27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна разом зі всім світом молиться за невинно закатованих жертв нацизму. Голокост – це найтяжчий злочин проти людства: безліч зруйнованих людських доль, відібраних життів…
Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, в якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. Дата обрана не випадково, оскільки саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів. Через Аушвіц, за оцінками науковців, пройшли 1,3 мільйона людей. Понад мільйон із них загинули.
Усього жертвами Голокосту стали 6 мільйонів європейських євреїв. Півтора мільйона з них були з України…
Масовою братською могилою та символом Голокосту в Україні став Бабин Яр – некрополь для більше 100000 цивільних громадян та військовополонених.
В цей скорботний день світова спільнота не лише згадує жертв людиноненависницької політики, але й засвідчує прагнення до боротьби з антисемітизмом, расизмом і всіма іншими формами нетерпимості, які можуть призвести до цілеспрямованого насилля щодо окремої групи людей.
Кров мільйонів невинних людей не дає нам права забути про одну з найбільших трагедій XX століття…
Ми приєднуємося до загальної печалі й висловлюємо свої співчуття втраті, ім’я якої Голокост.
Світла пам’ять загиблим…