Щиборівська територіальна громада
Хмельницького району, Хмельницької області

ЗВІТ СІЛЬСЬКОГО ГОЛОВИ 2021 р

ЗВІТ

сільського голови про роботу Щиборівської сільської ради

та її виконавчого комітету у 2021 році

 

Шановні мешканці Щиборівської територіальної громади!

 

 Сьогодні ми вчергове зібралися, щоб підбити підсумки, згадати про основні досягнення, здобутки та перемоги року, що минув.

Відповідно до статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільський голова є підзвітним, підконтрольним і відповідальним перед громадою та її жителями.

Метою звіту є не тільки інформування про результати роботи, але й визначення шляхів розвитку громади на майбутнє. 2021 рік став періодом складних і неочікуваних проблем, які вимагали термінового вирішення. Минулий рік разюче відрізняється від попередніх.

          Щиборівська територіальна громада створена в червні 2020 року, почала свою діяльність з 08.12.2020 року.

Депутатський корпус ради VIII скликання складає 22 депутати.

Станом на 01 січня 2022 року в 8 населених пунктах сільської ради проживає 4281 особа.

Територія сільської ради, поділена на 2 старостинських округи.

На території громади свої повноваження в межах відповідних старостинських округів  здійснюють 2 старости та 2 головних спеціалісти загального відділу сільської ради.

          Наша громада, як орган місцевого  самоврядування, у своїй роботі керується принципами законності, гласності, колегіальності, поєднуючи місцеві та державні інтереси. Сільська рада є публічною і  відкритою у своїй діяльності, про що свідчить робота з висвітлення новин та сесій сільської ради на офіційному сайті сільської ради. Крім того, інформація про діяльність сільської ради розміщується  на сторінці у фейсбуці.

 

  1. Загальні положення

 

Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено щорічний звіт сільського голови про свою діяльність та діяльність ради в цілому. Сільська рада, як колегіальний орган, представляє спільні інтереси територіальних громад та старостинських округів.

Щиборівська сільська рада, її виконавчий апарат працюють у правовому полі відповідно до Конституції України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», чітко дотримуючись повноважень та норм, що передбачені діючим законодавством та прийнятими Регламентами сільської ради сьомого та восьмого скликань.

 

2. Пленарні засідання сесій сільської ради

 

Відповідно до вимог статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» основною формою роботи ради є проведення сесій. Скликання сесій сільської ради проводиться згідно з розпорядженнями сільського голови.

Депутати сільської ради мали можливість ознайомитися з проєктами рішень, що вносились на розгляд сесії, на постійних комісіях, або завантаживши з офіційного веб-сайту сільської ради.

Проєкти рішень, довідкові матеріали на пленарні засідання готувались депутатами, працівниками структурних підрозділів сільської ради, керівником комунального підприємства та установ громади.  Всі матеріали обов’язково розглядались на засіданнях постійних комісій сільської ради.

В ході обговорення напрацьовувалась єдина думка по кожному питанню, а за необхідності – вносились зміни та корективи.

З початку скликання відбулось 12 сесій сільської ради, під час яких було прийнято 272 рішення.

За звітний період прийнято 29 цільових програм та внесено зміни і доповнення  до 8 програм, заслухано про хід виконання 2 програм.

Важливою складовою роботи сільської ради є діяльність постійних комісій сільської ради, які згідно з статтею 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є органами ради, створеними для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради. Як показала практика, левова частка роботи з розгляду питань відбувається саме на засіданнях постійних комісій, зокрема на спільних засіданнях, які проводять перед початком сесії.  Саме там опрацьовуються проєкти рішень і програм, готуються відповідні висновки, рекомендації з усіх питань, які потім виносяться на розгляд сесії. Так, з початку року було проведено 12 засідань постійних комісій на яких розглянуто ряд питання.

У Щиборівській сільській раді VIIІ скликання були сформовані та діють 4 постійних депутатських комісій. 

 В цілому організація роботи постійних комісій свідчить про те, що депутати сільської ради налаштовані на цілеспрямовану, конструктивну працю.

 

 

 

3. Діяльність виконавчого комітету ради

 

Виконавчим органом сільської ради  є виконавчий комітет та відділи, робота яких спрямована на здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах діючого законодавства України.

Відповідно до статті 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Щиборівською сільською радою  утворено виконавчий комітет та затверджено його персональний склад в кількості 12 осіб.

Протягом звітного періоду проведено 18 засідань виконавчого комітету  та прийнято 97 рішень. Питання які розглядались на засіданні виконавчого комітету стосувались: присвоєння поштових адреси житловим будинкам, що знаходяться на території громади, за  зверненнями громадян; діяльності галузей освіти, культури, молоді та спорту, надання одноразової допомоги на поховання, видалення зелених насаджень, житлових питань, благоустрою населених пунктів, щодо захисту прав малолітніх дітей, про зарахування на квартирний облік дитини, позбавленої батьківського піклування погодження довгострокових програм та змін до бюджету Щиборівської сільської ради на 2021 рік, про заходи з підготовки та відзначення на території сільської ради святкових заходів та ряд інших.

 

Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану в Україні» протягом 2021 року було забезпечено здійснення  реєстрації 134 актових записів цивільного стану, з них: 

- про народження – 9;

- про смерть - 122;

- про шлюб – 3 .

Вчинено  - 128 нотаріальних дій та прирівнених до нотаріальних дій.

 

4. Реєстрація та зняття з реєстрації громадян:

 

- прийнято заяв на реєстрацію місця проживання – 138 осіб;

- знято з реєстрації місця проживання - 143 особи;

- отримано повідомлення про зняття з реєстрації місця проживання з інших громад - 47 осіб;

- зареєстровано 21 новонароджених дітей: з них 15 хлопчиків і                         6 дівчаток;

- видано довідки додаток № 13 (ДОВІДКА про реєстрацію місця проживання особи) та додаток № 16 (ДОВІДКА про зняття з реєстрації місця проживання) - 195 шт.,

- ведення журналів;

- реєстрації погосподарських книг;

- щомісячно подаються звіти до Головного Управління статистики у Хмельницькій області та відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Хмельницької районної державної адміністрації.

 

5. Інформація щодо військового обліку:

 

- взято на військовий облік - 16 військовозобов’язаних;

- знято з військового обліку - 1 військовозобов’язаний;

- щомісячно подаються звіти до 4 відділу Хмельницького РТЦК та СП;

 - видано довідок про склад сім’ї призовника - 15 шт.;

- ведення карток первинного обліку призовників та військовозобов’язаних – 29 шт.

 

6. Звернення громадян

 

Роботу з розгляду звернень громадян у апараті Щиборівської сільської ради та її структурних підрозділах впродовж 2021 року було забезпечено відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», відповідних рішень виконавчого комітету та розпоряджень.

Відповідно до виданого мною розпорядження було затверджено графік особистого прийому громадян керівництвом сільської ради на 2021 рік.

Загалом за 2021 рік до сільської ради враховуючи запровадженні карантинні заходи надійшло 592 письмових звернень громадян. В тому числі, від органів влади вищого рівня з початку року до сільської ради надійшло 10 звернень.

У звітному періоді надійшло 6 колективних звернень у яких звернулось 108 жителів громади.

За результатами розгляду звернень, що надійшли впродовж року,   з них: 455 - вирішено позитивно, 0 – відмовлено в задоволенні, 135– надано відповідні роз`яснення, 2 - інше.

У своїх зверненнях жителі громади порушили 454 питання, серед яких основну частину становлять питання земельних відносин, що складає - 78%. Сільською радою вишукувались всі наявні можливості щодо позитивного вирішення порушених у зверненнях питань. Залишаються актуальними в зверненнях громадян питання соціального захисту, транспорту і зв’язку, комунального господарства, житлової політики, сім'ї та інші.

Всього протягом 2021 року до сільської ради з проханням про допомогу у вирішенні життєво важливих для них проблем звернулось 24 - учасники та інваліди війни, учасники бойових дій; 8 - інвалідів І, II, III групи; 163 - ветерани праці та пенсіонери; 3 - від членів багатодітних сімей, одиноких матерів, матерів-героїнь, 1 - від учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та осіб, що потерпіли від Чорнобильської катастрофи.

За результатами розгляду звернень соціального характеру, що надійшли до сільської ради протягом 2021 року надано допомогу 82 мешканцям громади, з них 12 учасникам антитерористичної операції та учасникам бойових дій на загальну суму 190 тис. грн.

Першочергова увага приділяється розгляду звернень, з якими звертаються особи з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій, особи, які мають особливі заслуги перед Україною, багатодітних сімей, сімей, в яких виховуються діти-сироти, та діти позбавлені батьківського піклування, а також соціально незахищених верств населення.

Відповідно до п. 1 ст. 9 Указу у сільській раді затверджено графік проведення гарячих телефонних ліній, який доводиться до відома населення та офіційному веб-сайті сільської ради. За звітній період керівництвом сільської ради проведено 16 «гарячих» телефонних ліній із 41 жителів громади.

Питання роботи із зверненнями громадян перебуває на особливому контролі у керівництва сільської ради, воно є предметом обговорення на нарадах з відповідальними працівниками сільської ради, керівниками відділів, секторів, нарадах з посадовими особами органів місцевого самоврядування. Посилено контроль щодо своєчасного, об’єктивного і кваліфікованого розгляду звернень громадян та надання конкретних і фахових відповідей заявникам за результатами розгляду їх звернень.

Запитів на отримання публічної інформації за 2021 рік надійшло 50, кожен із яких задоволений у повному обсязі.

Поряд із розглядом звернень громадян протягом 2021 року було організовано видачу довідок різного змісту заявникам, кількість яких склала 357.

У 2021 році зареєстровано 2090 вхідної документації та 1684 вихідних листів.

Значною частиною залишається і кількість виданих мною розпоряджень, а саме за вищевказаний період видано:

  • розпоряджень з основної діяльності – 179;
  • розпоряджень з кадрових питань (особового складу) – 158;
  • розпоряджень з адміністративно-господарських питань -19;
  • розпоряджень про відрядження – 4.

 

7. Бюджет

 

Загальна характеристика виконання бюджету

Сільський бюджет Щиборівської сільської ради на 2021 рік затверджено рішенням сільської ради від 24 грудня 2020 року № 19 «Про сільський бюджет на 2021 рік». Відповідно до рішення, доходи  бюджету затверджено у сумі 34 925 151,00 гривня, у тому числі доходи загального фонду – 34 868 251,00 гривня, доходи спеціального фонду 56 900,0 гривень; видатки бюджету затверджено в сумі 34 925 151,00 гривня, у тому числі видатки загального фонду – 34 862 477,00 гривень, видатки спеціального фонду 62 674,00 гривні; профіцит загального фонду сільського бюджету у сумі 5 774,00 гривні  та дефіцит спеціального фонду сільського бюджету громади 5 774,00 гривні. Резервний фонд сільського бюджету громади на 2021 рік  затверджено у сумі 100 000,00 гривень.

За 2021 рік до сільського бюджету громади з урахуванням трансфертів надійшло доходів 39 260 772,13 гривні, в тому числі: доходів загального фонду 38 624 182,23 гривні, доходів спеціального фонду 636 589,90 гривень.

Бюджет об’єднаної територіальної громади по видатках загального та спеціального фонду за 2021 рік з урахуванням трансфертів становить 35 222 117,05 гривень в тому числі видатки загального фонду – 32 672 650,28 гривень, та видатки спеціального фонду – 2 549 466,77 гривень.

 

Доходи

Доходи сільського бюджету  громади у 2021 році з урахуванням трансфертів склали 39 260 772,13  гривні, що на 2 149 283,13 гривні більше або становить 105,8 % від плану з урахуванням змін, уточнений план – 37 111 489,00 гривень в тому числі:

- загальний фонд – 38 624 182,23 гривень (105,6 % від плану з урахуванням змін – 36 564 589,00 гривень);

- спеціальний фонд – 636 589,00 гривень (116,4 % від плану з урахуванням змін – 546 900,00 гривень).

Власні надходження до сільського бюджету без врахування міжбюджетних трансфертів склали 20 768 541,48 гривня (111,6 % від плану з урахуванням змін – 18 613 671,00гривня), в тому числі:

- загальний фонд – 20 621 942,45 гривні (111,1 % від плану з урахуванням змін – 18 556 771,00 гривня);

- спеціальний фонд – 146 589,90 гривень (257,63 % від плану з урахуванням змін – 56 900,00 гривень).

Найвагомішою (45,0 %) за обсягами наповнення складовою власних надходжень сільського бюджету у 2021 році  є податок та збір на доходи фізичних осіб та складає 9 348 869,45 гривень (110,8 % від плану з урахуванням змін – 8 440 700,00 гривень).

Рентної плати та плати за використання інших природніх ресурсів у звітному періоді до сільського бюджету надійшло 23 952,46 гривень (100,6% від плану з урахуванням змін – 23 800,00 гривень).

Внутрішні податки на товари та послуги (акциз) – за звітний період надійшло 4 116 616,83 гривень (123,9 % від плану з урахуванням змін – 3 323 893,00 гривні).

Податку на майно у звітному періоді надійшло 4 202 059,58 гривень (107,4% від плану з урахуванням змін -  3912478,00 гривень).

Єдиного податку до сільського бюджету у 2021 році надійшло 2 830 228,65 гривень (101,2 % від плану з урахуванням змін – 2 795 900,00 гривень).

Найбільший вклад у поповнені сільського  бюджету  в 2021 році  зробили:

  • СК « Кузьминський» - 3 240 226, 19 гривень;
  • ТОВ « Житниця Поділля» - 3 145 144, 64 гривні;
  • ТОВ «Агрокрай» - 807 632, 02 гривні;
  • СТОВ « Довіра» - 669 680, 42 гривень;
  • ТОВ « Агропартнер-1» - 420 576, 21 гривень.

 

Виконання доходів загального фонду сільського бюджету без врахування трансертів за 2021 рік.

 

Фото без опису

 

 

 

Видатки та заборгованість

У звітному періоді сільською радою проводилася виважена політика видатків, спрямована на підвищення їх ефективності, фінансування відповідно до планових показників в першу чергу соціально-захищених видатків та усіх соціальних виплат та допомоги.

За результатами виконання сільського бюджету за 2021 рік не допущено недофінансування за захищеними статтями видатків.

Відповідно до статті 78 Бюджетного кодексу України видатки сільського бюджету за 2021 рік проводились відповідно до помісячного розпису асигнувань загального і спеціального фонду сільського бюджету громади на 2021 рік, відповідно до встановлених бюджетних призначень головним розпорядником бюджетних коштів, затверджених рішенням сільської ради «Про сільський бюджет  на 2021 рік» (з урахуванням змін).

Обсяг здійснених видатків сільською  об’єднаною громадою  в 2021 році склав 35 222 117,05гривень, або 92,5 % від уточненого плану (уточнений план – 38 090 494,00 гривень).

У тому числі:

- видатки загального фонду  - 32 672 650,28 гривень (92,0 % уточнених планових призначень – 35 506 533,75гривень), з них трансферти, спрямовані іншим бюджетам – 30 000,0 гривень, видатки головних розпорядників – 32 642 650,28 гривень;

- спеціального фонду – 2 549 466,77 гривень (96,6 % уточнених планових призначень – 2 583 960,25 гривень), з них трансферти,  з обласного бюджету – 684 305,00 гривень, видатки головних розпорядників – 1 865 161,77 гривень.

Структура видатків загального і спеціального фонду Щиборівської територіальної громади за 2021 рік.

 

Фото без опису

 

 

 

Міжбюджетні трансферти

 Крім власних надходжень, сільський бюджет  громади отримав офіційні трансферти до загального та спеціального фонду в сумі 18 492 239,65 гривень(99,96 % від плану з урахуванням змін), в тому числі:

- базова дотація – 2 7418 00,00 гривень (100 % від плану з урахуванням змін);

- освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам 14 184 500,0 гривень (100 % від плану з урахуванням змін);

- дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету 688 498,00 гривень (100 % від плану з урахуванням змін);

-дотація з місцевого бюджету на проведення розрахунків протягом опалювального періоду за комунальні послуги та енергоносії, які споживаються установами, організаціями, підприємствами, що утримуються за рахунок відповідних місцевих бюджетів  - 70 000,00 гривень(100 % від плану з урахуванням змін);

- субвенції з місцевих бюджетів сільському бюджету 877 441,65  гривень (99,4 % від плану з урахуванням змін).

З сільського бюджету було надано офіційних трансфертів на суму                      30 000,00 гривень.

 

Виконання видатків сільського бюджету за 2021 рік

 

Відповідно до статті 78 Бюджетного кодексу України, видатки сільського бюджету за 2021 рік проводились відповідно до помісячного розпису асигнувань загального і спеціального фонду сільського бюджету громади на 2021 рік, відповідно до встановлених бюджетних призначень, затверджених рішенням сільської ради від 24.12.2020 року № 19 «Про сільський бюджет на 2021 рік» (з урахуванням змін).

