Щиборівська територіальна громада
Хмельницького району, Хмельницької області

Інформація, щодо приватизації земель!

Дата: 03.11.2023 08:52
Кількість переглядів: 270

У зв’язку із введенням в Україні воєнного стану, відведення земельної ділянки у власність (не в користування) на підставі рішення та проекту землеустрою заборонено. Зазначене обмеження буде переглянуто із припиненням воєнного стану в Україні.

Виключенням є ситуації, коли:

  • на ділянці розташований об'єкт нерухомого майна; або
  • у разі відведення ділянки в користування (оренду).

В цих випадках можлива розробка проекту землеустрою на підставі відповідного рішення.

Відповідно до положень ст. 50 Закону України «Про землеустрій» проект відведення земельної ділянки обов’язково складається, зокрема у випадку формування нових земельних ділянок (в т.ч. приватизація чи оренда земельної ділянки).

Проект відведення земельної ділянки є однією із важливих стадій порядку оформлення права власності на земельну ділянку.

Отримання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки

Для отримання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки у власність необхідно звернутись з клопотанням (заявою) до ОТГ (об’єднаної територіальної громади).

При цьому, до клопотання необхідно також додати:

  • графічні матеріали бажаного місця розташування земельної ділянки;
  • копію паспорту;
  • копію ідентифікаційного номера.

Рада депутатів ОТГ протягом місяця розгляне клопотання (заяву) та прийме рішення про надання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки або про відмову у наданні такого дозволу.

Відмова у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою може бути обґрунтована тільки:

  • невідповідністю місця розташування об’єкта вимогам законодавства;
  • невідповідністю містобудівній документації (генеральний план населеного пункту, план зонування, детальний план території тощо);
  • невідповідністю затвердженим схема землеустрою;
  • невідповідністю техніко-економічним обґрунтуванням використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць;
  • невідповідністю затвердженим проектам землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів.

  Виготовлення проекту відведення земельної ділянки

Після отримання рішення з дозволом на виготовлення проекту відведення земельної ділянки, Вам необхідно звернутись до відповідної землевпорядної організації, в штаті якої працюють сертифіковані інженери-землевпорядники, інженери-геодезисти з метою розробки проекту землеустрою та реєстрації ділянки в Державному земельному кадастрі.

Щодо погодження проекту відведення. В 2021 році набрали чинності зміни до земельного законодавства, відповідно до яких проект відведення земельної ділянки погоджується тільки в окремих, передбачених законом, випадках. Наприклад, при відведенні земель лісогосподарського призначення та водного фонду.

Для загальнопоширених цільових призначень (будівництво і обслуговування житлового будинку, ведення садівництва, ведення особистого селянського господарства і т.і.) погодження проекту відведення наразі не передбачено.

 Реєстрація земельної ділянки в кадастрі (ДЗК)

Державні акти про право власності на земельну ділянку більше не видаються. З набранням чинності Законом України «Про державний земельний кадастр» тепер реєстрація права власності на земельну ділянку проходить в два етапи:

  • реєстрація безпосередньо земельної ділянки в Державному земельному кадастрі (ДЗК) як об’єкту цивільних прав;
  • реєстрація права на земельну ділянку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Реєстрація земельної ділянки в земельному кадастрі (ДЗК) здійснюється землевпорядною організацією, яка подає державному кадастровому документи згідно яких проводиться реєстроція ділянки:

В результаті реєстрації земельної ділянки у ДЗК, державний кадастровий реєстратор присвоює земельній ділянці кадастровий номер. Після отримання кадастрового номера формується відповідний витяг із кадастру (ДЗК), який в подальшому буде одним з необхідних документів для реєстрації права власності на земельну ділянку.

  Затвердження проекту відведення земельної ділянки

Для затвердження проекту відведення земельної ділянки, необхідно звернутись до ОТГ, та отримати рішення про затвердження проекту землеустрою. Рада приймає рішення про затвердження проекту. 

  Реєстрація права власності на земельну ділянку в державному реєстрі речових прав на нерухоме майно

Для реєстрації права на земельну ділянку та отримання витягу про реєстрацію права власності, Вам необхідно звернутись в центр надання адміністративних послуг при ОТГ. Для реєстрації права власності на земельну ділянку реєстратору нерухомого майна треба подати наступний пакет документів:

  • оригінал рішення ради депутатів ОТГ про затвердження проекту землеустрою;
  • оригінал витягу з ДЗК про реєстрацію земельної ділянки;
  • копія паспорту;
  • копія ідентифікаційного номеру;
  • квитанції про оплату послуг реєстрації.

В результаті реєстрації, державним реєстратором видається витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, який підтверджує реєстрацію права власності на земельну ділянку.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь