особового складу), 0 розпорядження з адміністративно-господарських питань, 96 розпоряджень провідрядження та відпустки.

 

                                                 Бюджет

 

За 2023 рік надходження податків і зборів, інших обов’язкових платежів до загального та спеціального фондів бюджету Щиборівської сільської ради склали 44 257 313,84 грн, що становить 107,3% до затверджених річних показників.

До загального фонду сільського бюджету надійшло доходів (без урахування трансфертів)24 853 555,55 грн, що становить 112,25% до затверджених показників на відповідний період (перевиконано доходів на 2 712 032,55 грн). Порівняно з минулим роком надходження збільшилися на 5 590 834,28 грн, або на 29,0%.

Левова частка дохідної частини бюджету територіальної громади формується за рахунок податку та збору на доходи з фізичних осіб, плати за землю, акцизного й єдиного податків.

Виконання планових показників за основними видами податків у звітному періоді склало:

  • податок та збір на доходи з фізичних осіб112,9%. За даним податком надійшло 14 536 647,22 грн, перевиконаннясягнуло1 666 027,22 грн. Темп росту аналогічного показника, порівняно з 2022 роком, склав 123,6% (надходження збільшились на 2 780 141,56грн);
  • плата за землю – 116,1%.Перевиконання за даним обовязковим платежем склало498 439,70 грн. Порівняно з минулим роком надходження збільшились на45,5% (1 125 560,80 грн).
  • єдиний податок– 106,96%.За даним податком надійшло 3 806 373,66 грн, перевиконання сягнуло 247 705,66 грн. Темп росту аналогічного показника, порівняно з 2022 роком, склав 120,8% (на 655 836,68  грн більше);
  • акцизний податок – 111,64%.Перевиконання за даним податком склало 231 382,17 грн.
  • Одним із резервів збільшення доходів місцевого бюджету є перегляд договорів оренди землі в частині збільшення ставки орендної плати до 12%.

Впродовж 2023 року трансферти з інших бюджетів надійшли у сумі 19 076 134,20 грн, (100% планових надходженгь) з них:

  • базова дотація з державного бюджету – 5 662 500 грн ;
  • додаткова  дотація з державного бюджету – 443 300 грн;
  • інші дотації з місцевого бюджету – 302 333 грн;
  • освітня субвенція з державного бюджету – 12 518 700 грн;
  • субвенція з місцевого бюджету за рахунок залишку коштів субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, що утворився на початок бюджетного періоду– 11 429,00 грн;
  • субвенція з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 6479,00 грн;
  • субвенція з місцевого бюджету на виконання окремих заходів з реалізації соціального проекту `Активні парки - локації здорової України` за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 88 279,20 грн;
  • субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенції – 43 114,0грн.

  З сільського бюджету було надано офіційних трансфертів на суму 157 994,74грнв тому числі:

  • інші субвенції з місцевого бюджету- 61 375 грн, надана субвенція для Красилівської ОТГ в сумі 8 974,00 грн, за надання послуг перевезення хворого на гемодіаліз та 7 501,00 грн за послуги надані інклюзивно ресурсним центром та 44 900,00 грн ЦНАПом.
  • субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально – економічного розвитку профінансована в сумі 96 619,74 грн, в тому числі: для поліції 50 000,00 грн, ДНС - 20 000, грн, лікарні ветеринарної медицини 1 619,74 грн, управління соц захисту Хмельницької РДА - 20 000,00 грн та центру пробації -5 000,00грн.

Надходження доходів спеціального фонду бюджетубез урахування трансфертів у2023 роцісклало327 624,09 грн, планові показники виконані на 1095,7% , за рахунок збільшення інших джерел власних надходжень. 

У 2023 році видаткова частина місцевого бюджету становила 43 227 837,02 грн, у тому числі видатки загального фонду склали 42 369 637,36  грн (відбулося виконання 95,0% планового показника з урахуванням змін на відповідний період), видатки спеціального фонду – 858 199,66 грн (виконання планового показника – 163,5%).

Захищені видатки проведено у сумі 33 354 118,12 грн, що становить 77,2% від загального обсягу видатків. Напрями фінансування такі: на виплату заробітної плати з нарахуваннямивикористано 28 045 747,81 грн (84,1%), з них – кошти освітньої субвенції з державного бюджету склали 12 518 700,0 грн (37,5%), на енергоносії та комунальні послуги бюджетних установ – 3 369 230,70  грн (10,1 %), на продукти харчування – 854 388,58грн(2,6%), інші виплати населенню – 1084 751,03 (3,2%).

Видатки на утримання бюджетних установ за галузевим спрямуванням наступні:

  • державне управління – 8 944 587,09 грн (20,7%);
  • соціальний захист – 1 754 695,55 грн(4,1%);
  • освіта – 24 573 047,73 грн(56,8%) ;
  • культура – 1 211 886,93 грн(2,8%);
  • охорона здоров’я – 1 071 290,81 грн (2,5%);
  • житлово-комунальне господарство – 3 856 977,49 грн (8,9%);
  • утримання автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури1 351 277,48 грн (3,1%);
  • інша діяльність – 464 073,94 грн(1,1%).

 

Протягом звітного періоду забезпечено в повному обсязі оплату послуг за спожиті енергоносії та комунальні послуги. Кредиторська заборгованість з виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ станом на 01.01.202року відсутня.

Додатковим джерелом для проведення видатків у звітному періодістав залишок коштів сільського бюджету, що склався станом на 1.01.2023 року у сумі 3 866 863,01 грн, з яких 807 829,73грн спрямовано на:

  • захищені видатки (виплату заробітної плати з нарахуваннями– 384 280,00 грн, оплату енергоносіїв – 423 549,73 грн);
  • інші видатки 2 918 561,11 грн, у тому числі на:
  •  придбання відсіву та інших матеріалів для ремонту доріг та послуг по них -1 220 000,00 грн,
  • Матеріали для покриття підлоги в спортзалі Кузьминського ліцею - 301346,11 грн,
  • придбання геоінформаційної системи управління земельними ресурсами -130 000,00 грн,
  • інвентаризацію земельних ділянок -100 000,00грн,
  • нормативно - грошову оцінку населених пунктів сільської ради – 200 000,00грн,
  • підвезення учнів та вчителів – 197 500,00 грн,
  • матеріальна допомога -105 000,00 грн,
  • на утримання ФАП та ФП – 535 320,00 грн,
  •  паливно – мастильні матеріали та запасні частини для шкільного автобуса - 100 000,00 грн,
  •  кошти, передані до бюджету розвитку спеціального фонду – 130 374,00 грн спрямовано для придбання генератора в сумі 70 000,00 грн, мультимедійної дошки для Щиборівської ЗОШ – 60 374,00,00 грн, системи оповіщення та інформування населення – 84 000,00 грн,
  • Нерозподілений залишок, що утворився станом на 01.01.2024 року становить 10 098,17 гривень.

Заборгованість (загальний фонд):

Дебіторська заборгованість станом на 01.01.2024 року відсутня.

Кредиторська заборгованість станом на 01.01.2024 року становить 239 000,0 грн,а саме: По КПКВК 1021 «Надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти» в сумі 239 000,00 грн. Заборгованість виникла у зв’язку з непроведенням видатків Державною казначейською службою України (КЕКВ 2275 – оплата інших енергоносіїв та інших комунальних послуг ).

Заборгованість (спеціальнийфонд)

         Дебіторська та кредиторська заборгованість станом на 01.01.2024 року відсутня.

 

ОСВІТА

 

Мережа закладів освіти відповідає освітнім потребамнаселення тасформована у відповідності з демографічною ситуацією у громаді.

Одним із пріоритетних напрямів діяльності Щиборівської сільської ради є модернізація та вдосконалення системи дошкільної та загальної середньої освіти, забезпечення надання якісних освітніх послуг, у тому числі дітям з особливими освітніми потребами.

До вересня 2023 року на території сільської ради освітніми послугами забезпечували здобувачів чотири заклади загальної середньої освіти:

  • Кузьминський ліцей;
  • Михайловецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів;
  • Радісненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів;
  • Щиборівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів.

 

Станом на початок 2023/2024 навчального року чисельність шкіл зменшилася, що було зумовлено відсутністю контингенту учнів у Михайловецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. Такна черговій сесії сільської ради від 05 вересня 2023 року було прийнято рішення  № 22 «Про призупинення освітньої діяльності Михайловецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Щиборівської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області у зв’язку з відсутністю контингенту здобувачів освіти».

Учні Михайловецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів з 01 вересня 2023 року розпочали освітній процес у Кузьминському ліцеї (33 учні) та Радісненській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів (7 учнів).

У зв’язку з оптимізацією мережі освітніх закладів громади, 20 жовтня 2023 року на позачерговій сесії сільської ради було прийняте рішення № 14 «Про схвалення проєкту рішення сільської ради «Про припинення, шляхом ліквідації, Михайловецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Щиборівської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області»».

 Наразі на території сільської ради функціонують три заклади загальної середньої освіти:

  • Кузьминський ліцей (кількість здобувачів освіти – 195 учнів, кількість педагогічного та технічного персоналу – 40 осіб);
  • Радісненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів (кількість здобувачів освіти – 90 учнів, кількість педагогічного та технічного персоналу – 31 особа);
  • Щиборівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів (кількість здобувачів освіти – 89 учнів, кількість педагогічного та технічного персоналу – 26 осіб)

Аналізуючи діяльність закладів загальної середньої освіти у 2023 році, слід відмітити, що на початок 2023/2024 навчального року в усіх закладах загальної середньої освіти громади спостерігалося  збільшення учнівського контингенту.

Динаміку чисельності учнів в закладах загальної середньої освіти громади відображено на рис. 9.1.

 

 

Фото без опису

Рис. 9.1. Динаміка чисельності учнів в закладах загальної середньої освіти Щиборівської територіальної громади у 2021-2023 роках

 

Утримання одного учня  в закладах загальної середньої освіти громади у 2023 році в середньому становило 59,3 тис. грн (у Кузьминському ліцеї – 48,6 тис. грн, у Михайловецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів – 101,5 тис. грн, у Радісненській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів – 69,1 тис. грн., у Щиборівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів – 56,8 тис. грн).

Фото без опису

Рис. 9.2. Витрати на одного учня  в закладах загальної середньої освіти Щиборівської територіальної громади у 2021-2023 роках

 

Освітній процес у закладах загальної середньої освіти забезпечують 63 педагоги та 34 технічних працівники. У 2023 році своєчасно, у повному обсязі, забезпечено виплату заробітної плати працівникам освіти громади. Стовідсотково здійснено виплати на оздоровлення педагогічним працівникам.  Всього на заробітну плату з нарахуваннями всім працівникам закладів загальної середньої освіти використано 17567,7 тис. грн, з них: за рахунок субвенції з державного бюджету – 12536,6 тис. грн, за рахунок коштів місцевого бюджету – 5045,9 тис. грн. Середня заробітна плата вчителя становила 15812,7 тис. грн, технічного персоналу – 8,6 тис. грн.

На енергоносії (електроенергія, природний газ, опалення) у закладах загальної середньої освіти витрачено 2658,5 тис. грн.

Забезпечення якісного харчування із дотриманням сучасних принципів здорового харчування та рекомендацій ВООЗ, вимог Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, норм та порядку організації харчування є пріоритетним завданням у закладах освіти громади.

У лютому 2022 року було затверджено Програму «Організація харчування дітей у закладах освіти Щиборівської сільської ради на 2022-2024 роки», першочерговим завданням якої є створення умов для організації повноцінного і якісного харчування учнів 1-4 класів, учнів пільгових категорій 5-11 класів івихованців закладів дошкільної освіти. Здобувачі освіти отримують здорове та збалансоване харчування  з урахуванням санітарно-гігієнічних вимог і норм. На харчування здобувачів освіти у 2023 році з місцевого бюджету  виділено  603,1 тис. грн.  Безоплатним гарячим харчуванням забезпечувалися учні 1-4 класів, учні пільгових категорійі внутрішньо-переміщені особи.  З вересня 2023 року вартість харчування на 1 дитину в школах склала 35 грн. У шкільних їдальнях частково оновлено кухонне обладнання.

Для забезпечення медичного обслуговування учнів громади укладено медичну угоду з комунальним некомерційним підприємством «Красилівський Центр первинної медико-санітарної допомоги». У Кузьминському ліцеї таке обслуговування учнів здійснює медична сестра.

Організація регулярного перевезення учнів і педагогічних працівників до закладів загальної середньої освіти і додому є складовою частиною забезпечення реалізації прав громадян на здобуття загальної середньої освіти. До складу Щиборівської сільської ради входять села, у  яких відсутні  заклади загальної середньої освіти, тому  для забезпечення регулярних перевезень учнів і педагогічних працівників до освітніх закладів і у зворотному напрямі, наразі, використовується шкільний автобус та залучаються послуги перевізника.  

Приділяється належна увага створенню рівного доступу для здобуття освіти дітей з особливими освітніми потребами.

Рішенням сесії сільської ради від 21 лютого 2023 року затверджено Програму надання послуг Інклюзивно-ресурсним центром Красилівської міської ради Хмельницької області дітям з особливими освітніми потребами, які проживають на території Щиборівської сільської ради на 2023 рік. Інклюзивне навчання  організовано у Кузьминському ліцеї для 2 учнів1 та 3 класів та Радісненській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів для 1 учня 8 класу.Із здобувачами освіти з числа дітей з особливими освітніми потребами працюють асистенти вчителів, які пройшли курси підвищення кваліфікації. Для проведення корекційно-розвиткових занять залучаються необхідні спеціалісти. Для сприятливих і безпечних умов навчання в освітніх закладах продовжується робота над модернізацією освітнього простору. Зокрема, відбулось облаштування ресурсної кімнати у Кузьминському ліцеї з використанням сучасного обладнання для релаксації, фізичного та психічного розвантаження, а також надання педагогами корекційних занять для всебічного розвитку дітей з особливими освітніми потребами.

З метою виправлення дефектів усної та писемної мови із здобувачами освіти працює логопед. Послугами логопеда у 2023 році охоплено45 учнів.

Продовжується робота щодо впровадження реформи «Нова українська школа» та облаштування сучасного освітнього, інформаційно-комунікаційного середовища.

На фінансове забезпечення закладів загальної середньої освіти у 2023 році спрямовано 22481,1 тис.грн.

У зв’язку із продовженням воєнного стану в країні, першочерговим завданням залишається організація безпечногоосвітньо-виховного процесу. На дооблаштування укриттів у навчальних закладах громади з місцевого бюджету в звітному роцівиділено 5 тис. Грн. Задовільний стан укриттів є головною передумовою безпечного навчального процесу в очному режимі.

На поточні ремонти у школах було виділено 198,3 тис. грн. На заміну одного вікна  на металопластикове у Михайловецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів спрямовано1,6 тис. грн.

Витрати на придбання товарів у закладах загальної середньої освіти склали 1223,8 тис. грн, зокрема, відбулася закупівля:

  • запчастин до шкільного автобуса;
  • бензину для шкільного автобуса;
  • канцтоварів;
  • дезинфікуючих засобів;
  • господарськихтоварів та електротоварів;
  • будівельних матеріалів для облаштування укриття;

− посуду;

− дошки;

− кухонних мийок;

− лінолеуму;

− меблів для ресурсної кімнати.

На забезпечення протипожежної безпеки (перезарядку вогнегасників) у закладах загальної середньої освіти виділено 4,7тис. грн, для здійснення виміру опору ізоляції – 9,6 тис. грн.

 У 2023 році закуплено дидактичні матеріали для створення тематичних локацій, облаштування та функціонування Класу безпеки у Кузьминському ліцеї, відповідно до вимог Міністерства освіти і науки України.

Не залишається осторонь питання діджиталізації освітнього процесу.

Всі заклади загальної середньої освіти забезпечені комп’ютерною технікою та підключені до мережі  «Інтернет».Придбано інтерактивний комплект та акустичну систему у Щиборівськузагальноосвітню школу І-ІІІ ступенів.В усіх закладах освіти зроблено перші кроки у напрямку розвитку STEM-освіти: здійснено закупівлю двох інтерактивних комплектів, цифрового та демонстраційного обладнання, обладнання для проведення практичних робіт (цифрові мікроскопи, об’ємні моделі «Торс людини розбірний», моделі демонстраційні «Сонячна система», компаси).

У 2023 роців межах реалізації ініціативи «Спільно до навчання» від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) школи отримали набір раннього розвитку та набір «Школа в коробці», а також 25 рюкзаків і наборів канцелярії для першокласників та інституційний гігієнічний набір. Від Департаменту освіти та науки Хмельницької обласної військової адміністрації іГромадської організації «Комітет сприяння розвитку інформаційного суспільства» передано 1 WIFI-роутер у Кузьминський ліцей. За підтримки депутата Хмельницької обласної ради Віолети Лабазюк та благодійного фонду сім’ї Лабазюків «МИ ПОРУЧ» було замінено вікна котельні на металопластикові та придбано ноутбук у Щиборівськузагальноосвітню школу І-ІІІ ступенів, а також кольоровий принтер у Кузьминський ліцей.

У 2023 році дистанційненавчання організовувалось за необхідності. Для забезпечення дистанційного навчання педагогічні працівники використовували відповідні освітні онлайн-платформи, мобільні додатки та інструменти: Classroоm, Google Клас, GoogleMeet, платформа Zoom тощо.

Для забезпечення умов інтелектуального, духовного та фізичного розвитку, реалізації творчого потенціалу учнів в закладах загальної середньої освіти у 2022/2023 та 2023/2024 навчальних роках функціонували та продовжують свою діяльність2 гуртки волейболу, 1 футболу, 1 військово-патріотичний гурток «Сокіл» («Джура»), 1 гурток вокалу і 1 − крою та шиття.

Одним із показників якості надання освітніх послуг є позитивні результати навчального року.

Похвальними листами  «За високі досягнення у навчанні» у 2022/2023 навчальному році нагороджено 13 здобувачів освіти.

 Участь у національному мультипредметному тестівзяли 25 учнів, що становить 92,6% від загальної кількості випускників.

Здобувачі освіти є активними учасниками та переможцями всеукраїнських олімпіад, різноманітних конкурсів, спортивних змагань.

За підсумками ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів у 2022/2023 навчальному році перші місця отримали 9учнів.

В межах територіальної громади діє наукове товариство учнів «НОВА ГЕНЕРАЦІЯ».

У 2023/2024 навчальному роцівизначено 2 переможці І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, які матимуть змогу презентувати власні наукові здобутки у ІІ (обласному) етапі конкурсу, серед них 1 здобувач освіти Кузьминського ліцею та1здобувач освітиЩиборівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Педагогічні колективи закладів освіти Щиборівської громади разом із учнівською молоддю продовжують виявляти активну громадську позицію у волонтерській діяльності, яка з початком повномасштабного вторгнення російської федерації охопила усю країну. Здобувачі освіти постійно організовують благодійні ярмарки, а також долучаються дорізноманітних благодійних акцій на підтримку воїнів ЗСУ. В рамках реалізації національно-патріотичного проєкту «Поділля мрій» благодійним фондом сім’ї Лабазюків «МИ ПОРУЧ» щорічно організовується акція «Тепло дитячих сердець українським героям», у якій учні та вихованці закладів освіти територіальної громади завжди із задоволенням беруть участь. Дітки із захопленням пишутьпатріотичні листівки, малюють колоритні малюнки українським захисникам, долучаються до збору в’язаних теплих шкарпеток, аби підняти бойовий дух наших воїнів.

У 2022/2023 навчальному році учасниками конкурсу «Учитель року» стали 2 педагогічні працівники Щиборівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, один з яких увійшов до десятки кращих вчителів області, дійшовши до півфіналу.

З метою підтримки та активізації обдарованої учнівської молоді та педагогічного персоналу діють рішення сільської ради «Про затвердження Положення про преміювання обдарованих дітей, учнів і педагогічних працівників закладів освіти Щиборівської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області» та «Про затвердження Положення про преміюванняпрацівників закладів загальної середньої освіти,закладів дошкільної освіти, працівниківзакладів культури Щиборівської сільської ради».

Успіхи, здобутки в освітянській сфері залежать від педагогічної майстерності, професіоналізму, компетентності педагогічних працівників, тому впродовж звітного року вчителі постійно підвищували педагогічну кваліфікацію за допомогою онлайн-курсів, семінарів тощо.

У процесі створення освітнього простору налагоджено  співпрацю між дошкільними закладами, закладами загальної середньої освіти, закладами культури, медицини, центром зайнятості, службою з надзвичайних ситуацій,  обласними центрами туристсько-краєзнавчої, науково-технічної, еколого-натуралістичної творчості, комунальним закладом «Мала Академія наук», з науковими установами, громадськими організаціями, з метою  розвитку творчих здібностей у дітей та створення необхідної інфраструктури для забезпечення якісного навчально-виховного процесу. Укладено Угоду про співробітництво між відділом освіти, культури, молоді та спорту Щиборівської сільської ради та Четвертим відділом Хмельницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про спільну діяльність з питань національно-патріотичного виховання учнів, популяризації професії військовослужбовця, інформування щодо проходження військової служби за контрактом, вступу до вищих військових навчальних закладів Міністерства оборони України та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів та Меморандум про співпрацю, партнерство та вдосконалення системи навчання дітей заходам пожежної безпеки шляхом створення дружин юних рятувальників-пожежних (ДЮРП) між Хмельницьким районним управлінням Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області та відділом освіти, культури, молоді та спорту Щиборівської сільської ради.

Для попередження захворюваності серед здобувачів освіти та педагогічних працівників, збереження їх здоров’я, заклади освіти забезпечено достатньою кількістю дезінфекційних засобів, що необхідні для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню, поширенню спалахів епідемій, пандемій, гострих респіраторних інфекцій, їх локалізацію та дотримання у школах санітарно-гігієнічних норм.

 

В межах територіальної громади у 2023 році діяли 4 заклади дошкільної освіти (ЗДО):

  • ЗДО с. Щиборівка «Сонечко»;
  • ЗДО с. Кузьмин «Веселка»;
  • ЗДО с. Радісне «Малятко»;
  • ЗДО с. Михайлівці «Ромашка».

Станом на початок 2023/2024 навчального року чисельність закладів дошкільної освіти, які надавали освітні послуги, зменшилася, що було зумовлено відсутністю контингенту вихованців у ЗДО с. Щиборівка «Сонечко» та ЗДО с. Михайлівці «Ромашка». На черговій сесії сільської ради були прийняті рішення  від 05 вересня 2023 року № 22 «Про призупинення освітньої діяльності закладу дошкільної освіти с. Щиборівка «Сонечко» Щиборівської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області у зв’язку з відсутністю контингенту здобувачів освіти» та «Про призупинення освітньої діяльності закладу дошкільної освіти с. Михайлівці «Ромашка» Щиборівської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області у зв’язку з відсутністю контингенту здобувачів освіти».

20 жовтня 2023 року на позачерговій сесії сільської ради було прийняте рішення № 14 «Про схвалення проєкту рішення сільської ради «Про припинення, шляхом ліквідації, закладу дошкільної освіти с. Михайлівці «Ромашка» Щиборівської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області»».

Тому на кінець звітного періоду повноцінно забезпечують дошкільний виховний процес у громаді 2 заклади дошкільної освіти:

  • ЗДО с. Кузьмин «Веселка» (28 вихованців, 7 педагогічних та технічних працівників);
  • ЗДО с. Радісне «Малятко» (18 вихованців, 6 педагогічних та технічних працівників).

У 2023 році у повному обсязі здійснено виплату заробітної плати працівникам дошкільних закладів, виплати на оздоровлення педагогічним і технічним працівникам.  Загалом на заробітну плату з нарахуваннями працівників закладів дошкільної освіти спрямовано 1534,6 тис. грн.

На оплату енергоносіїв у закладах дошкільної освіти спрямовано 102 тис.грн.

На харчування вихованців дошкільних навчальних закладів громади у 2023 році з місцевого бюджету  виділено  206 тис. грн. Вартість харчування на 1 дитину в дошкільних закладах з вересня 2023 року склала:

  • ЗДО с. Кузьмин «Веселка» – до 55 грн на день;
  • ЗДО с. Радісне «Малятко» – до 55 грн на день.

З 01 вересня 2023 року батьківська плата за харчування дітей в комунальних закладах дошкільної освіти громади встановлена в розмірі:

  • ЗДО с. Кузьмин «Веселка» – 22 грн на день;
  • ЗДО с. Радісне «Малятко» – 22грн на день.

Основна увага зосереджена на покращенні якості та безпечності харчування у закладах дошкільної освіти громади, яке є збалансованим, а приготування страв здійснюється за оновленим меню.

Із здобувачами дошкільної освіти працює логопед. Послугами логопеда користуються 9 вихованців закладів дошкільної освіти.

Всі заклади дошкільної освіти забезпечені комп’ютерною технікою та підключені до мережі «Інтернет».

За підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у рамках реалізації ініціативи «Спільно до навчання» для закладів дошкільної освіти надано 3 набори раннього розвитку та 2 навчально-розвивальних набори для дошкільників, а також інституційний гігієнічний набір.

З метою запобігання поширенню гострих респіраторних інфекційсеред вихованців та працівників, усі заклади дошкільної освіти забезпечені достатньою кількістю засобів захисту.

У звітномуроці послуги пожежного спостереження у ЗДО «Веселка» с. Кузьмин та ЗДО «Малятко» с. Радісне склали 9,1 тис. грн, із перезарядкоювогнегасників включно – 10 тис.грн. На фінансування закладів дошкільної освіти у 2023 році спрямовано 1905,2 тис. грн. Витрати на будівельні матеріали для поточного ремонту склали 9,2 тис. грн, канцтовари – 13,4 тис. грн.

 

 

КУЛЬТУРА, МОЛОДЬ, СПОРТ

Реалізація державної політики в галузі культури, захисту прав національних меншин, а також державної мовної політики здійснюється відділом освіти, культури, молоді та спорту сільської ради спільно із закладами культури, старостами старостинських округів  громади. У закладах культури громади забезпечено вільний розвиток культурно-мистецьких процесів, відродження, збереження та примноження української культури, культурно-дозвіллєві потреби населення.

З метою створення умов для ефективної діяльності та функціонування закладів культури та надання культурних послуг населенню громади рішенням сесії від 21.12.2022 року №18 «Про реорганізацію сільських бібліотек, будинків культури та сільських клубів Щиборівської сільської ради» з 01 березня 2023 року реорганізовано:

− Будинок культури с. Кузьмин Щиборівської сільської радиХмельницького району Хмельницької області у Центральний будинок культури с. Кузьмин Щиборівської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області;

− Будинок культури с. Михайлівці Щиборівської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області у будинок культури-філіюЦентрального будинку культури с. Кузьмин Щиборівської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області;

− сільський клуб с. Радісне Щиборівської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області у сільський клуб-філіюЦентрального будинку культури с. Кузьмин Щиборівської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області;

− сільський клуб с. Каламаринка Щиборівської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області у сільський клуб-філію Центрального будинку культури с. Кузьмин Щиборівської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області;

− сільський клуб с. Мовчани Щиборівської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області у сільський клуб-філію с. Мовчани Центрального будинку культури с. Кузьмин Щиборівської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області.

сільську бібліотеку с. Кузьмин реорганізовано у Центральну бібліотеку с. Кузьмин Щиборівської сільської радиХмельницького району Хмельницької області;

− сільську бібліотеку с. Михайлівці у сільську бібліотеку-філію с. Михайлівці Центральної бібліотеки с. Кузьмин Щиборівської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області;

− сільську бібліотекус. Радісне у сільську бібліотеку-філію с. Радісне Центральної бібліотеки с. Кузьмин Щиборівської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області;

− сільську бібліотеку с. Щиборівка у сільськубібліотеку-філію с. ЩиборівкаЦентральної бібліотеки с. Кузьмин Щиборівської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області.

Видатки для забезпечення роботи клубних закладів у 2023 році було профінансовано в обсязі 610,1 тис. грн. Нарахування заробітної плати працівникам склало 578 тис. грн, плата за комунальні послуги таелектроносії – 16,7 тис. грн; інші поточні витрати – 15,4 тис. грн.

Заклади культури громади здійснювали свою діяльність відповідно до запланованих заходів на 2023 рік. У зв’язку із введення воєнного стану в країні, масштабних культурних святкувань на території громади не проводилось. Працівники клубних закладів продовжували активно займатись волонтерською діяльністю та долучатись до благодійних заходів: надавали підтримку та допомогу внутрішньо переміщеним особам, збирали кошти та гуманітарну допомогу, долучались до збору продукції та готування страв воїнам на фронт, допомагали хворим, інвалідам,одиноким, людям похилоговіку  та  іншим  особам,  які  через   свої   фізичні, матеріальні чи інші особливості постійно потребують особливої уваги.

Клубні заклади громади у 2023 році провели 229 культурно-масових заходів, які відвідали 10033 особи.

У Центральному будинку культури с. Кузьмин Щиборівської сільської ради та сільських клубах-філіях діють 16 аматорських формувань, в яких нараховується 139 осіб:

− у Будинку культури-філії с. Михайлівці діє 1 ансамбль народної музики (колектив інструментального жанру «Родина», в якому нараховується 3 учасники);

6 колективів вокально-хорового жанру: «Розмай» (5 учасників, сільський клуб-філія с. Радісне), «Едельвейс» (10 учасників, Будинок культури-філія с. Михайлівці), «Барвінок» (15 учасників, Центральний будинок культури с. Кузьмин), «Калинонька» (10 учасників, Центральний будинок культури с. Кузьмин), «Лебідонька» (12 учасників, сільський клуб-філія с. Каламаринка), «Мальви» (6 учасників, сільський клуб-філія с. Мовчани);

6 колективів театрального жанру: 2 у сільському клубі-філії с. Каламаринка: «Веселка» (14 учасників) та «Золоте слово (10 учасників)»; 2 у сільському клубі-філії с. Радісне: «Дзеркало» (8 учасників) та «Словограй» (8 учасників); у сільському клубі-філії с. Мовчани діє «Балаганчик» (6 учасників); у Центральному будинку культури с. Кузьмин діє «Амплуа» (10 учасників).