Видатки сільського бюджету за 2021 рік виконано в сумі 34 035 260,15 грн., в тому числі по загальному фонду в сумі  31 549 267,28 грн. (з них за рахунок субвенцій з державного бюджету – 13 191 783,84 грн.) та по спеціальному  фонду – 2 485 992,87 грн. (з них за рахунок субвенцій з державного та обласного бюджетів – 684 305,00 грн.).

 

 

Фото без опису

 

В загальній сумі видатків загального фонду бюджету видатки на виконання бюджетних програм в галузі освіти склали – 20 938 737,90 грн. (66,4 %), соціального захисту населення – 464 786,74 грн. (1,5 %), охорони здоров'я – 998 754,37 грн. (3,1 %), культури і мистецтва – 1 336 265,77 грн. (4,2 %), благоустрою та житлово-комунального господарства – 1 818 053,15 грн. (5,8 %), керівництва і управління – 5 972 215,03 грн. (18,9 %), заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій – 20 454,32 грн. (0,1 %). 

 

Фото без опису     

На захищені видатки бюджету спрямовано 27 561 498,07 грн., що становить 87,4 % загального обсягу видатків, з них: заробітна плата з нарахуваннями – 87,7 % (24 173 122,22 грн.), соціальні виплати населенню –1,7 % (464 786,74 грн.), придбання продуктів харчування – 1,3 % (366 676,65 грн.), оплату енергоносіїв – 9,3 % (2 556 912,46 грн.).  

Для потреб установ ЗЗСО було здійснено видатків на загальну суму 19 248 955,75 грн. З них, на заробітну плату з нарахуваннями 16 159 469,62 грн., в тому числі за рахунок коштів місцевого бюджету 3 150 366,80 грн., за рахунок субвенції з державного бюджету для надання загальної середньої освіти закладами загальної середньої освіти – 12 998 647,19 грн. та за рахунок коштів, що призначенні для надання освіти за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами – 10 455,63 грн. Було придбано продуктів харчування на суму 254 878,93 грн. На оплату електроенергії було спрямовано 283 366,95 грн., на опалення – 1 823 138,71 грн., зокрема: на опалення Щиборівської ЗОШ – 227 288,39 грн., Михайловецької ЗОШ – 184 297,02 грн., Радісненської ЗОШ – 595 778,60 грн., Кузьминського ліцею – 815 774,70 грн. На забезпечення потреб НУШ, що пов’язані з закупівлею парт, шаф, дошок, комп’ютерного та іншого обладнання для перших класів шкіл громади було спрямовано 287 730,00 грн., з яких за рахунок субвенції з державного бюджету на виконання заходів, спрямованих на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» – 186 855,00 грн. та за рахунок коштів місцевого бюджету – 100 875,00 грн., що становить 35% співфінансування від загальної суми, при умові, що мінімальний розмір співфінансування мав становити не менше 10%. Також, за рахунок субвенції з державного бюджету, було придбано комплект засобів для інклюзивного навчання для діток з особливими освітніми потребами вартістю 7 450,00 грн.

За рахунок коштів спеціального фонду було оновлено насоси до газового обладнання Щиборівської ЗОШ, вартість яких склала 19 080,82 грн. Додатково, з загального фонду були виділенні кошти на поточний ремонт системи газопостачання в Щиборівській ЗОШ в розмірі 21 695,21 грн. Проведено поточний ремонт системи водопостачання у Михайловецькій ЗОШ на суму 2 181,20 грн. Відбувся поточний ремонт даху спортзалу Радісненської ЗОШ, вартість якого склала 140 913,71 грн. Були закуплені матеріали для проведення господарським методом поточного ремонту даху котельні Кузьминського ліцею на суму 20 835,00 грн., для проведення господарським методом поточного ремонту спортзалу Кузьминського ліцею на суму 193 443,40 грн. та 140 000 грн. надано в рахунок соціальної угоди                        СК «Кузьминський».

Витрати на утримання ЗЗСО громади були розділені наступним чином:

                                                                                       

Фото без опису

          Видатки на утримання ЗДО громади за 2021 рік склали 1 689 782,15 грн. З них, на заробітну плату з нарахуваннями 1 452 238,38 грн., на придбання продуктів харчування – 111 797,72 грн., на оплату енергоносіїв – 73 275,00 грн.

Здійснювалась щомісячна оплата за послуги профдезинфекції та дератизації, за цілодобове спостереження за протипожежним станом в ЗДО «Веселка» с.Кузьмин та ЗДО «Малятко» с.Радісне. Було здійснено вогнезахисне просочування горизонтальних та вертикальних поверхонь ЗДО «Малятко» с.Радісне, вартість якого склала 16 380,00 грн.

          Для забезпечення діяльності бібліотек було спрямовано 469 349,40 грн. З них, на заробітну плату з нарахуваннями 446 067,86 грн., на оплату енергоносіїв – 36 00,00 грн. Було придбано вивіску для сільської бібліотеки с.Кузьмин вартістю 1 180,00 грн. та здійснено передплату періодичних видань на 2021 рік та 2022 рік на загальну суму – 18 501,54 грн.

          Розмір видатків на діяльність клубних закладів за 2021 рік становить 744 162,57 грн. З них, на заробітну плату з нарахуваннями – 693 377,57 грн., на оплату енергоносіїв 23 000,00 грн. Було придбано одяг для сцени для сільського клубу с.Радісне вартістю 3 024,00 грн, та конструкцію для фотозони до святкування Дня Незалежності для будинку культури с.Кузьмин вартістю 5 900,00 грн.

Протягом 2021 року для ЗЗСО, ДЗО, бібліотек та клубних закладів громади, згідно заявлених ними потреб, були закуплені всі необхідні канцелярські товари, товари для поточного ремонту, господарські товари, електротовари та запчастини. В повному обсязі відбулись розрахунки за послуги перевезення учнів і учителів. Також було повністю відшкодовано вартість проведених медоглядів та послуг мікробіологічних та паразитологічних досліджень для працівників шкіл та  закладів дошкільної освіти. В повному обсязі відбулись розрахунки за послуги доступу до інтернету в школах, дошкільних закладах, клубних закладах та бібліотеках.

На забезпечення діяльності сільської ради за 2021 рік було здійснено видатків на загальну суму 5 886 154,13 грн. З них, на заробітну плату з нарахуваннями 5 382 496,45 грн., на оплату  енергоносіїв – 149 978,00 грн., на заходи, спрямовані на підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування – 4 259,00 грн., на сплату членських внесків до асоціацій ОМС – 2 165,00 грн., на придбання палива для службових автомобілів – 44 150,00 грн., на проведення виборів до місцевої ради (по округу с.Михайлівці та с.Мотрунки) – 82 560, 90 грн. За рахунок коштів спеціального фонду, для службового користування було придбано 3 ноутбуки та 3 принтери на загальну суму 69 917,00 грн.

Протягом 2021 року, за рахунок субвенції з державного бюджету, було відшкодовано вартість препаратів, необхідних для лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет, придбаних жителями громади на суму 182 681,02 грн. На відшкодування пільг з оплати послуг зв’язку, згідно актів надання послуг АТ «Укртелеком», було спрямовано 2 020,00 грн. Особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги було виплачено компенсацію в розмірі 46 275,72 грн. Відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку» від 25.08.2005 року № 823, здійснено виплату одноразової допомоги дитині-сиротi, пiсля досягнення нею 18-рiчного вiку. Матеріальної допомоги жителям громади було надано в сумі 232 000,00 грн.

На заходи в сфері культури і мистецтва було витрачено 122 753,80 грн. З них, на послуги монтажу, оренди та демонтажу сцени для святкування Дня Незалежності – 18 000,00 грн., на подарунки воїнам-інтернаціоналістам – 4 450,00 грн., на подарунки до ювілейних дат – 28 483,80 грн., на подарунки до Дня захисту дітей – 6500,00 грн., на подарункові набори для випускників шкіл та садочків громади – 7 040,00 грн., на подарункові набори першокласникам – 6 966,00 грн., на подарункові набори до Дня захисників та захисниць України – 6 696,00 грн., на подарункові набори до Дня Св.Миколая та Нового року – 23 740,00 грн., на квіти – 20 878,00 грн.

Для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха було придбано автономну акустичну систему для сповіщення населення вартістю 7 820,00 грн. (спеціальний фонд), буксирувальний ремiнь, лопати та паливо – на загальну суму 20 454,32 грн.

          За рахунок коштів спеціального фонду, для покращення благоустрою населених пунктів, було придбано косарку ротаційну вартістю 25 200,00 грн.,  снігоприбиральний відвал вартістю – 38 040,00 грн. та автобусну зупинку в с.Кузьмин вартістю – 19 600,00 грн. Крім того, було профінансовано роботи по капітальному ремонту тротуару в с.Щиборівка по вул. Центральній та проведенню технічного нагляду за цими роботами на суму 1 265 629,25 грн. На оплату електроенергії, що використовувалась для освітлення вулиць громади та при роботі артезіанських свердловин, за рахунок коштів загального фонду сплачено 200 553,80 грн. Було придбано ящики для склотари, пластикової тари та сміттєву урну на загальну суму 33 900,00 грн., ящик для збору скла, ящик для збору пластику, ящики для збору батарейок – на загальну суму 12 700,00 грн. На будівельні, господарські та конструкційні товари, фарби, комплектуючі було витрачено 174 747,68 грн., на електротовари до систем вуличного освітлення – 14 015,84 грн., на послуги підключення до інтернету камер відеоспостереження с.Кузьмин та ремонт системи відеоспостереження – 7 475,00 грн. Для наведення санітарного порядку та озеленення території громади (посадка, побілка, підрізка дерев; догляд за насадженнями та квітами; догляд за дорогами), керуючись ст. 31 Закону України «Про зайнятість населення», було створено 2 тимчасових робочих місця та залучено працівників для проведення громадських робіт. На оплату їх праці з нарахуваннями було виділено 39 472,34 грн.

На утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури було використано 337 812,12 грн. З них: за послуги автогрейдера  - 48 550,92 грн., на поліпшення дорожнього покриття по вул. Героїв Майдану с.Кузьмин – 30 958,00 грн., на послуги поточного ремонту дорожнього покриття з виготовленням кошторисної документації на ці послуги – 199 693,20 грн. Придбано асфальтобетонну суміш на суму 13 000,00 грн. та щебінь на суму 45 600,00 грн., які були використанні для покращення дорожнього покриття господарським методом.

На виготовлення технічної документації з землеустрою щодо встановлення меж земельної дiлянки в натурі, роташованої за адресою: село Щиборівка Хмельницького району Хмельницької області було спрямовано 49 800,00 грн. За роботи з випуску генерального плану села Кузьмин та за виконання стратегiчної екологічної оцiнки генерального плану села Кузьмин перераховано 43 737,82 грн.

В 2021 році було закінчено будівельні роботи та введено в експлуатацію водогін в селах Михайлівці, Мотрунки та Сушки, реконструкція якого була розпочата реорганізованою Михайловецькою сільською радою. Загальна вартість робіт за 2021 рік склала 540 087,98 грн., в тому числі за рахунок субвенції з обласного бюджету – 490 000,00 грн. Співфінансування з місцевого бюджету склало 10%.

96 000,00 грн. з місцевого бюджету було спрямовано на виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво водогону в селі Кузьмин. Ще 16 000,00 грн. витрачено на експертизу цієї проектно-кошторисної документації. Можна впевнено сказати, що перший крок на шляху до будівництва водогону зроблено.

Надано субсидій та поточних трансфертів підприємствам (установам, організаціям) на загальну суму 1 990 469,24 грн., в тому числі:

  • КНП «Красилівська БЛ» - 99 164,31 грн.;
  • КНП «Красилівський центр ПМСД» - 899 590,06 грн.;
  • КП «Водограй-2017» - 991 714,87 грн.

 

8. В галузі відділу комунальної власності, земельних відносин та соціально-економічного розвитку

 

Територія населених пунктів громади складає – 1636,0 га, кількість дворогосподарств - 2288, проживає 4281 громадян.

Всього земель комунальної власності рахується 1623,02 га

Впродовж 2021 року у громаді проводиться значна робота у сфері благоустрою, що включає прибирання території, поточний ремонт та обслуговування вуличного освітлення, встановлення відеоспостереження, будівництво, реконструкція, ямковий та поточний ремонт  доріг, ліквідація стихійних сміттєзвалищ, встановлення сміттєвих баків для роздільного збирання сміття, облаштування зупинок, озеленення вулиць, утримання парку, та кладовищ та інші роботи.

КП «Водограй - 2017» здійснює організоване вивезення твердих побутових відходів, яке здійснюється згідно зручного для населення графіку. Збирання та перевезення сміття здійснюється тракторним причепом, завантаження проходить вручну. Ведеться облік твердих побутових відходів, за поточний період вивезено близько 215 тонн.

Гарним започаткуванням в населених пунктах сільської ради встановлення 15 баків для сортування сміття та збір відпрацьованих акумуляторних батарейок. Таким чином зібрано 200 кг пластику, та майже 2 тони скла.

На проведення впорядкування території громади за минулий рік витрачено 235,4 тис. грн.( придбання матеріалів).

7 населених пунктів сільської ради, а саме села Щиборівка, Каламаринка, Мовчани, Радісне, Михайлівці, Мотрунки, Сушки, мають централізоване водопостачання протяжністю - 35,5 км, водою дану систему забезпечують 6 свердловин. Так у минулому році було завершено роботи по  будівництву водогону у селі Михайлівці та збудовано водогін в селі Сушки.

Виготовлена проектно - кошторисної документації на «Будівництво водогону в селі Кузьмин в сумі 96 тис. грн. (експертна оцінка водогону  складає майже 16 млн. грн).

 

 

46,3 км протяжність вуличного освітлення населених пунктів сільської ради (сіл Щиборівка, Каламаринка, Радісне, Мовчани, частково сіл Кузьмин та Михайлівці), освітлення здійснюють 678  енергозберігаючих ламп  за минулий рік використано електроенергії близько 56,1 тис. кВт (через почасове включення освітлення за минулий рік  зекономлено 20 тисяч кВт електроенергії на суму  більше 120 тис.грн.)

Комунальні дороги території громади складають 72,4км з твердим покриттям –53,5км, асфальтові 18,8 км, ґрунтові дороги складають 3,8 км.

Дороги загального користування мають протяжність 40,2 км, з твердим           покриттям 30,21 км, асфальтове покриття має 9,9 км.

Всього дорожньо-транспортна мережа складає 96,1 км, майже 76% доріг потребують капітального та поточного ремонтів, у попередньому році на ремонт доріг було використано 336,5 тис.грн.

Ремонт дорожнього покриття в с.Кузьмин вул. Героїв Майдану вартував 31 тис. грн., в с.Щиборівка вул.Центральна  витрачено коштів на суму                    199,7 тис. грн. Придбавалась асфальтобетонна суміш на суму 13 тис.грн для проведення ямкового ремонту дороги по вул. Лісова та Зелена в с.Щиборівка та вул.Центральна в с.Радісне.

Для підтримки стану вулично-дорожної мережі проводилось грейдерування доріг громади на що витрачено 48,5 тис.грн. Щебенева підсипка доріг комунальної власності в селах Кузьмин, Михайлівці, Сушки, Радісне проведена на суму 45,6 тис. грн.

Силами комунального підприємства та служби автомобільних доріг були відремонтовані містки на шляхах с. Радісне по вул. Весела та біля бувшого комплексу.

Через численні звернення до керівництва області та народних депутатів проведено капітальний ремонт дороги у с. Щиборівка 1,6 км.

Відбудована та функціонує сучасна дорога Т2314 від м. Красилів до               с. Сушки з облаштованими зупинками, пішохідними та тротуарними доріжками, будівництво доріг  підпало під дію програми Президента України «Велике будівництво».

В с. Щиборівка проведено будівництво тротуару протяжністю 1,4 км на суму 1265,529 тис.грн.

Перевезення пасажирів на території ради здійснює ТОВ «Арсенюк-Штефанік» на маршруті Красилів-Мотрунки, через Мовчани, та певний час перевезення пасажирів на цьому маршруті не здійснювалось, що спричиняло незручності та викликало невдоволення у населення причетних сіл. Питання відновлення довезення пасажирів на даному маршруті на сьогоднішній день вирішено за сприянням місцевого КП, так є домовленість з підприємством Арсенюк-Штефанік на оренду автобуса прийнято на роботу шофера з відповідною категорією, для здійснення перевезення. На далі планується придбання власного пасажирського транспорту, для забезпечення потреб громади.

Через населені пункти громади сіл Щиборівка, Каламаринка, Кузьмин проходять маршрути Красилів-Старокостянтинів та Красилів-Лагодинці ч/з Кузьмин; біля с.Радісне, х.Борисова проходить маршрут Красилів-Хмельницький, через с. Мотрунки проходить траса державного значення              Н-03. Дані маршрути дають змогу доїжджати громадянам до місць призначення.

Сільськогосподарські підприємства що здійснюють діяльність на території громади, а саме СК «Кузьминський», ТОВ «Агрокрай», ТОВ «Агропартнер-1», ТОВ «Житниця-Поділля», ТОВ «Подільський актив» постійно надавали техніку для проведення поточного ремонту доріг комунальної власності, впорядкування сміттєзвалищ, в зимовий період для вивільнення доріг та вулиць від снігу. СТОВ «Довіра»  надала як спонсорську допомогу для місцевого комунального підприємства, бензокосу, будівельний утрамбовувач, компресорний видувач.

Для надання якісних послуг по благоустрою населених пунктів для комунального підприємства придбані снігоприбиральний відвал до трактора МТЗ з гумовим ножем, та косарка ротаційна на суму 60 тис.грн.

Основним джерелом надходжень до бюджету сільської ради є орендна плата за землю.

Відповідно до Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питань колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» та розділу Х «Перехідних положень» Земельного Кодексу України з 01.01.2019 року до повноважень територіальних громад відноситься розпорядження земельними ділянками колективних сільськогосподарських підприємств. Відповідно  було підготовлено та винесено на розгляд сесії  рішення що стосувалися надання дозволів на виготовлення технічних документацій щодо встановлення меж для ведення товарного  сільськогосподарського виробництва (земельні частки паї) а також технічні документації щодо інвентаризації земельних ділянок (польові дороги)).

Для аналізу використання земель території громади виконкомом проводилося детальне вивчення документів користування земельними ділянками суб’єктів господарювання, для створення однакових умов господарювання с/г товаровиробників на території громади переглянуті договори оренди землі та прийнято рішення № 9 від 26.06.2021 року сесії сільської ради щодо встановлення єдиної 10% ставки орендної плати. З орендарями проведені перемовини щодо впорядкування орендної документації. Так у минулому році укладено 51 договорів оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення на 63,66га (сума орендної плата склала 87,397 тис.грн), 2 додаткових угоди до договорів оренди земель с/г використання на 71,79 га на суму орендної плати 167,651 тис.грн , 4 договори на землі промисловості на комерційного використання на площу 3,29га на суму орендної плати 190,772тис.грн.

Видано 3 сесійних рішення  щодо надання дозволу  на розробку землевпорядної документації на передачу в оренду міжпайових доріг- 49,8365 га. (СК «Кузьминський», ТОВ «Агрокрай», СТОВ «Довіра») всього міжпайових доріг на території громади - 88,1344га.

В цілому за 2021 рік було опрацьовано понад 500 звернень громадян та юридичних осіб, що стосувалися земельних питань: скарги і звернення в робочому порядку, а також розгляд заяв, які виносились на сесію а саме 208 заяв, що стосувалися земельних питань, щодо затвердження документацій із землеустрою та передачі земельних ділянок у приватну власність. У розрізі

- Щиборівська сільська рада: розглянуто 61 звернення в т.ч.: 61 звернення громадян щодо передачі земельних ділянок у приватну власність було винесено позитивні рішення.

- Кузьминський старостинський округ: розглянуто 47 звернень в т.ч.: 47 щодо передачі земельних ділянок у приватну власність було винесено позитивні рішення

- Михайловецький старостинський округ: розглянуто 100 звернень громадян в т.ч.: 19 - щодо передачі земельних ділянок у приватну власність які перебували у користуванні громадян, відносно всіх звернень було винесено позитивні рішення.

Було розглянуто та винесено на розгляд сесії 221 заяву надання дозволів на виготовлення технічних документацій щодо встановлення меж земельних ділянок та проектів із землеустрою щодо відведення земельних ділянок (які перебували у користуванні громадян). У розрізі по старостинських округах, це має наступний вигляд:

Щиборівська сільська рада: розглянуто 30 звернень в т.ч.: 25 винесено позитивні рішення;

Кузьминський старостат: розглянуто 26 звернень в т.ч.: 26 винесено позитивні рішення;

Михайловецький старостат: розглянуто 129 звернення в т.ч.: 129 винесено позитивні рішення.

За минулий рік зусиллями виконкому було досягнуто позитивного результату, щодо виділення земельних ділянок для працівників соціальної сфери Михайлівецького старостинського округу, та учасників АТО громади  загальною площею 129,9 га.

У другій половині 2021 року розпочата робота щодо організації та проведення процедури щодо продажу земельної ділянки комерційного використання. А саме: була замовлена експертна грошова оцінка для завершення процедури продажу земельної ділянки у селі Мовчани площею 0,10 га.

За звітний період комісією створеною від 24.09.2021 року за рішенням виконкому № 5 проведено інвентаризацію водних об’єктів сільської ради  встановлено 21 водойма – 890 га. З проведенням аналізу орендної документації, виконком прийшов до висновку також ініціювати перемовини з орендарями щодо приведення у відповідність до діючого законодавства договорів оренди водних об’єктів з передачею земельних ділянок з гідроспорудами.

За період створення при виконкомі сільської ради комісії з розгляду питань земельних відносин громадян, було здійснено 13 виїздних засідань, про що складені відповідні акти обстежень та надані відповіді заявникам, 9 з яких вирішені на місцях.

11 відповідей на публічні запити громадян виконанні на надіслані у встановлений законодавством термін.

Для забезпечення безпечних умов проживання населення території громади одним із заходів проведених виконавчим органом спільно із                   КП «Водограй-2017» створена комісія з ліквідації зелених насаджень тобто аварійних дерев, що створюють загрозу життєдіяльності громади, так за попередній рік ліквідовано 16 дерев (сіл Кузьмин, Михайлівці).

Для подальшого розвитку територіальної громади у грудні 2021 року прийнята низка програм та планів, а саме:

- Програма соціально-економічного розвитку території громади Щиборівської сільської ради на 2022 рік.

- Програма благоустрою населених пунктів Щиборівської сільської      ради на 2022 рік.

- Програма розвитку автомобільних доріг комунальної власності та загального користування місцевого значення на території Щиборівської сільської ради на 2022 рік.

- Про сільську Програму поводження з твердими побутовими відходами на 2022 рік.

- Програма розвитку малого підприємництва на території Щиборіввської сільської ради на 2022-2025 роки.

- Програма забезпечення розробки Комплексного просторового розвитку території територіальної громади, генеральних планів населених пунктів, детальних планів иериторії Щиборівської сільської ради на 2022-2025 роки.

- План підготовки Стратегічного плану розвитку Щиборівської ОТГ на 2022-2027 роки.

9. В галузі культури відділом освіти, культури, молоді та спорту:

ОСВІТА

Одним із пріоритетних напрямів діяльності Щиборівської сільської ради є модернізація та вдосконалення системи загальної середньої та дошкільної освіти.

На території сільської ради функціонують чотири заклади загальної середньої освіти:

  • Кузьминський ліцей (кількість здобувачів освіти – 162 учні, кількість педагогічного та технічного персоналу – 30 осіб);
  • Михайловецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів (кількість здобувачів освіти – 40 учнів; кількість педагогічного та технічного персоналу – 23 особи);
  • Радісненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів (кількість здобувачів освіти – 88 учнів; кількість педагогічного та технічного персоналу – 29 осіб);
  • Щиборівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів (кількість здобувачів освіти – 96 учнів; кількість педагогічного та технічного персоналу – 27 осіб).

Аналізуючи діяльність закладів загальної середньої освіти, слід відмітити, що в 2021 році спостерігалося  збільшення учнівського контингенту у Кузьминському ліцеї на 14 учнів, в Щиборівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів кількість учнів залишилася незмінною, в інших закладах загальної середньої освіти громади – у 2021/2022 навчальному році спостерігається незначна тенденція до зменшення чисельності учнівської молоді.

Утримання одного учня  в закладах загальної середньої освіти громади у 2021 році в середньому становило 54,25 тис. грн. (у Кузьминському ліцеї – 38,8 тис. грн., у Михайловецькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів – 81,5 тис. грн., у Радісненській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів – 50,7 тис. грн., у Щиборівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів – 46,0 тис. грн.).

Освітній процес у закладах загальної середньої освіти забезпечують 73 педагоги та 36 технічних працівників. У 2021 році своєчасно, у повному обсязі забезпечено виплату заробітної плати працівникам освіти громади. Стовідсотково здійснено виплати на оздоровлення педагогічним працівникам.  Всього на заробітну плату з нарахуваннями всім працівникам ЗЗСО використано 16149,0 тис. грн., з них: за рахунок субвенції з державного бюджету – 12998,6 тис. грн., за рахунок коштів місцевого бюджету – 3150,4 тис. грн. Середня заробітна плата вчителя становила 14492,80 грн, технічного персоналу – 7213,60 грн.

На енергоносії (електроенергія, природний газ, опалення) у закладах загальної середньої освіти витрачено 2106,5 тис. грн.

Пріоритетним завданням є забезпечення якісного харчування у закладах загальної середньої освіти громади із дотриманням сучасних принципів здорового харчування та рекомендацій ВООЗ, вимог Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, норм та порядку організації харчування у закладах освіти. Розроблено нове меню,  відповідно до якого учні отримують здорове та збалансоване харчування. На харчування учнівської молоді у 2021 році з місцевого бюджету  виділено  254,9 тис. грн.  Безоплатним гарячим харчуванням забезпечувалися учні 1-4 класів та учні пільгових категорій.  Вартість харчування на 1 дитину в школах із вересня 2021 року склала 15 грн. У шкільних їдальнях частково оновлено кухонний інвентар.

Організація регулярного  перевезення учнів та педагогічних працівників до закладів загальної середньої освіти і додому є складовою частиною забезпечення реалізації прав громадян на здобуття загальної середньої освіти.

До складу Щиборівської сільської ради входять села, у  яких відсутні  заклади загальної середньої освіти, тому  для забезпечення регулярних перевезень учнів і педагогічних працівників до освітніх закладів і у зворотному напрямі, наразі, використовується шкільний автобус та залучаються послуги перевізника.  Шкільний автобус здійснював перевезення здобувачів освіти на спортивні змагання.

Приділяється належна увага створенню рівного доступу для здобуття освіти дітьми з особливими освітніми потребами. У 2021 році інклюзивне навчання  було організовано в Радісненській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів у 5 класі для 1 особи. У школі працює асистент вчителя, яка пройшла курси підвищення кваліфікації. Для проведення корекційно-розвиткових занять залучаються необхідні спеціалісти.

Для виправлення дефектів усної та писемної мови у школах громади працює логопед. Послугами логопеда охоплені 60 учнів.

Проводиться робота щодо впровадження реформи «Нова українська школа» та облаштування сучасного освітнього, інформаційно-комунікаційного середовища. У рамках реалізації «Нової української школи» до початку нового 2021/2022 навчального року було обладнано 3 перших класи. Для початкових класів придбано: шкільні парти та стільці, шафи для зберігання засобів навчання,  3 ноутбуки,  3 багатофункціональні пристрої, 3 ламінатори, 3 телевізори, 1 мультимедійне обладнання, 3 шкільні дошки.

На придбання  засобів навчання для учнів початкових класів закладів загальної  середньої освіти у 2021 році виділено  кошти в  сумі – 287,730 тис. грн, у тому числі:

  • субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам – 186,855 тис. грн. на закупівлю шкільних меблів, дидактичних матеріалів,  комп’ютерного обладнання; 
  • співфінансування 35 відсотків  з бюджету громади – 100,875 тис. грн.

З них на:

  • придбання дидактичних матеріалів  – 49,995 тис. грн.;
  • придбання сучасних меблів – 90,774 тис. грн.;
  • придбання комп’ютерного обладнання  –  68,964 тис. грн.;
  • придбання телевізійного аудіовізуального обладнання (мультимедійне обладнання) – 77,997 тис. грн.

Не залишається осторонь питання діджиталізації освітнього процесу.

Всі заклади загальної середньої освіти забезпечені комп’ютерною технікою та підключені до мережі  «Інтернет».

Приділяється належна увага організації  дистанційного  та змішаного навчання під час карантинах обмежень. Педагогічні працівники використовують відповідні освітні онлайн-платформи, мобільні додатки та інструменти: Classroоm, Google Клас, Google Meet, платформа Zoom тощо.

Для задоволення потреб учнів в закладах освіти працює 9 гуртків художньо-естетичного та спортивного напрямів.

Одним із показників якості надання освітніх послуг є результати навчального року.

Похвальними листами  «За високі досягнення у навчанні» у 2020/2021 навчальному році нагороджено 16 здобувачів освіти 4-8 та 10 класів.

Свідоцтво з відзнакою про повну загальну середню освіту отримав 1 випускник 11-х класів. Срібною медаллю нагороджено 1 випускника.

 Участь у тестуванні основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання взяли 16 учнів, що становить 94 % від загальної кількості випускників.

Великим досягненням є здобуття Радісненською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів 27 місця у рейтингу шкіл Хмельницької області за підсумками ЗНО 2021 року (з-поміж 290 шкіл). 

Здобувачі освіти є активними учасниками та переможцями всеукраїнських олімпіад, різноманітних конкурсів, спортивних змагань та грантових програм. За підсумками ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів у 2021/2022 навчальному році перші місця отримали 12 учнів, які братимуть участь в ІІІ (обласному) етапі.

В межах територіальної громади створено наукове товариство учнів «НОВА ГЕНЕРАЦІЯ», в межах діяльності якого 4 переможці І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України матимуть змогу презентувати власні наукові здобутки  у ІІ (обласному) етапі конкурсу (1 учениця Кузьминського ліцею, 2 учениці Михайловецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, 1 учень Щиборівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів).

Учениця Радісненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів здобула перемоги: І місце на обласному рівні у Всеукраїнському конкурсі екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу» та ІІ місце на обласному рівні у Всеукраїнському  конкурсі учнівських творчих робіт «Я – журналіст!».

Також учні Радісненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів завдяки перемозі у проєкті «Підйом – 2021» отримали швейне устаткування для виготовлення екологічних сумок, пошиття й оздоблення багаторазових торбинок, кухонних аксесуарів, сувенірів та іграшок для домашніх улюбленців тощо й успішно приступили до реалізації проєкту «Старим речам – нове життя».

2 педагогічних працівника Кузьминського ліцею стали учасниками конкурсу «Учитель року».

Чудові здобутки отримали вихованці гуртка «Спортивне орієнтування», які отримали призові місця.

З метою підтримки та активізації обдарованої учнівської молоді та педагогічного персоналу прийняте рішення ради «Про затвердження Положення про преміювання обдарованих дітей, учнів і педагогічних працівників закладів освіти Щиборівської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області».

Успіхи, здобутки в освітянській сфері залежать від педагогічної майстерності, професіоналізму, компетентності педагогічних працівників.

Неодмінна вимога сьогодення – цифрова грамотність. Тому всі педагоги  підвищили цифрову компетентність на національній освітній платформах з цифрової грамотності «Дія: Цифрова освіта» та  «Всеукраїнська школа онлайн».

У процесі створення освітнього простору налагоджено  співпрацю між дошкільними закладами, закладами загальної середньої освіти, закладами культури, медицини, центром зайнятості, службою з надзвичайних ситуацій,  обласними центрами туристсько-краєзнавчої, науково-технічної, еколого-натуралістичної творчості, комунальним закладом «Мала Академія наук», з науковими установами, громадськими організаціями, з метою  розвитку творчих здібностей у дітей та створення необхідної інфраструктури для забезпечення якісного навчально-виховного процесу.

Для сприятливих і безпечних умов навчання в освітніх закладах розпочато роботу над створенням сучасного освітнього простору.

Для попередження та розповсюдження захворюваності серед здобувачів освіти та педагогічних працівників, збереження їх здоров’я, придбано достатню кількість дезінфекційних засобів, антисептиків та обладнання для проведення дезінфекції, що необхідні для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, забезпечується дотримання санітарно-гігієнічних норм.

Проведено ремонтні роботи в освітніх закладах: здійснено перекриття котелень Кузьминського ліцею та Радісненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, даху спортзалу Радісненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Розпочато ремонтні роботи у спортзалі Кузьминського ліцею, де планується здійснити заміну підлоги із використанням інноваційного покриття.

На забезпечення протипожежної безпеки (перезарядка вогнегасників)  у закладах загальної середньої освіти виділено 3,385 тис. грн. 

Загалом, на фінансове забезпечення закладів загальної середньої освіти у 2021 році спрямовано 19238,5 тис. грн.

У 2021 році заключено медичну угоду для забезпечення обслуговування учнів громади.

 

В межах територіальної громади діють 4 заклади дошкільної освіти (ЗДО):

  • ЗДО с. Щиборівка «Сонечко» (кількість вихованців – 7; кількість працівників – 2);
  • ЗДО с. Кузьмин «Веселка» (кількість вихованців – 26;  кількість працівників – 7);
  • ЗДО с. Радісне «Малятко» (кількість вихованців – 19; кількість працівників – 50;
  • ЗДО с. Михайлівці «Ромашка» (кількість вихованців – 5; кількість працівників – 2).

Освітньо-виховний процес у закладах дошкільної освіти забезпечують 15 працівників. У 2021 році у повному обсязі здійснено виплату заробітної плати працівникам дошкільних закладів, виплати на оздоровлення педагогічним і технічним працівникам.  Загалом на заробітну плату з нарахуваннями працівників закладів дошкільної освіти спрямовано 1452,2 тис. грн. Середня заробітна плата вихователя становила 9,866 тис. грн, технічного персоналу – 6,0 тис. грн.

На оплату енергоносіїв у закладах дошкільної освіти спрямовано 85,533 тис.грн.

На харчування вихованців у 2021 році з місцевого бюджету  виділено  111,798 тис. грн. Вартість харчування на 1 дитину в дошкільних закладах із вересня 2021 року склала:

  • ЗДО с. Кузьмин «Веселка» – до 35 грн на день;
  • ЗДО с. Радісне «Малятко» – до 35 грн на день;
  • ЗДО с. Михайлівці «Ромашка» – до 14 грн на день;
  • ЗДО с. Щиборівка «Сонечко» – до 14 грн на день.

З 01 вересня 2021 року батьківська плата за харчування дітей в комунальних закладах дошкільної освіти громади встановлена в розмірі:

  • ЗДО с. Кузьмин «Веселка» – 14 грн на день;
  • ЗДО с. Радісне «Малятко» – 14 грн на день;
  • ЗДО с. Михайлівці «Ромашка» – 6 грн на день;
  • ЗДО с. Щиборівка «Сонечко» – 6 грн на день.

Основна увага зосереджена на покращенні якості та безпечності харчування у закладах дошкільної освіти громади, яке є збалансованим, а приготування страв здійснюється за новим меню.

Забезпечено організацію регулярного  перевезення вихованців і педагогічного працівника до освітнього закладу і у зворотному напрямі (ЗДО с. Михайлівці «Ромашка»). У підвозі задіяно шкільний автобус.

Із здобувачами дошкільної освіти працює логопед. Послугами логопеда користуються 15 вихованців закладів дошкільної освіти.

Всі заклади дошкільної освіти забезпечені комп’ютерною технікою та підключені до мережі «Інтернет».

З метою запобігання захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, у здобувачів освіти та працівників, усі дошкільні заклади оснащені достатньою кількістю засобів захисту.

 Що стосується пожежної безпеки, в звітному році у ЗДО с. Кузьмин «Веселка» влаштовано систему автоматичної пожежної сигналізації, вартість якої становить 5395,96 грн., здійснено вогнезахисне оброблення дерев’яних елементів горищного приміщення ЗДО с. Радісне «Малятко», вартість якого – 16380,00 грн.

На фінансування закладів дошкільної освіти у 2021 році спрямовано 1689,782 тис. грн.

 

 

 

КУЛЬТУРА, МОЛОДЬ, СПОРТ

Реалізація державної політики в галузі культури, захисту прав національних меншин, а також державної мовної політики здійснюється відділом освіти, культури, молоді та спорту спільно із закладами культури, старостами старостинських округів  громади. Забезпечено вільний розвиток культурно-мистецьких процесів, всіх видів культурних послуг і культурної діяльності, розвиток аматорського мистецтва.

Збереження культурного надбання та традицій – одне з найголовніших завдань, що стоїть перед галуззю культури.

Надання культурних послуг на території громади здійснюють клубні заклади та сільські бібліотеки:

  • будинок культури с. Кузьмин;
  • будинок культури с. Михайлівці;
  • сільський клуб с. Радісне;
  • сільський клуб с. Каламаринка;
  • сільський клуб с. Мовчани;
  • сільська бібліотека с. Кузьмин;
  • сільська бібліотека с. Михайлівці;
  • сільська бібліотека с. Радісне;
  • сільська бібліотека с. Щиборівка.

Протягом 2021 року на території громади було забезпечено виконання вимог чинного законодавства з питань реалізації державної  політики у сфері розвитку культури.

Основна увага при цьому була зосереджена на питаннях збереження, забезпеченні функціонування наявних на території громади клубних закладів і бібліотек.

Протягом 2021 року закладами культури було організовано та проведено культурно-масові заходи у різних населених пунктах громади з нагоди відзначення державних свят, народних гулянь і днів села. Проте, погіршення епідемічної ситуації не дозволило в повній мірі забезпечити проведення запланованих заходів згідно затвердженого плану роботи.

На території громади у 2021 році відзначили пам’ятні та ювілейні дати. А саме: День Соборності України,  День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, вшанування Героїв Небесної Сотні,  вшанування пам’яті Т. Г. Шевченка,  35-ті роковини Чорнобильської катастрофи, День пам’яті та примирення та 76-та річниця Перемоги над нацизмом у Європі, 76-та річниця завершення Другої світової війни, День Конституції України, День Незалежності України, День пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність та суверенітет України,  День захисників та захисниць України та інші.

На території громади працівниками культурної галузі у форматі розважальних заходів проведено День Святого Миколая, новорічні та різдвяні свята, культурно-мистецьке свято «Масляна», День Європи, День вишиванки, День працівників сільського господарства, Свято Івана Купала, Свято Павла і Петра, Свято Андрія Первозванного тощо. Відзначено дні села. У сільських бібліотеках було оформлено книжкові виставки з нагоди державних свят та до ювілейних дат видатних письменників і поетів.

Загалом, на території громади за 2021 рік клубними закладами було проведено 347 заходів, які відвідали 10147 осіб. Діють у будинках культури та сільських клубах 16 аматорських формувань (аматорське музично-інструментальне виконавство, аматорське вокально-хорове мистецтво клубних закладів, гуртки, студії і любительські об’єднання по декоративно-прикладному та образотворчому мистецтву, аматорське театральне мистецтво, любительські об’єднання та клуби за інтересами, діяльність народних майстрів, умільців), в яких налічується 139 осіб.

Видатки для забезпечення роботи клубних закладів у 2021 році було профінансовано в обсязі 744,161 тис.грн.

За структурою видатки на клубні заклади у 2021 році включили:

- оплату праці працівників і нарахування на заробітну плату – 693,376 тис.грн.;

- плату за комунальні послуги та електроносії – 23,0 тис.грн.;

- інші поточні витрати – 27,784 тис.грн.

Що стосується діяльності сільських бібліотек, то ними проведено 934 соціокультурних заходів. Загальна кількість користувачів у 2021 році становила 1526 осіб, а кількість відвідувань ними бібліотек протягом року – 7929. Бібліотечний фонд сільських бібліотек на кінець звітного року склав 45,582 тис. примірників. У звітному році відбулося надходження примірників у кількості 320 шт. Дві бібліотеки отримали комп’ютерну техніку в рамках проєкту «Дія. Цифрова освіта».

Всього видатків для забезпечення діяльності бібліотек протягом 2021 року було профінансовано з місцевого бюджету громади в обсязі 466,614 тис.грн. З них на оплату праці – 446,067 тис.грн., на комплектування фондів – 18,946 тис.грн., на придбання основних засобів – 1,600 тис.грн.

Забезпечено координаційну роботу щодо проведення заходів, спрямованих на збереження національних традицій і звичаїв, забезпечення розвитку творчого потенціалу та духовно-культурного простору громади.

На території громади ведеться робота із молоддю. Затверджено Програму національно-патріотичного виховання дітей та молоді Щиборівської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області на 2021-2025 роки.

Здійснюється робота щодо розвитку фізичної культури та спорту, поліпшення здоров’я населення.

Щороку в закладах освіти проводяться Олімпійський тиждень, Олімпійський урок. З метою розвитку творчих інтересів учнів та пропаганди здорового способу життя, з дотриманням карантинних вимог і обмежень, в межах освітніх закладів проводяться спортивні змагання між учнівською молоддю.

У громаді створюються належні умови для спортивного розвитку та самореалізації спортсменів, дітей та молоді, організації та проведення різного рівня змагань, оздоровчих заходів, що дає змогу втілювати у життя базові принципи ведення здорового способу життя населення.

Чудові результати у звітному році продемонстрували учасники спортивного гуртка Радісненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів «Спортивне орієнтування», які стали учасниками у Міжнародних змаганнях зі спортивного орієнтування «Kamianets city race» (м. Кам’янець-Подільський, 28-29.09.2021 р.), а також переможцями ІІ етапу «Кубка області зі спортивного орієнтування» (2.10.2021 р.), де здобули одне перше місце, два других місця та ІІІ етапу «Кубка області зі спортивного орієнтування» (24.10.2021 р.), де здобули два других місця.

Рішенням сесії сільської ради від 20 грудня  2021 року № 6 затверджено цільову Програму розвитку футболу на території Щиборівської сільської ради на 2022-2026 роки, що свідчить про посилення уваги до розвитку спорту на території громади.

 

10. В галузі соціального захисту населення

 

Протягом 2021 року одним із основних напрямків роботи Щиборівської сільської ради була організація виконання функцій у сфері соціального захисту населення та захисту прав дітей. Протягом 2021 року у відділі соціального захисту населення Щиборівської сільської ради від громадян було прийнято та сформовано через програму «Соціальна громада»  624 заяви, зокрема 371- заява для оформлення житлової субсидії, 223- державних соціальних допомог, 30 - пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Завдяки Угоді про співпрацю з управлянням соціального захисту населення Хмельницької РДА та за рахунок місцевого бюджету 5 осіб отримують компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги, що призначено відповідно до постанови КМУ «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги» та постанови КМУ «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги  з догляду на непрофесійній основі».

Також у відділі надаються послуги соціального характеру, однією з яких є «Догляд вдома». Отримувачі даної послуги є особи похилого віку та інваліди. У 2021 році дану категорію громадян (44 особи) обслуговували 4 соціальних робітники, згідно індивідуального плану особи. Також у відділі соціального захисту населення надаються соціальні послуги сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах. На території ради таких сімей налічується 16, в них виховується 31 дитина.  Для придбання подарунків до дня Святого Миколая для цих дітей та дітей позбавлених батьківського піклування, з місцевого бюджету було виділено 12300,00 грн., для дітей, які мають інвалідність до Міжнародного дня людей з інвалідністю було виділено коштів в сумі - 8400,00 грн.

На придбання подарунків до дня пам’яті воїнів-інтернаціоналістів було виділено коштів - 4550,00 грн., до дня Захисників і захисниць України та матерям загиблих учасників АТО – 8006,00 грн., до міжнародного дня незрячих п’ятьом особам громади надано матеріальну допомогу в сумі 5000,00 грн. Для надання пільг окремим категоріям громадян з оплати послуг зв’язку було виділено коштів в сумі -2020,00 грн.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2011 № 227 „Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для організації оздоровлення і відпочинку дітей, які потребують особливої уваги та підтримки, в дитячих центрах „Артек” і  „Молода гвардія” (зі змінами), в літній період активно тривало оздоровлення дітей із сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах, багатодітних сімей, дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Зокрема, згідно договору про соціальне партнерство з ТОВ «Житниця поділля» двом дітям була надана путівка на оздоровлення до дитячих таборів «Молода гвардія» м.Одеса  та «Чайка» с.Головчинці.

Останні роки все більше уваги приділяється темі домашнього насильства та насильства за ознакою статті. Так, розпорядженням сільського голови було прийнято рішення про створення Координаційної ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми. Метою якої є забезпечення міжвідомчої співпраці щодо реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми, узгодження заходів у цій сфері, підвищення їх ефективності, координації проведення інформаційно-просвітницьких заходів на території громади. Протягом звітного періоду на території ради офіційно зафіксовані вчинки домашнього насильства в чотирьох сім’ях, де виховуються неповнолітні діти. Уповноваженою особою у даній сфері було проведено профілактичні заходи спрямовані на попередження вчинення повторного насильства в сім’ї. Серед населення громади активно проводиться розповсюдження матеріалів щодо попередження вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

 

11. В галузі служби у справах дітей та сім’ї

 

На обліку служби у справах дітей та сім’ї перебуває 24 дитини: з них 15 дітей, позбавлені батьківського піклування та 9 - діти, які опинились в складних життєвих обставинах.

Протягом 2021 року начальником служби:

  • Спільно з начальником відділу соціального захисту населення здійснено 21 виїзд в сім’ї, які стоять на обліку або потребують соціальної допомоги.
  • Спільно з інспектором служби ювенальної превенції проведено 4 рейди в т.ч. рейд «Урок»
  • Взято участь у 4 судових засіданнях щодо захисту прав та законних інтересів дітей.
  • Тимчасово влаштовано дитину до центру соціально - психологічної реабілітації.
  • Одним з основних напрямків служби у справах дітей та сім’ї  є організація та проведення засідань комісії з питань захисту прав дитини. У звітному періоді проведено 2 засідання.
  • Проведено щорічну акцію «16 днів проти насильства»
  • Розглянуто 13 звернень громадян. Основні питання звернень- це соціальний захист дітей.

 

       12. В галузі сектору з питань цивільного захисту, надзвичайних ситуацій, мобілізаційної роботи та охорони праці

 

Створена та затверджена програма цивільного захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного, природного характеру, забезпечення пожежної безпеки на території Щиборівської сільської ради на 2021-2025 роки. (рішення сесії сільської ради № 4 від 25.02.2021 року).

В грудні 2021 року виділено на програму 28300 грн., а саме на поповнення матеріального резерву сільської ради для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Закуплено: Бензину  450 л.

                    Дизпального – 200 л.

                    Трос буксировачний – 1шт.

                    Акустична система – 1 шт.

                    Лопати – 6 шт.

 

13. Висвітлення діяльності сільської ради

 

З метою забезпечення прозорості й відкритості діяльності сільської ради вся інформація про діяльність сільської ради, а саме: проекти рішень виконавчого комітету, сесій, рішення виконавчого комітету, сесій, протоколи поіменного голосування, фото- відео зйомка всіх подій і заходів, які стосуються роботи сільської ради, публікуються на офіційному веб-сайті Щиборівської сільської ради (https://schyborivska-gromada.gov.ua//), який розроблено відповідно до вимог Законів України «Про інформацію», «Про захист інформації в автоматизованих системах», «Про авторське право і суміжні права», «Про доступ до публічної інформації», «Про місцеве самоврядування в Україні»; Постанов Кабінету Міністрів України від  04.01.2002 року № 3 «Порядок оприлюднення в мережі Інтернет інформації про діяльність органів виконавчої влади», від 29.08.2002 року № 1302 «Про заходи щодо подальшого забезпечення відкритості в діяльності органів виконавчої влади», відповідно до спільного наказу Держкомінформу та Держкомзв'язку 25.11.2002 року № 327/225 «Про затвердження Порядку функціонування веб-сайтів органів виконаної влади», який зареєстровано в Міністерстві юстиції України за № 1022/7310 та інших нормативно-правових актів, відповідно до Регламенту Щиборівської сільської ради, інформація щодо суспільно важливих подій, оголошення та ін. поширюється на сторінці в мережі Faсеbоок, а також публікується в газеті «Красилівський вісник».

 

Шановні мешканці громади!

 

          Вся робота і моя, як голови, і виконавчого комітету у вас на очах.                     Я розумію свою особисту відповідальність перед громадою за кожне наше рішення, кожний наш практичний крок. Мешканці нашої громади  чекали і чекають від місцевої влади виважених рішень та позитивних результатів при вирішенні будь-яких питань життєдіяльності громади. Хочу зауважити, що сьогоднішній результат роботи – це колективна праця кожного депутата, кожної постійної комісії, сесійна робота, діяльність виконавчого комітету та апарату ради і, безумовно, робота кожного мешканця громади. Наші перемоги — це наша сила й мотивація. Якщо навчимося відзначати навіть найдрібніші з них, то будемо щасливі щодня. А чітке розуміння мети найважливіша складова успіху.

Я вдячний усім, хто допомагав сільській раді в цей нелегкий період розвитку практичними справами, своїм досвідом, конструктивними порадами та об’єктивними зауваженнями. Також хочу подякувати спонсорам, приватним підприємцям, які протягом року долучалися до участі в проведенні різного роду заходів й побажати їм і в подальшому підтримати нашу громаду.

          Закликаю всіх і надалі трудитися з повною віддачею на благо наших мешканців і переконаний, що тільки спільними зусиллями ми зможемо створити та розбудувати процвітаючу громаду. Нехай прийдешній  рік виправдає наші найсміливіші очікування.

          Бажаю всім жителям громади міцного здоров’я, миру та злагоди у Ваших родинах.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь