Державні соціальні допомоги

Соціальні послуги для ВПО

Відповідно до Постанови КМУ від 21.03.2023 №248 Міністерством соціальної політики України запроваджено експериментальний проект, в рамках якого два санаторія сфери управління Мінсоцполітики - це спеціалізований Трускавецький санаторій  "Батьківщина" та Миргородський санаторій "Слава"  отримають можливість надати соціальні послуги деяким категоріям осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах. Метою проекту є розширення мережі надавачів соціальних послуг та забезпечення наданя соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам з найбільш вразливих категорій громадян,а саме з числа осіб з інвалідністю, осіб похилого віку. Відповідно до визначених потреб, спеціалізовані санаторії зможуть надавати внутрішньо переміщеним осбам на безоплатній основі найбільш затребувані соціальні послуги, а саме: надання притулку, підтримане проживання, догляд стаціанарний та соціальна адаптація. Для отримання таких послуг необхідно звернутись до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за своїм зареєстрованимзадекларованим місцем проживання із заявою  про надання соціальних послуг. Приоритет надається  особам визначених категорій , які перемістились з територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, в тому числі під час обов'язкової евакуації, або в яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження.

10:30:03 12.09.2023

Допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам

Міністерство соціальної політики України інформує, що 31 липня 2023 року на засіданні Уряду схвалено постанову Кабінету Міністрів України № 789 „Про внесення змін до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам”.

09:28:11 10.08.2023

Рука допомоги

«Рука допомоги»: як отримати фінансову допомогу для започаткування власного бізнесу

14:17:48 16.03.2023

Консультаційний центр

Інформація про діяльність Консультаційного центру Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

10:50:01 25.11.2022

Електронний кабінет осіб з інвалідністю

Хмельницьке обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів повідомляє що, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 р. №321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення та виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації» та постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2011р. №121 «Про затвердження Положення про централізований банк даних з проблем з інвалідності (зі змінами) був розроблений Електронний кабінет особи з інвалідністю. Електронний кабінет особи з інвалідністю - забезпечує зручний оперативний спосіб подачі пакету документів для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації онлайн. Електронний кабінет особи з інвалідністю забезпечує: -доступ громадянам до електронного кабінету за кваліфікованим електронним підписом (КЕП); -особам зареєстрованим в ЦБІ, можливість подачі заяв про потребу в забезпеченні ТЗР та пакету документів шляхом прикріплених сканованих копій документів та підписання КЕП; 2 -особам які відсутні в ЦБІ, можливість подачі заяви на первинну реєстрацію в ЦБІ із заповненням стандартної форми реєстрації; -доступ до каталог) ТЗР, виробників ТЗР та інших надавачів соціальних послуг; Тому, просимо вас з метою зручного, оперативного способу подачі пакету документів для забезпечення ТЗР та у зв’язку з цієї ситуацією яка склалася в країні щодо захворювання на Соvid-19, популяризувати Електронний кабінет особи з інвалідністю.

15:01:23 01.12.2021

Навчання соціальних робітників

Основним ресурсом громади є її мешканці. На різних етапах життя будь-хто з жителів може потрапити у складні життєві обставини та потребувати професійної соціальної підтримки для їх подолання. Ці обставини можуть бути зумовлені такими чинниками, як невиліковна хвороба, інвалідність, безробіття, малозабезпеченість, домашнє насильство, ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання своїх обов’язків з виховання дитини, похилий вік чи шкода, завдана конфліктом, тощо. Тому в кожній територіальній громаді необхідним є розвиток та забезпечення надання соціальних послуг, спрямованих на профілактику складних життєвих обставин, подолання або мінімізацію їх негативних наслідків, особам/сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах, що належить до власних повноважень громад. Так, задля надання якісних соціальних послуг проводяться систематичні навчання соціальних робітників, які в свою чергу здійснюють догляд осіб з інвалідністю та осіб похилого віку.

15:34:22 30.07.2021