У клубних закладах громади реалізовують організаторські та творчі здібності 7 майстрів-умільців та 3 гуртки любительського об’єднання за інтересами: «Умілі ручки» (10 учасників, Центральний будинок культури с. Кузьмин Щиборівської сільської ради), «Український візерунок» (7 учасників, сільський клуб-філія с. Каламаринка), «Рушничок» (5 учасників, Будинок культури-філія с. Михайлівці), що проводять культурно-просвітницьку діяльність серед населення, зокрема діляться знаннями, техніками та схемами рукоділля, вишивкою гладдю, бісером та хрестиком, відновлюючи традиції минулої давнини − збиратись разом за вишивкою, ділитись особливостями сімейного побуту.

Впродовж 2023 року працівники клубних закладів громади провели змістовні культурно-масові заходи щодо відзначення державних, пам’ятних, знаменних дат, історичних подій, релігійно-обрядових і професійних свят, заходів для дітей та молоді, огляди-конкурси, майстер-класи, річниці перших писемних згадок населених пунктів.  Особливу увагу в звітному році приділяли заходам з увічнення пам’яті захисників України, Героїв-земляків. Усі заходи у закладах культури відбувалися з урахуванням вимог воєнного стану.

Інформація про проведені заходи та привітання до свят впродовж року висвітлювались на сторінках соціальної мережі Facebook Центрального будинку культури с. Кузьмин Щиборівської сільської ради та Щиборівської територіальної громади.

Видатки для забезпечення діяльності бібліотек у 2023 році з місцевого бюджету громади склали464,4 тис. грн, з них на оплату праці – 461,3 тис. грн.

Бібліотечний фонд бібліотек на кінець звітного року становив 31981 тис. примірників. Минулого року відбулося надходження примірників у кількості 41 шт.

Вусіх бібліотеках громади активно проводилась робота над списанням  російськомовної літератури − списано 5512 тис. примірників.

Центральна бібліотека с. Кузьмин Щиборівської сільської ради та сільськібібліотеки-філії у 2023 році провели 114 соціокультурних заходів. Загальна кількість користувачів у минулому році становила 1586 осіб, а кількість відвідувань бібліотек протягом року – 7896.

Усі сільські бібліотеки громади є комп’ютеризованими (6 комп’ютерів і 2 ноутбуки) та мають вільний доступ до електронних ресурсів для користувачів бібліотек.

Налагоджено тісну співпрацю бібліотек з Молодіжною радою при Щиборівській сільській раді, взаємодію в реалізації питань молодіжної політики, залучення юнацтва та молоді до соціалізації через відвідування бібліотечних заходів, а також долучення бібліотек громади до організації та проведення різноманітних акцій та святкувань, ініційованих Молодіжною радою.

Бібліотечний простір громади став осередком волонтерської діяльності – бібліотекарі, читачі та небайдужі мешканці плели маскувальні сітки, в’язали теплі шкарпетки, виготовляли окопні свічки, допомагали у зборі продукції  від населення, готували страви для захисників на фронт, долучались до благодійних акцій на підтримку ЗСУ. 

Також у бібліотеках громади дбають про внутрішньо-переміщених осіб, для яких організовуються вечори-зустрічі, надається допомога у вивченні різних питань, психологічна підтримка й емоційна розрядка, відбувається обмін звичаями з регіонів, де вони проживали.

Регулярно у бібліотеках громади проводяться інформаційно-просвітницькі заходи у різноманітних формах для зацікавлення та залучення усіх верств населення: постійно оформляються цікаві книжково-ілюстративні виставки, стендові презентації, створюються інформаційні зони, організовуються консультаційні пункти з питань самоврядування.

З березня 2023 року при Центральній бібліотеці с. Кузьмин Щиборівської сільської ради функціонує краєзнавчий клуб «Берегиня», робота якого включає дослідження культурно-мистецької спадщини й етнографічну краєзнавчу діяльність громади. Без усвідомлення національних традицій, поширення знань про історію та культуру рідної землі не може відбутися відродження нації. Краєзнавство стало одним із пріоритетних напрямків роботи бібліотеки, що сприяє залученню дітей та молоді до активного вивчення історії, географії, етнографії, всебічного дослідження життя та інтересів жителів громади на кожному етапі її становлення, історико-культурної спадщини рідного краю.Безцінним помічником у вивченні краєзнавства є народознавча кімната «Світлиця» Центральної бібліотеки с. Кузьмин, де зберігаються речі повсякденного вжитку − ікони, посуд, одяг, наявність яких дозволяє поринути у світ давнього побуту наших предків.

Тут проводяться різноманітні краєзнавчі заходи: зустрічі з відомими людьми краю, народознавчі години, флешмоби, краєзнавчі діалоги, вечори-спогади, розвідки краєзнавства, літературні вечори тощо.

За сприяння відділу освіти, культури, молоді та спорту Щиборівської сільської ради щоквартально виходить газета «РІДНОКРАЙ» краєзнавчого клубу «Берегиня», на сторінках якої висвітлюються визначні події та видатні постаті рідного краю, історичні факти громади.

Згідно з Наказом Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій обласної військової адміністрації від 16 січня 2023 року №5н «Про забезпечення реалізації Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини» в громаді була створена робоча група з ідентифікації, збереження та популяризації елементів нематеріальної культурної спадщини.  В цю групу ввійшли працівники бібліотек іклубних закладів, які брали участь в онлайн-семінарі з підвищення обізнаності щодо роботи з нематеріальною культурною спадщиною. Особливу увагу Центральна бібліотека с. Кузьмині бібліотеки-філії приділяють роботізі збору та документування особливостей сімейних обрядів, традицій святкування релігійних свят, дослідження фольклорної спадщини, вірувань, традиційних гулянь, творчості, побуту, ремесел, циклу польових робіт нашої громади.

З метою вдосконалення бібліотечного обслуговування користувачів у 2023 році працівники сільських бібліотек брали участь семінарі «Про забезпечення реалізації Конвенції охорони нематеріальної культурної спадщини» (усі працівники сільських бібліотек), «Методичні служби бібліотек: нові особи, ролі і можливості», «Основні пріоритети розвитку бібліотек у відповідності до потреб жителів громади» (директор Центральної бібліотеки с. Кузьмин Щиборівської сільської ради Світлана Бенюк)».

Діяльність Центральної бібліотеки с. Кузьмин Щиборівської сільської ради та сільських бібліотек-філій с. Михайлівці, с. Радісне, с. Щиборівка Центральної бібліотеки с. Кузьмин – заходи, свята, зустрічі, інформаційні години, краєзнавчі уроки тощо висвітлено на сторінках Центральної бібліотеки с. Кузьмин Щиборівської сільської ради, сільської бібліотеки-філії с. Щиборівка Центральної бібліотеки с. Кузьмин Щиборівської сільської ради та Щиборівської територіальної громади у соціальній мережі Facebook.

 

На території громади активно ведеться робота із молоддю. Затверджено Програму національно-патріотичного виховання дітей та молоді Щиборівської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області на 2021-2025 роки, в межах якої у формі різноманітних цікавих заходів діти та молодь долучаються до вивчення історії рідного краю, історії та культури України та українського народу; прививають почуття патріотизму, національної свідомості тощо.

З квітня 2023 року розпочала роботу Молодіжна рада при Щиборівській сільській раді, метою діяльності якої є створення умов для інтелектуального, морального, фізичного розвиткумолоді, реалізації творчого потенціалу як у її власних інтересах, так в інтересах громади, набуття досвіду роботи в органах місцевого самоврядування, можливість безпосередньої участі в формуванні місцевої політики. Молодіжна рада при Щиборівській сільській раді  комунікує з органами місцевого самоврядування, із закладами культури, бере участь безпосередню участь у житті громади, проводять ряд цікавих акцій та заходів. Рішенням сесії сільської  ради від 07.12.2023 року № 10 затверджено Програму підтримки молодіжної політики на території Щиборівської сільської ради на 2024-2027 роки, мета якої полягає у реалізації основних завдань роботи з молоддю:

  • формування активної громадянської позиції – здійснення заходів з підвищення рівня правової обізнаності, утвердження громадянської свідомості молоді, заходи на підтримку доступу молодих чоловіків і жінок до відповідальних посад у професійному житті, асоціаціях, політиці і місцевих органах влади; популяризація волонтерського руху як форми залучення молоді до суспільно значущої діяльності та способу неформальної освіти і вторинної зайнятості;
  • формування здорового способу життя молоді шляхом здійснення заходів, спрямованих на популяризацію та утвердження здорового і безпечного способу життя та культури здоров’я серед молоді;
  • впровадження нових форм організації змістовного дозвілля;
  • формування екологічної культури;
  • розвиток неформальної освіти шляхом здійснення заходів, спрямованих на набуття молодими людьми знань, навичок, що сприятимуть соціальній та професійній компетенції молоді, формуванню мотивації до навчання впродовж життя;
  • інтеграція молоді на ринок праці шляхом створення умов та здійснення заходів, спрямованих на працевлаштування молоді (забезпечення первинної і вторинної зайнятості та самозайнятості молоді) та подолання стереотипів і бар’єрів, зокрема, гендерних.

За активну позицію відстоювання інтересів молоді, з нагоди відзначення Міжнародного дня молоді, Подяку Хмельницької обласної ради оголошено голові Молодіжної ради при Щиборівській сільській раді Катерині Мазурок.

Здійснюється робота щодо розвитку фізичної культури та спорту, поліпшення здоров’я населення.

Щороку в закладах освіти до Дня фізичної культури і спорту проводяться Олімпійський тиждень, Олімпійський урок. З метою розвитку творчих інтересів учнів та пропаганди здорового способу життя, з дотриманням карантинних вимог і обмежень, в межах освітніх закладів проводяться спортивні змагання між учнівською молоддю, учні охоче беруть участь у всеукраїнських фізкультурно-оздоровчих заходів.

У громаді створюються належні умови для спортивного розвитку та самореалізації любителів спорту, дітей та молоді, організації та проведення різного рівня змагань, оздоровчих заходів, що дає змогу втілювати у життя базові принципи ведення здорового способу життя населення.

У червні 2023 року у Кузьмині за підтримки депутата Хмельницької обласної ради та благодійного фонду сім’ї Лабазюків «МИ ПОРУЧ» відкрито спортивний майданчик з вуличними тренажерами для активного спортивного дозвілля населення.

На території громади створений аматорський футбольний клуб «Радісне», діє Програма розвитку футболу на території Щиборівської сільської ради на 2022-2026 роки, що свідчить про посилення уваги до розвитку спорту.

Заклади загальної середньої освіти громади активно долучились до загальнонаціонального проєкту фізичного виховання школярів «Пліч-о-пліч зі спортом», в межах якого щотижня проводились шкільні та міжшкільні змагання з настільного тенісу, бадмінтону, баскетболу, волейболу, футзалу, coolgames, доджболу та інші.

В результаті реалізації у 2023 році соціального проєкту Президента України і Міністерства молоді та спорту України «АКТИВНІ ПАРКИ − ЛОКАЦІЇ ЗДОРОВОЇ УКРАЇНИ» у громаді населення має можливість активно проводити час. Впродовж року координатор проекту проводила зустрічі на свіжому повітрі: розминки, естафети, рухливі ігри, футбол, скакалки, табата, вправи на тренажерах, бадмінтон, волейбол, фізичні вправи тощо, популяризуючи здоровий спосіб життя, залучаючигромадськість до активного відпочинку тафізкультурно-спортивного дозвілля.

 

Соціальний захист населення

 

Пріоритетними завданнями соціальної політики на сучасному етапі є підвищення якості та рівня доступності соціальних послуг. 

Завдання відділу соціального захисту населення - наблизити соціальні послуги до людей, зробити їх якісними, своєчасно надати допомогу потребуючим.

Відділ свою діяльність щодо надання адміністративних послуг соціального характеру охоплює:

  • організацію безпосереднього прийому громадян;
  • приймання та опрацювання документів.

Діяльність щодо реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення, формування та виконання місцевих програм соціальної підтримки провадиться відділом та охоплює:

  • консультування з питань застосування законодавства, щодо соціальної допомоги, житлових субсидій, надання пільг, компенсацій за догляд (надання соціальних послуг), санаторно-курортного лікування, оздоровлення та відпочинку дітей, опіки та піклування над повнолітніми недієздатними особами та особами, цивільна дієздатність яких обмежена, надання соціальних послуг, з інших питань, пов’язаних із соціальною підтримкою населення;
  • визначення потреб громади в соціальних послугах;
  • прийняття рішень про організацію надання соціальних послуг;
  • виявлення сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах;
  • організацію надання соціальних послуг відповідно до потреб громади;
  • забезпечення захисту прав і законних інтересів повнолітніх осіб, які потребують встановлення опіки або піклування, недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена;
  • забезпечення ведення обліку багатодітних сімей;
  • профілактику бездомності та соціального сирітства;
  • вжиття заходів реагування на звернення та повідомлення про вчинення домашнього насильства і торгівлі людьми;
  • вжиття заходів щодо усунення дискримінації за ознакою статі відповідно до законодавства про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та протидії дискримінації;
  • моніторинг, оцінювання якості надання соціальних послуг;
  • проведення інформаційно-просвітницької роботи серед населення, спрямованої на:
  • підвищення обізнаності з питань прав та гарантій у сфері соціального захисту, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, протидії торгівлі людьми, жорстокому поводженню з дітьми, а також запобігання та протидії домашньому насильству;
  • формування сімейних цінностей, почуття причетності до розв’язання важливих соціальних завдань територіальної громади.  

Вирішувались питання, щодо влаштування людей похилого віку, осіб з інвалідністю до психоневрологічних інтернатів та інтернатів загального профілю. Було сформовано 2 особових справи з повним пакетом документів відповідно до  вимог та направлено на розгляд до департаменту соціального захисту населення Хмельницької РДА. За рішенням департаменту особам виділено путівки для влаштування до інтернату установ системи соціального захисту.

У 2023 році  відділом соціального захисту населення від громадян було прийнято та сформовано через програму «Соціальна громада»  537 заяви, зокрема  161 - заяви для оформлення житлової субсидії,  241 - державних соціальних допомог, 43 - пільг на оплату житлово-комунальних послуг, 92– допомог на проживання внутрішньо переміщеним особам. Всі заявиреєструються в журналівідповідно до інструкції щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги. За рахунок місцевого бюджету 11 осіб отримують компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги, що призначено відповідно до постанови КМУ «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги  з догляду на непрофесійній основі».Також у відділі соціального захисту населення надаються соціальні послуги сім’ям, які   перебувають у складних життєвих обставинах.На території ради таких сімей налічується 11,  в них виховується 22 дитини.  До Міжнародного дня людей з інвалідністю, на подарунки дітям, які мають інвалідність та до дня Cв’ятого Миколая, дітям із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинахбуло виділено коштів в сумі –21982,80 грн.

Протягом звітного періодуна території ради офіційно зафіксовані вчинки домашнього насильства в одній сімї.  Уповноваженою особою у даній сфері було проведено профілактичні заходи спрямовані на попередження вчинення повторного насильства в сімї. Серед населення громади активно проводиться розповсюдження матеріалів щодо попередження вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

Протягом 2023 року продовжувався потік внутрішньо переміщених осіб із окупованих територій та територій, де ведуться бойові дії, таких осіб налічувалось 249. Усім було надано житло на безоплатній основі. Із різних благодійних та волонтерських фондів дані особи отримують гуманітарну допомогу у вигляді продуктів харчування, ліків, засобів гігієни та одягу. Продовжує свою діяльність  мобільна  медико – психологічна бригада 2 від Норвезького Червоного Хреста в Україні, яка здійснює на території громади постійний прийом внутрішньопереміщених осіб, де надаються консультації лікарів та психолога.

Відділ надання соціальних послуг

Основним завданням відділу  є виявлення та обслуговування громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, одиноких та одиноко проживаючих громадян, які потребують сторонньої допомоги, визначення їх індивідуальних потреб у соціальному обслуговуванні та забезпечення якісного надання соціальних послуг. У 2023 році на облік було взято 4  громадян похилого віку, які знаходяться в складних  життєвих обставинах та  вкрай потребують сторонньої допомоги. На кожного  підопічного заведено справу, де знаходяться всі необхідні документи, які вчасно переглядаються. Визначені індивідуальні потреби отримувача соціальної послуги, є індивідуальні плани, що відповідають індивідуальним потребам особи.Рішення щодо надання соціальної послуги приймаються у встановлений термін, складається та підписується договір про надання соціальної послуги,  терміни надання соціальної послуги відповідають зазначеним у договорі.Загалом відділ обслуговує 36 осіб, які отримують послугу догляд вдома. Соціальні послуги надають 3 соціальних робітника та один фахівець із соціальної роботи. Середнє навантаження на одного соціального робітника становить 9 осіб.

Найбільш затребувані  такі соціально-побутові послуги, як:

- доставка продуктів харчування, медикаментів;

- ведення домашнього господарства;      

- сільськогосподарські роботи (копання, обробіток  городів);

- оформлення субсидій та інших документів;

- допомога в оплаті комунальних послуг;

- допомога в приготуванні їжі та інше.

Згідно рішення сесії послуга догляд вдома надається на безкоштовній основі на час військового стану та один місяць після нього.

Від початку року не надходило жодних скарг від підопічних установи. Отримувачі соціальних послуг в цілому задоволені якістю наданих послуг. Пріоритетом в роботі працівників відділу надання соціальних послуг є повага до отримувачів соціальних послуг, ввічливе та гуманне ставлення, дотримання професійних та етичних норм і принципів.

 

Служба у справах дітей та сім’ї  Щиборівської сільської ради є підзвітною та підпорядкованою сільській раді та сільському голові.

Близько 20 % відсотків населення Щиборівської громади становлять діти. Кожна дитина, яка мешкає у громаді, має право на захист майнових і немайнових прав, який, за законом, надає сільська рада як орган опіки та піклування.

Станом на 01.01.2023 на первинному обліку дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, служби у справах дітей та сім’ї  Щиборівської сільської ради перебувало 15 статусних дітей. В зв’язку з досягненням повноліття 1 статусну дитину знято з даного обліку протягом звітного періоду.

Станом на 01.01.2024  в службі обліковується 8 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та які виховуються у 3 сім’ях.

Впродовж  звітного періоду начальником служби підготовлено позовну заяву органу опіки та піклування Щиборівської сільської ради про позбавлення батьківських прав матері відносно 6 дітей.

Організовано проведення 9 засідань комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Щиборівської сільської ради

У Службі у справах дітей сільської ради створено комплексну систему захисту інформації та підключено до ресурсів Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти» (ЄІАС «Діти»), забезпечено ведення єдиного банку даних, де постійно оновлюється інформація, про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сімей потенційних опікунів, піклувальників, та дітей, що проживають в сім`ях, які опинились в складних життєвих обставинах.

На сьогодні актуальними залишаються питання подальшого розвитку в

громаді форм сімейного виховання дітей, позбавлених батьківського піклування, їх усиновлення, влаштування під опіку, піклування, розгалуження мережі патронатних та прийомних сімей, що є ефективним засобом боротьби з дитячою бездоглядністю та безпритульністю.

 

Цивільний захист

Фінансування по ЦЗ:

Проведено обслуговування блоків віддаленого керування 4 сирен типу «С-40» в сумі 7,2 тис. грн.

Поновлено матеріальний резерв сільської ради, а саме закуплено100 л. бензину А-95 на суму 5,4 тис. грн.

 

Військовий облік та мобілізаційна робота

Взято на облік військовозобов’язаних у 2023 році – 4 особи. (зареєструвалися за місцем проживання в сільській раді)

Взято на облік юнаків 17 років (призовників), які проживають на території громади і приписалися до призовної дільниці 4 відділу ХРТЦК та СП у кількості  -  26 юнаків .

Виконано 9 розпоряджень від 4 відділу Хмельницького РТЦК та СП у 2023 році щодо оповіщення військовозобов’язаних, резервістів та призовників, на оповіщення та виклик до ТЦК більше ніж 600 осіб.

Проведена робота щодо бронювання працівників сільської ради під час мобілізації – заброньовано 3 працівника сільської ради.

 

Відділ комунальної власності, земельних відносин та соціально-економічного розвитку сільської ради

 

 Територія громади складає 11,9 тис.га  з них - населених пунктів громади   – 1636,0 га,.

 Всього земель комунальної власності рахується 1623,02 га, приватної власності 3432,04га,  присадибні земельні ділянки 1378,65га. Землі сільськогосподарського призначення 4936 га, пасовища – 316,3 га, ліси 392,1 га, землі водного фонду 820,1217 га.

      В зв’язку із запровадженням військового стану в країні, впродовж 2023 року у громаді проводиться  робота виключно в межах вирішення нагальних питань в усіх сферах діяльності громади.

Важливу роль в роботі Обєднаної Територіальної Громади відіграють земельні відносини.

Протягом 2023 року відділкомунальноївласності, земельнихвідносин та соціально-економічного розвитку постійно виконував роботу в межах своїх повноважень, доручень сільськогоголови та виконавчого комітету ради . А саме: готував та виносив на розгляд сесії проекти рішень щодо надання дозволів на виготовлення документацій із землеустрою, передачі земельних ділянок у власність громадянам, передачі ділянок в оренду фізичним та юридичним особам, і т.д.

          Проводив діяльність у сфері містобудування та архітектури, регуляторної політики, в сфері поводження з відходами, питання благоустрою населених пунктів громади, питань політики безбар'єрного доступу громадян, питань енергозбереження та енергоменеджменту, питань оренди об'єктів неухомого майна (аукціон), питань стратегічного та комплексного відновлення територіальної громади, приймав участь у розробці інвестиційних проектівта інші.

         В цілому на протязі 2023року було опрацьовано понад130 звернень громадян та юридичнихосіб, що стосувалися земельних питань: скарги  і звернення в робочому порядку, а також розгляд заяв, які виносились на сесію.

         За 2023 рік було розглянуто та винесено на розгляд сесії 95 заяв, що стосувалися земельних питань, щодо затвердження документацій із землеустрою та передачі земельних ділянок у приватну власність. Всього було прийнято 32 таких рішеннь.

        Відділом проведена робота серед підприємців, щодо оформлення права оренди на земельні ділянки на загальну площу 47,8763 га. Відповідно заключено54 договори оренди на земельніділянки загальною сумою 435126,23 грн.

                 У другій половині 2023 року розпочата робота щодо організації та проведення процедури щодо продажу земельних ділянок права оренди. А саме: було проінвентаризовано 9 ділянок длязавершення процедури продажу права земельних ділянок.

Благоустрій

    КП «Водограй - 2017» здійснює організоване вивезення твердих побутових відходів, яке здійснюється згідно зручного для населення графіку. Збирання та перевезення сміття проводиться тракторним причепом, завантаження проходить вручну. Ведеться облік твердих побутових відходів, за поточний період вивезено близько 150 тонн використано 136,6 тис.грн на пальне.

          Продовжується сортування сміття на скло та пластик та збір відпрацьованих акумуляторних батарейок. Таким чином зібрано 86 кг пластику, та майже 1,5 тони скла.

           7 населених пунктів сільської ради, а саме села Щиборівка, Каламаринка, Мовчани, Радісне, Михайлівці, Мотрунки, Сушки, мають централізоване водопостачання протяжністю - 35,5 км, водою дану систему забезпечують 6 свердловин які знаходяться на обслуговуванні КП «Водограй – 2017», так за звітний період використано 34,2 тис.куб водина суму 493,6тис.грн.

          Також виготовлений та проходить експертизу Генеральний план с. Кузьмин, виготовлення якого розпочалося у 2018 році.

     46,3 км протяжність вуличного освітлення населених пунктів сільської ради (с.с. Щиборівка, Каламаринка, Радісне, Мовчани, частково с.с. Кузьмин та Михайлівці), освітлення здійснюють 660  енергозберігаючих ламп,  використано електроенергії близько 16,8 тис. кВт на суму 93,2 тис.грн.

 

Комунальні дороги території громади складають 72,4км з твердим покриттям –53,5км, асфальтові 18,8 км, грунтові дороги складають 3,8 км.

      Дороги загального користування мають протяжність 40,2 км, з твердим           покриттям 30,21 км, асфальтове покриття має 9,9 км.

 Всього дорожньо - транспортна мережа складає 96,1 км, майже 76% доріг потребують капітального та поточного ремонтів, у попередньому році на ремонт доріг витрачено 1351,3 тис.грн (177тис.грн придбання матеріалів; 1174,3-послуги). Здійснювався ремонт доріг у с.Кузьмин, с. Михайлівці та с. Мотрунки.

      Перевезення пасажирів до м. Красилів та школярів до місцевих шкіл здійснює місцеве КП « Водограй-2017».

     За минулий рік пасажиропотік склав близько 5,6 тис пасажирів.  

        На території громади здійснюють свою діяльність 7 сільськогосподарських підприємств, а саме СК «Кузьминський», ТОВ «Агрокрай», ТОВ «Агропартнер-1», ТОВ «Житниця-Поділля», СТОВ «Довіра», ТОВ «Подільський актив», ТОВ «Агроінвестзерно» та два ФГ «Вікленд», «АЛЕКС ВІК»  в обробітку яких знаходиться близько 6,4 тис.га землі.  

    Для аналізу використання земель території громади виконкомом проводилося детальне вивчення  документів користування земельними ділянками  суб’єктів господарювання, для створення однакових умов господарювання  с/г товаровиробників на території громади. З орендарями протягом року проводились перемовини щодо впорядкування орендної документації.

За попередній рік укладено 58   договорів оренди  на 53,8 га, сума орендної плати складає 590,0 тис.грн. з них 49 договорів оренди на земельні ділянки товарного с/г виробництва, 4 договори на земельні ділянки для комерційного використання та 5 договорів на земельні ділянки  промисловості.

         Станом на 01.01.2024 року  в оренді перебувають  4 об’єкти нерухомого майна комунальної власності надійшло орендної плати  - 11 тис. грн.

        Для забезпечення безпечних умов проживання населення території громади одним із заходів проведених виконавчим органом спільно із КП  «Водограй-2017» створена комісія з ліквідації зелених насаджень аварійних, сухостійних і фаутних дерев, що створюють загрозу життєдіяльності громади, так за попередній рік оформлені 6 актів обстеження та видалення аварійних, сухостійних та фаутних  дерев в кількості 39 шт. на території громади. Що в свою чергу дало змогу частково забезпечити паливом переселенців та учасників АТО  громади.

           У сфері містобудування та архітектури органом з присвоєння адрес   за 2023 рік присвоєні та внесені до ЄДЕССБ 7 (сім) поштових адрес об’єктам нерухомого майна в тому 1 адреса іменованому об’єкту. Проводиться підготовка матеріалів до проведення верифікації об’єктів нерухомого майна у сфері містобудування населених пунктів громади.

           На території громади у сфері регуляторної політики діє один регуляторний акт - рішення «Про місцеві податки та збори» прийнятий у 2022  році.

Для подальшого розвитку територіальної громади  прийняті  програми, а саме:

        - Програма соціально-економічного розвитку території громади Щиборівської сільської ради на 2024 рік.

        -   Про затвердження Програми підвищення стійкості Щиборівської територіальної громади до кризових ситуацій, викликаних припиненням надання чи погіршенням якості важливих для їх життєдіяльності послуг або припиненням здійснення життєво важливих функцій на період 2023-2025 роки.

         -    Про розроблення програми комплексного відновлення території       Щиборівської сільської ради (її частини).

 

Кузьминський старостинський округ

      За 2023 рік видано 355 довідок та 181 витяг про реєстрацію. Отримано 89 звернень:29 поштою, 60 на особистому прийомі. 83 вирішено позитивно на 6 дано розяснення. Звернення надходили від всіх категорій громадян.

      Силами агроформувань проводилось прибирання від снігу доріг населеногопункту,підгортання сміття на місцевому сміттєзвалищі.

Організовано вивезення сміття 2 рази на місяць.

       Завершено ремонт спортивого залу ліцею та приміщень укриття. Зроблено ремонт крівлі даху котельні ліцею.

      Проведено капітальний ремонт доріг по вулицях Героїв Майдану та Польова. Зроблено грейдерування покриття вулиць села, та проведено ямковий ремонт доріг.

      На цвинтарі видалено частину аварійних дерев. Здійснено обкошування територій кладовища, почищено бруківку від трави,прибрано сміття та вивезено на місцеве сміттєзвалище. Пофарбовано огорожу, ворота, братську могилу та могили розстріляним односельчанам.

Приведено в належний стан вбиральні.

       В парку села пофарбовано столи, лавки, опори освітлення, памятники небесної сотні та загиблим односельчанам. Постійно проводиться обкошуваннятериторії парку та села. Встановлено новий  ігровий майданчик при спонсорстві благодійного фонду сімї Лабазюк «Ми поруч».

Працівником соціального захисту направлено до пенсійного фонду та управління соціального захисту понад 150 справ на субсидію та різні види допомог.

Надано допомогу житлом трьом сімям  ВПО.

 

Михайловецький старостинський округ

Проведено прибирання на цвинтарях сіл Михайлівці, Мотрунки, Сушки із

залученням місцевого населення, працівників старостинського округу та

працівників комунального господарства «Водограй - 2017».

Згідно акту проведено зрізання аварійних дерев в кількості 31 шт. (16

скл. метрів) та забезпечено дровами сім’ї переселенців і родини службовців

ЗСУ.

На території сіл проводили скошування трави, бур’янів та кущів.

Проводилось грейдерування вулиць та доріг.

Працівники комунального підприємства постійно проводили збір та вивіз

сміття, обслуговували водогін, свердловини та водонапірну башту.

Проводили підсипання доріг в селі Михайлівці – 3 вулиці, в селі

Мотрунки – 2 та в селі Сушки – 2 вулиці.

Для відпочинку молоді в селі Михайлівці зробили альтанку та

волейбольний майданчик. В селі Мотрунки відремонтовано дитячий

майданчик.

За сприянням Благодійного фонду сім’ї Лабазюк «Ми поруч» в селі

Михайлівці встановлено дитячий майданчик.

 

 

 

Висловлюю щиру вдячність усім, хто своїми практичними справами, багатим професійним досвідом, конструктивними порадами й об’єктивними зауваженнями приймав безпосередню участь у життєтворенні громади впродовж надважкого 2023 року.

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь