Щиборівська територіальна громада
Хмельницького району, Хмельницької області

Звіт сільського голови за 2024 рік

 

Додаток

До рішення від 25.02.2025р. № 1

 

 

Шановні жителі Щиборівської  територіальної громади!

Загальні положення.

Відповідно до положень Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», я звітую про свою роботу та роботу виконавчих органів сільської ради за 2024-й рік. Для нашї громади, як і для усієї нашої країни, 2024 рік був дуже важким. Війна продовжується, наші Збройні Сили України роблять усе можливе та неможливе, щоб здобути Перемогу над ворогом. На жаль, з початку повномасштабного вторгнення, Щиборівська громада втратила 14 своїх відважних воїнів-захисників, які вірні військовій присязі, виконували свій патріотичний обов’язок (4 з яких відійши у вічність у минулому році):

  1. Бурбело Сергій Олександрович;
  2. Гончар Олександр Олександрович;
  3. Городницький Віктор Іванович;
  4. Кшевіцький Олександр Антонович;
  5. Миронюк Юрій Іванович;
  6. Нахильчук Роман Григорович;
  7. Оліщук Олександр Ігорович;
  8. Садовець Віктор Анатолійович;
  9. Цісельський Олексій Валентинович;
  10.  Каяфа Володимир Олександрович;
  11. Шпаченко Віктор Анатолійович;
  12. Ващук Олександр Миколайович;
  13. Кравчук Олег Вікторович;
  14. Ващук Артем Миколайович.

Схиляємо у пошані голови перед світлою пам’яттю гідних синів незламного українського народу. Вічна пам'ять і вічний спокій нашим Героям!

Вся робота виконавчого комітету, апарату та установ сільської ради була спрямована на виконання тих завдань, котрі ставилися планом соціально-економічного розвитку на 2024 рік та рішеннями ради. Основними напрямками були: робота з наповнення бюджету, утримання в належному стані території, обєктів благоустрою та соціальної інфраструктури села та соціальний захист населення. Економічна ситуація, що склалася в країні у минулому році, створювала для нас постійні проблеми. Але ми організували свою роботу так, що вдалося утримали всі життєво важливі сфери діяльності громади.

Станом на 01 січня 2025 року в 8 населених пунктах сільської ради проживає 4015 осіб.

Територія сільської ради, поділена на 2 старостинських округи.

На території громади свої повноваження в межах відповідних старостинських округів  здійснюють 2 старости та 2 головних спеціалісти загального відділу сільської ради.

  Наша громада, як орган місцевого  самоврядування, у своїй роботі керується принципами законності, гласності, колегіальності, поєднуючи місцеві та державні інтереси. Сільська рада є публічною і  відкритою у своїй діяльності, про що свідчить робота з висвітлення новин та сесій сільської ради на офіційному сайті сільської ради. Крім того, інформація про діяльність сільської ради розміщується  на сторінці у фейсбуці.

 

Волонтерська діяльність Щиборівської сільської ради за 2024 рік

Протягом року виконавчий апарат ради постійно здійснював підтримку та допомогу для підрозділів збройних сил України.

Спільно за участю громади проводились збори та передача на лінію фронту продуктів харчування(овочі, фрукти, консервація, макаронні вироби, випічка, мед, солоності тощо)

В забезпеченні потреб підрозділів ЗСУ активно приймали участь шкільні та дошкільні заклади освіти громади, шляхом проведення ярмарків та концертів, виручені кошти з яких безпосередньо передавалися нашим захисникам. Кузьминський ліцей на постійній основі здійснює плетіння маскувальних сіток та виготовлення окопних свічок.

Слід відмітити що активну громадську позицію проявили працівники комунального господарства «Водограй 2017» та працівники закладів освіти у вигляді надання допомоги постраждалим населеним пунктам області під час обстрілів рф.

За участі релігійних громад сільської ради було зібрано та перевезено на деокуповані території Херсонської області великий об’єм гуманітарної допомоги для цивільного населення (одяг, взуття, постільна білизна, одіяла, подушки, засоби особистої гігієни, пральний порошок, овочі, фрукти, продукти макаронного виробництва, цукор, олію та багато іншого).

Працівники сільської ради щомісячно здають свій одноденний заробіток на потреби військовослужбовців-жителів громади, так протягом 2024р. зібрано 192 300 грн. З них:

  • 20 000 грн. передано військовим з Михайловець на придбання обладнання для ремонту автомобілів і тепловізора;
  • 21 600 грн. передано військовим з Щиборівки на придбання глушників для автоматів (25-та ДШВ);
  • 4 680 грн. на закупівлю стартера до автомобіля військовим з Кузьмина (2 зенітно-ракетна батарея ВЧ А0998);
  • 24 000 грн. на придбання автомобіля військовому з Мовчан (ВЧ А0335);
  • 7 000 грн. на придбання окулярів (42 бригада);
  • 1 000 грн. на солодощі (8 полк);
  • 20 000 грн. на придбання дрона військовим з Михайловець (розвідувальний взвод ВЧ 7296);
  • 5 000 грн. використано на дорогу до пораненого військового з Кузьмина;
  • 5 500 грн. на харчування хлопцям з Радісного, які їздили на будівництво фортифікаційних споруд;
  • 1 200 грн. закупили продукти коли був збір для відправки на будівництво фортифікаційних споруд;
  • 1 200 грн. на солодкі подарунки для дітей загиблого В. Каяфи (при врученні ордену посмертно);
  • 1 800 грн. на підключення газу до будинку в Щиборівці в якому проживають службовці ППО;
  • 17 000 на придбання автомобіля військовому з Мовчан (ВЧ А0335);
  • 1 060 грн. на підгузники для лежачого інваліда війни з Кузьмина;
  • 1 000 грн. на харчування хлопцям з Радісного, які їздили на будівництво фортифікаційних споруд;
  • 3 000 грн. на заправку автомобіля, якого житель Кузьмина переганяв на фронт;
  • 8 200 грн. на придбання амуніції для військового з Радісного;
  • 6 850 грн. на зварювальний апарат військовому з Радісного;
  • 6030 грн. на придбання ліків для військовослужбовця з с.Мовчани;
  • 2000 грн. на харчування хлопцям з Радісного, які їздили на будівництво фортифікаційних споруд.

Всього витрачено 158 120 грн.

Крім того, завдяки співпраці з Фондом соціального захисту осіб з інвалідністю успішно вдалось вирішити питання забезпечення 1 особи з інвалідністю внаслідок війни, який не може пересуватись та самообслуговуватись самостійно, ліжком, проти лежневим матрасом та іншими необхідними допоміжними засобами реабілітації.

Лише спільними зусиллями ми маємо ефективний результат від нашої діяльності.

 

Сесійна діяльність сільської ради.

 

Депутатський корпус ради VIII скликання складає 21 депутат.

Відповідно до вимог статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» основною формою роботи ради є проведення сесій. Скликання сесій сільської ради проводиться згідно з розпорядженнями сільського голови.

Депутати сільської ради мали можливість ознайомитися з проєктами рішень, що вносились на розгляд сесії, на постійних комісіях, або завантаживши з офіційного веб-сайту сільської ради.

З початку звітного року відбулось 13 сесій сільської ради. За звітний період прийнято 16 цільових програм та внесено зміни і доповнення  до 7 програм.

Важливою складовою роботи сільської ради є діяльність постійних комісій сільської ради, які згідно з статтею 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є органами ради, створеними для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради. У Щиборівській сільській раді VIIІ скликання були сформовані та діють 4 постійних депутатських комісій. Як показала практика, левова частка роботи з розгляду питань відбувається саме на засіданнях постійних комісій, зокрема на спільних засіданнях, які проводять перед початком сесії.  Саме там опрацьовуються проєкти рішень і програм, готуються відповідні висновки, рекомендації з усіх питань, які потім виносяться на розгляд сесії. Так, з початку 2024 року було проведено 13 засідань постійних комісій.

В цілому організація роботи постійних комісій свідчить про те, що депутати сільської ради налаштовані на цілеспрямовану, конструктивну працю.

 

Діяльність виконавчого комітету сільської ради.

 

Виконавчий комітет є координуючою ланкою роботи сільської ради у міжсесійний період. До складу виконавчого комітету (далі – виконком) входить  16 осіб.

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виконком Щиборівської сільської ради здійснює власні та делеговані повноваження в галузях освіти, культури, бюджету, житлово-комунального господарства, будівництва, фізичної культури і спорту, охорони здоров’я, земельних відносин, соціального захисту населення, забезпечення законності, правопорядку, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян.

Станом на 01 січня 2025 року проведено 17 засіданнь виконкому, прийнято100 рішень.

Протягом 2024 року зареєстровано актів цивільного стану: всього – 80, з них: про народження - 18, про шлюб - 5, про смерть - 57. Вчинено нотаріальних дій 129.

 

Реєстрація населення

 

Протягом року в громаді зареєстровано 129 осіб, натомість 205 осіб було знято з реєстрації.

- зареєстровано 18 новонароджених дітей: з них 12 хлопчиків і                         6 дівчаток.

 

Робота зі зверненнями громадян

 

Найважливішою формою забезпечення зворотного зв’язку між сільською радою та громадянами є звернення громадян, а інформація,що міститься в них, найчастіше служить орієнтиром при прийнятті відповідних рішень, що стосується інтересів широких верств населення.

Всього за 2024 року до сільської ради, враховуючи введення воєнного стану в Україні, надійшло 483 письмових звернень громадян, що на 87 звернень більше в порівнянні з відповідним періодом 2023 року, з них 73 громадяни побувало на особистому прийомі у керівництва сільської ради.

На виконаннявимог Закону України «Про звернення громадян» за результатами розглядузвернень, що надійшли впродовж року: 341–вирішено позитивно, 3 – відмовлено в задоволенні, 139 – надано відповідні роз’яснення.

В тому числі, від органів влади вищого рівня з початку року до сільської ради надійшло 26 звернень, серед них відповідно:

Урядового контактного центру облдержадміністрації – 20.

Хмельницької обласної військової адміністрації  – 6.

Звернення від органів влади вищого рівня стосувалися упорядкування нумерації будинків у с.Кузьмин, земельного спору, призначення соціального працівника, взяття на квартирний облік, призначення матеріальної допомоги, правомірність відмови у наданні Почесного звання «Мати героїня».

У звітному періоді надійшло 7 колективних звернень,  авторами яких є 58 жителів громади, що стосувалися питань: проведення  ремонту дорожнього покриття в селі Кузьмин та комунального господарства (обрізка дерев).

У своїх зверненнях жителі громади порушили 483 питань, серед яких основну частину становлять питання соціального захисту– 49 відсотків. Сільською радою вишукувались всі наявні можливості щодо позитивного вирішення порушених у зверненнях питань. Залишаються актуальними в зверненнях громадян питання аграрної політики і земельних відносин, транспорту і зв’язку, комунального господарства, житлової політики, сімейної та гендерної політики, захисту прав дітей,  освіти, діяльності органів місцевого самоврядування та інші.

Першочергово приділяється увага розв’язанню проблем, з якими звертаються особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники бойових дій, особи, які мають особливі заслуги перед Україною, а також соціально незахищені верстви населення.

Всього протягом 2024 рік до сільської ради з проханням про допомогу у вирішенні життєво важливих для них проблем звернулось 115 - учасників та інвалідів війни, учасників бойових дій; 22 – інваліди І, ІІ, ІІІ групи;                            118 – ветеранів праці та пенсіонерів; 2 - від членів багатодітної сім’ї, матері-героїні.

За результатами розгляду звернень соціального характеру, що надійшли до сільської ради протягом 2024 року надано допомогу 181 мешканцю громади на загальну суму 1054700  грн.

В першу чергу надавалася допомога військовослужбовцям на лікування травм, отриманих внаслідок поранення під час виконання бойового завдання та як таким, громадянам, що перебувають на військовій службі.

Відповідно до п. 1 ст. 9 Указу у сільській раді затверджено графік проведення гарячих телефонних ліній, який доводиться до відома населення та офіційному веб-сайті сільської ради. За звітній період керівництвом сільської ради проведено 12 «гарячих» телефонних ліній із 32 жителями громади. Подібна форма звернення дозволяє звертатись громадянам у випадку неможливості прийти на особистий прийом до голови чи його заступника, секретаря сільської ради, а також для більш швидшого реагування та вирішення проблемних питань, мешканців населених пунктів громади.

В основному громадяни зверталися з причин невиплати коштів внутрішньо переміщеним особам, переліку документів на отримання матеріальної допомоги, про причини підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги, змін у порядку надання субсидій.

Продовжується робота в системі електронного документообігу, яка стосується передусім електронних вхідних документів та звернень громадян.

Громадянам надавалися роз'яснення щодо можливості отримати правову допомогу в районних бюро з надання безоплатної вторинної правової допомоги відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу». 

Інформаційні повідомлення щодо підсумків роботи із звернень громадян до органів місцевого самоврядування  розміщуються   також   на  офіційному  веб-сайті громади.

Всі звернення, які надходили до сільської ради, були вчасно опрацьовані уповноваженими структурними підрозділами та скеровані до належного виконання під контролем керівництва. Робота з виконання вимог Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 та інших нормативно-правових документів з питань роботи зі зверненнями громадян  в громаді і надалі продовжується.

В умовах воєнного стану вдалося налагодити роботу з розгляду звернень громадян, які надійшли, які у письмовому, так і в електронному вигляді на електронні поштові скриньки. Від початку воєнних дій в Україні здійснювався консультативний прийом мешканців громади за допомогою всіх засобів зв’язку.

Заходи інформаційно-роз’яснювального характеру з актуальних питань життєдіяльності громади здійснювалися шляхом розміщення матеріалів на офіційному сайті, сторінках у соціальній мережі Фейсбук та у Вайбері.

Питання роботи із зверненнями громадян перебуває на особливому контролі у керівництва сільської ради, воно є предметом обговорення на нарадах з відповідальними працівниками сільської ради, керівниками відділів, секторів, нарадах з посадовими особами органів місцевого самоврядування. Посилено контроль щодо своєчасного, об’єктивного і кваліфікованого розгляду звернень громадян та надання конкретних і фахових відповідей заявникам за результатами розгляду їх звернень.

Проведено аналіз звернень, що надходять у старостинські округи громади. Всього за звітній період 2024 року до старост надійшло 141 звернення, з них  51 письмове та 90 звернень отримане на особистому прийомі. Як і минулі роки, найбільша кількість звернень надходить із питань, що стосуються соціального захисту, земельних відносин, комунального господарства та житлової політики.

Отже, робота із зверненнями громадян у сільській раді, зокрема, щодо змісту звернень, форм та методів прийому громадян, об’єктивного і своєчасного розгляду їх звернень, забезпечення вирішення порушених у зверненнях питань постійно змінюється, в залежності від умов сьогодення. Кожен громадянин має можливість звернутись до сільського голови чи посадових осіб сільської ради із заявою, скаргою та пропозицією та розраховувати на вирішення порушених у зверненні питань. 

Крім цього, за 2024 році до сільської ради надійшло 55 запитів на отримання публічної інформації, на які згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації» кожен із яких задоволений у повному обсязі, вчасно надано відповіді запитувачам.

Депутатських запитів, звернень у поточному році не надходило.

 

Документооббіг сільської ради

 

За звітний період чисельність вхідної документації склала 2053 та вихідної – 1670 одиниць.

Розпорядження, доручення, рішення обласної та районної адміністрації, обласної та районної ради отримано в кількості – 83 одиниці.

Значною частиною залишається і кількість виданих розпоряджень сільського голови, а саме за вищевказаний період видано:

  • розпоряджень з основної діяльності – 198;
  • розпоряджень з кадрових питань (особового складу) – 113;
  • розпоряджень з кадрових питань (відпустки, відрядження) – 115;
  • розпоряджень з адміністративно-господарських питань – 0.

 

                                                 Бюджет

Бюджет Щиборівської сільської територіальної громади складається з загального та спеціального фонду і формується за рахунок надходжень закріплених за сільським бюджетом загальнодержавних податків та зборів, власних надходжень, а також субвенцій з державного бюджету та інших бюджетів.

Загальний обсяг доходів бюджету за 12 місяців 2024 року складає 30 061 935,86 грн., з них доходи загального фонду без урахування трансфертів 28 979 659,32 грн., спеціального фонду 1 082 276,54 грн., трансферти 16 941 743,60 грн. 

Надійшло доходів загального фонду бюджету Щиборівської сільської територіальної громади (із врахуванням трансфертів) за 12 місяців 2024 року -  45 434 070,92 грн., або 107,25 %, відповідно, перевиконання становить 3 072 266,60 грн., до плану за звітний період з урахуванням внесених змін, з них:

  • податок на доходи фізичних осіб – 17 209 859,94 грн. (найбільші платникиСК «Кузьминський», ТОВ « Житниця Поділля», ТОВ « Агропартнер - 1», ТОВ «Агрокрай» -, ТОВ «Айвері»;
  • податок на прибуток підприємств – 7 394,40грн. (платник КП «Господар»);
  • рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів – 99 274,73 грн. (найбільший платник ФIЛIЯ Старокостянтинівськелісовегосподарство);
  • рентна плата за користування надрами – 2 043,14 грн. (найбільший платник КП "Водограй - 2017") , що становить 136,21% виконання плану.
  • акцизний податок – 2 500 278,94 грн. (найбільші платники ТОВ «Капабланка» ФОП Бойчук Л., ФОП Гуменюк А.В. ., ФОП Долгопятова О.В.);
  • податку на майно – 4 424 065,15 грн., в тому числі податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки – 432 589,24 грн. (найбільші платники АТ «Укрзалізниця»,СК "Кузьминський",АТ "Укрпочта",АТ "Укртрансгаз",ТОВ "Агрокрай",ТОВ "Житниця Поділля"); земельний податок – 3 991 475,91 грн. (найбільші платники АТ "Укрзалізниця",ПРАТ "Хмельницькрибгосп",АТ "Укртрансгаз");
  • туристичний збір – 2 194,0 грн.;
  • єдиного податку – 4 221 586,09 грн., в тому числі єдиний податок з фізичних осіб – 2 035 688,98 грн. (основні платники І-ІІ групи фізичні особи-підприємці  Арсенюк Л.М. Антонець О.І., Григорець В.М.,Гірний М.Ю., Карнаух В.О.,); єдиний податок з с/г товаровиробників – 2 184 860,91 грн. (платники СК "Кузьминський”, ТОВ "Житниця Поділля”, ТОВ "Агрокрай", СТОВ"Довіра”);
  • неподаткові надходження – 515 006,07 грн., з яких 98 458,19 грн.-адміністративні штрафи та інші санкції, 391 697,18  грн. – плата за надання адміністративних послуг, 356,0грн.-державне мито, 24 494,70грн.-інші надходження.

З державного, обласного  бюджетів до бюджету сільської ради надійшло:

Базової дотації за 2024 рік в сумі 471000,0 грн., що становить 100,0% до запланованої суми.

Додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на деокупованих, тимчасово окупованих та інших територіях України, що зазнали негативного впливу у звязку з повномасштабною зборойною агресією російської федерації

Надійшло коштів за 2024 рік в сумі 92000,0 грн., що становить 100,0% до запланованої суми. Видатки за рахунок коштів дотації спрямовано закладам освіти на енергоносії. Кошти залишились в залишку на 2025 рік.

Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти

Надійшло коштів за 2024 рік по загальному фонду в сумі 235500,0 грн., що становить 100,0% до запланованої суми. Видатки за рахунок коштів субвенції спрямовано закладам освіти на придбання продуктів харчування.

Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам

Надійшло коштів освітньої субвенції  в сумі 14 996600,0 гривень, використано 14 928398,46 гривень. Залишок коштів в сумі 68201,54 гривень повернено до державного бюджету у зв’язку з відсутністю потреби.

Дотація з місцевого бюджету на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я за рахунок відповідної додаткової дотації з державного бюджету

Надійшло коштів за 2024 рік 313500,0 гривень, що становить 100,0% до запланованої суми. Видатки спрямовано  на енергоносіїзакладів освіти.

Субвенція з місцевого бюджету на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету.

Надійшло коштів за 2024 рік 22980,0 грн.,  що становить 100,0% до запланованої суми. Кошти використані на заробітну плату з нарахуваннями.

Субвенція з місцевого бюджету на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» за рахунок відповідної субвенції з державного  бюджету

Надійшло коштів за 2024 рік 235037,0 грн.,  що становить 100,0% до запланованої суми. Кошти використані в сумі 227441,0 грн., на придбання дидактичних матеріалів та ноутбуків. Кошти в сумі 7596,0 грн., повернено до державного бюджету  у зв’язку з відсутністю потреби.

Субвенція з місцевого бюджету за рахунок залишку коштів субвенції на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами , що утворився на початок бюджетного періоду

Надійшло коштів за 2024 рік 1841,0 грн.,  що становить 100,0% до запланованої суми. Кошти використані на заробітну плату з нарахуваннями.

Субвенція з місцевого бюджету на виконання окремих заходів з реалізації соціального проекту "Активні парки - локації здорової України" за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету

Надійшло коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання виконання окремих заходів  в сумі 93549,60 грн. Видатки використані на виплату заробітної плати з нарахуваннями  . Кошти в сумі 0,40 гривень повернено   у зв’язку з відсутністю потреби.

До спеціального фонду бюджету Щиборівської сільської територіальної громади  за 12 місяців 2024 року (без врахування трансфертів) надійшло 1 082 276,54 грн., або 320,96 % до плану за звітний період з урахуванням внесених змін, з них:

  • екологічного податку – 1 818,66 грн.;
  • неподаткових надходжень – 466 182,09 грн., в тому числі – 4 250,0 грн. інші неподаткові надходження; - 115 180,09 грн. надходження від плати за послуги, що надаються бюджетними установами, що сплачуються  закладами освіти (батьківська плата за харчування дітей); 346 752,0 грн. - інші джерела власних надходжень бюджетних установ (благодійні внески).
  • Кошти від продажу землі-586 949,04 грн.

З державного, обласного  бюджетів до бюджету сільської ради надійшли:

- субвенція з місцевого бюджету за рахунок залишку коштів освітньої субвенції, що утворився на початок бюджетного періоду в сумі 212132,00 грн., на закупівлю мультимедійного обладнання.

-субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення харчуванням учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти в сумі 275 200,0 грн., кошти залишились в залишку на 2025 рік.

Виконання видатків бюджету Щиборівської сільської територіальної громади

Видатки загального фонду бюджету Щиборівської сільської територіальної громади за 12 місяців 2024 року склали 45 619 75,63 грн.

На забезпечення функціонування органів місцевого самоврядування спрямовано коштів 10 903 328,17 грн., що становить 97,7 % затвердженого плану на 12 місяців 2024 року.

Основну частину видатків становило забезпечення діяльності закладів освіти.Профінансовано 24 479 809,35 грн., що становить 97,4 % до затвердженого плану на звітний період, в тому числі проведено видатки за рахунок освітньої субвенції  в сумі 14 928 398,46 грн. та державної субвенції на забезпечення харчуванням учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти в сумі 235 500,0 грн.

На заходи з охорони здоров’я профінансовано 1 278 569,78 грн., що становить 95,8% від запланованих видатків за звітний період, у тому числі  КП «Красилівський центр первинної медико-санітарної допомоги»,   в сумі 939 589,37грн., оплата електроенергії ФАПІВ в сумі 268 980,41 грн., на придбання медикаментів КП «Красилівська багатопрофільна  стаціонарна медична допомога населенню» в сумі 20 000,0 грн.

На заходи у сфері соціального захисту та соціального забезпечення  профінансовано 2 116 658,95 грн., що становить 94,9 % до запланованих видатків, в тому числі проведено видатки на надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку та особам з інвалідністю на суму 383 875,99 грн., надано матеріальну допомогу  та інші виплати населенню (зокрема військовим та членам їх сімей) згідно отриманих заяв на суму 1 197 115,0 грн., надано пільг з послуг звязку на суму 2 287,96 грн., забезпечення соціальними послугами за місцем проживання громадян, які не здатні до самообслуговування в сумі 533 380,0 грн.

На забезпечення діяльності будинків культури та бібліотек профінансовано 1 222 449,86 грн., що становить 94,6 %  від плану на звітний період.

На організацію благоустрою населених пунктів Щиборівської сільської ради проведено видатки протягом  2024 року в сумі 976 806,0 грн. (95,5% від плану), з них наоплату вуличного освітлення-338653,67 грн., на придбання дизпалива для вивезення сміття-394471,80 грн., заробітна плата з нарахуваннями по договору ЦПХ-166047,53грн,  запчастини до бензопил і бензокіс- 13374,0 грн, запчастини до автобуса-9980,0 грн., бензопили-18100,0грн, електролампи-3200,0грн, господарські товари (фарба, вапно, щітка, кісточки)-32979,0 грн.

На забезпечення діяльності водопровідно-каналізаційного господарства видатки проведені в сумі 283657,35 гривень, або виконанні на 99,9% річних уточнених бюджетних призначень.

Згідно Програми «Питна вода» КП «Водограй- 2017»Щиборівської сільської ради на 2023-2025 роки видатки проведені на оплату електроенергії свердловин,  аналіз води.

На інша діяльність, пов`язана з експлуатацією об`єктів житлово-комунального господарства видатки проведені в сумі 3 077420,0 гривні, або виконанні на 100% річних уточнених бюджетних призначень.

 Згідно «Програми фінансової підтримки комунального підприємства „Водограй-2017” (заробітна плата з нарахуваннями працівникам – 2838340,0 грн., дизпаливо та бензин –229080,0 грн., 2000,0 грн. – канцелярські товари, 8000,0 грн. – електротовари .

На здійснення заходів із землеустрою видатки проведені в сумі 99905,0 грн., з них 4500,0грн.-тех.документація з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, 95405,0 грг-інженерні послуги розробки проекту землеустрою по встановленню меж в селах Мовчани, Радісне та Каламаринка.

Реалізація програм у галузі лісового господарства і мисливства видатки проведені в сумі 32173,75 гривень., з них на виготовлення документів на лісовпорядкування.

На утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури видатки проведені в сумі 297850,0гривень, що становить 99,3% до річних уточнених бюджетних призначень, з них на придбання асвальтобетонної суміші-64998,04 грн, послуги грейдера-47850,0 грн,, надана субвенція службі автомобільних доріг-185001,96 грн.

На заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха видатки проведені  в сумі 7200,0 грн., згідно Програми цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного, природного характеру, забезпечення пожежної безпеки на території Щиборівської сільської ради на 2021-2025 роки на  послуги з адміністрування приладами віддаленого керування системи оповіщення.

Протягом 2024 року надано субвенції.

Іншу субвенцію з МБ на надання послуг інклюзивно- ресурсним центром дітям Щиборівської ТГ з особливими освітніми потребами в сумі 5 963,32 грн .

Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально – економічного розвитку регіонів видатки проведенні в сумі 739897,50гривень, з них :

               надана субвенція на покращення матеріально-технічного забезпечення підрозділу 14 ДПРЧ 4 Державного пожежно - рятувального загону Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області на виконання програми забезпечення пожежної безпеки на території Щиборівської сільської ради в сумі 40 000,00 гривень;

                субвенція відділу поліцейської діяльності №4 Хмельницького РУП ГУНП з метою забезпечення потреб в придбанні матеріальних цінностей таких, як паливно-мастильні матеріали та запчастини , покращення матеріально-технічної бази в сумі

99897,50 гривень відповідно до програми забезпечення охорони прав і свобод людини, профілактики злочинності та підтримання публічної безпеки і порядку на території Щиборівської сільської ради  на 2021 - 2024 роки;

          субвенція для військових частин на виконання заходів програми підтримки Збройних Сил України на 2023-2024 роки  в сумі 600000,0 гривень.

 

Видатки спеціального фонду бюджету Щиборівської сільської територіальної громади за 12 місяців  2024 року склали 1 206 466,07 грн.

По галузі «Управління» проведено видатки на суму 61 365,0 грн.,з яких  58 395,0грн., придбання предметів, матеріалів та інвентарю (придбання ноутбуків),  2970,0 грн.,-придбання марок.

Так, по галузі «Освіта» проведено видатки на суму 509 866,85 грн., з яких 28 362,07 грн. спрямовано на придбання продуктів харчування, 150 000,0грн., придбання предметів, матеріалів та інвентарю (придбання ноутбуків) , 331504,78 грн.,- благодійна допомога (книги). А також субвенції на НУШ та залишків коштів за освітньою субвенцією на придбання навчальних матеріалів на суму 439 573,0 разом із спів фінансуванням з сільського бюджету на суму 93 864,00 грн. Також в кінці 2024 року надано державну  субвенцію в сумі 275 200,00 грн. на забезпечення харчуванням учнів початкових класів закладів загальної середньої освіти (субвенція перехідна на 2025 рік).

На забезпечення діяльності будинків культури та бібліотек спрямовано благодійних коштів в сумі 1 247,22 грн.

На проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки видатки проведені в сумі 550,0 грн.

  • Наявні ресурси сільського бюджету спрямовувалися, у першу чергу, на заробітну плату з нарахуваннями,  розрахунки за енергоносії та інші виплати віднесені до захищених статей бюджету.

Кредиторська та дебіторська заборгованість станом на 01.01.2025 року відсутня.

Станом на 01.01.2025 року заборгованість по заробітній платі та за спожиті енергоносії відсутня.

 

ОСВІТА

 

Мережа закладів освіти відповідає освітнім потребам населення тасформована у відповідності з демографічною ситуацією у територіальній громаді.

Одним із пріоритетних напрямів діяльності Щиборівської сільської ради є модернізація та вдосконалення функціонування системи дошкільної та загальної середньої освіти, забезпечення надання якісних освітніх послуг, у тому числі дітям з особливими освітніми потребами.

З метою  забезпечення реалізації державної політики у сфері освіти, станом на початок 2024/2025 навчального року, на території сільської ради приведено у відповідність до Закону України «Про повну загальну середню освіту» назви закладів загальної середньої освіти. Рішенням позачергової тридцять восьмої сесії сільської ради восьмого скликання від 23 травня 2024 року №18 «Про зміну назви Щиборівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Щиборівської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області» та рішенням позачергової тридцять восьмої сесії сільської ради восьмого скликання від 23 травня 2024 року №19 «Про зміну назви Радісненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Щиборівської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області»Щиборівську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів перейменовано на Щиборівський ліцейта Радісненську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів – на Радісненський ліцей.

На території сільської ради у 2024 році освітніми послугами здобувачівосвіти забезпечувалитри заклади загальної середньої освіти:

  • Кузьминський ліцей (кількість здобувачів освіти – 179 осіб, кількість педагогічного та технічного персоналу – 40 осіб);
  • Радісненський ліцей (кількість здобувачів освіти – 94 особи, кількість педагогічного та технічного персоналу – 31 особа);
  • Щиборівський ліцей  (кількість здобувачів освіти – 90 осіб, кількість педагогічного та технічного персоналу – 25 осіб).

Аналізуючи діяльність закладів загальної середньої освіти у 2024 році, слід відмітити, що на початок 2024/2025 навчального року в усіх закладах загальної середньої освіти громади спостерігалася мінлива тенденція чисельності учнівського контингенту.

Динаміку чисельності здобувачів освіти в закладах загальної середньої освіти громади відображено на рис. 9.1.

Фото без опису

Рис. 9.1. Динаміка чисельності здобувачів освіти в закладах загальної середньої освіти Щиборівської територіальної громадиу 2021-2024 роках

 

Утримання одного учня  в закладах загальної середньої освіти громади у 2024 році в середньому становило 59,3 тис. грн (у Кузьминському ліцеї – 54,3 тис. грн, у Радісненському ліцеї – 76,4 тис. грн., у Щиборівському ліцеї – 65,9 тис. грн).

Фото без опису

Рис. 9.2. Витрати на одного учня  в закладах загальної середньої освіти Щиборівськоїтериторіальної громади у 2021-2024 роках

 

Освітній процес у закладах загальної середньої освіти забезпечують 62 педагоги та 34 технічних працівники. У 2024 році своєчасно, у повному обсязі, забезпечено виплату заробітної плати працівникам освіти громади. Стовідсотково здійснено виплати на оздоровлення педагогічним працівникам.  Всього на заробітну плату з нарахуваннями всімпрацівникам закладів загальної середньої освіти використано 18938,4 тис. грн, з них: за рахунок субвенції з державного бюджету – 14928,4 тис. грн, за рахунок коштів місцевого бюджету – 4010,0 тис. грн. Середня заробітна плата вчителя становила 17,1 тис. грн, технічного персоналу – 8,0 тис. грн.

На енергоносії (електроенергія, природний газ, опалення) у закладах загальної середньої освіти витрачено 1954,9 тис. грн.

Забезпечення якісного харчування із дотриманням сучасних принципів здорового харчування та рекомендацій ВООЗ, вимог Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, норм та порядку організації харчування є пріоритетним завданням у закладах освіти громади.

У лютому 2022 року було затверджено Програму «Організація харчування дітей у закладах освіти Щиборівської сільської ради на 2022-2024 роки», першочерговим завданням якої є створення умов для організації повноцінного і якісного харчування учнів 1-4 класів, учнів пільгових категорій 5-11 класів і вихованців закладів дошкільної освіти. Здобувачі освіти отримують здорове та збалансоване харчування  з урахуванням санітарно-гігієнічних вимог і норм.

У 2024 році субвенція на харчування діток 1-4 класів з державного бюджету склала 235,5 тис грн, на харчування здобувачів освіти у 2024 році з місцевого бюджету  виділено  851,5 тис. грн.  Безоплатним гарячим харчуванням забезпечувалися учні 1-4 класів, учні пільгових категорій і внутрішньо-переміщені особи.  З вересня 2024 року вартість харчування на 1 дитину в школах склала 35 грн. У шкільних їдальнях частково оновлено харчоблоки і кухонне обладнання.

Для забезпечення медичного обслуговування учнів громадиукладено медичну угоду з комунальним некомерційним підприємством «Красилівський Центр первинної медико-санітарної допомоги». У Кузьминському ліцеї таке обслуговування учнів здійснює медична сестра.

Організація регулярного перевезення здобувачів освітита педагогічних працівників до закладів загальної середньої освіти і додому є складовою частиною забезпечення реалізації прав громадян на здобуття загальної середньої освіти.До складу Щиборівської сільської ради входять села, у  яких відсутні  заклади загальної середньої освіти, тому  для забезпечення регулярних перевезень здобувачів освітита педагогічних працівників до освітніх закладів і у зворотному напрямі, наразі, використовується шкільний автобус та залучаються послуги перевізників.  

Приділяється належна увага створенню рівного доступу для здобуття освіти дітей з особливими освітніми потребами.

Рішенням чергової тридцять дев’ятої сесії сільської ради від 21 червня 2024 року № 4 затверджено Комплексну Програму розвитку інклюзивного навчання у закладах освіти Щиборівської сільської ради на 2024-2027 роки, надаються освітні послуги діткам з особливими освітніми потребами, які проживають на території Щиборівської сільської ради. Інклюзивне навчання  організовано у Кузьминському ліцеї для 3 учнів 2, 4 та 5 класів та Радісненському ліцею для 1 учня 9 класу. Зі здобувачами освіти з числа дітей з особливими освітніми потребами працюють асистенти вчителів, які пройшли курси підвищення кваліфікації. Для проведення корекційно-розвиткових занять залучаються необхідні спеціалісти. Для сприятливих і безпечних умов навчання в освітніх закладах продовжується робота над модернізацією освітнього простору. Зокрема, відбулось облаштування ресурсної кімнати у Кузьминському ліцеї з використанням сучасного обладнання для релаксації, фізичного та психічного розвантаження, а також надання педагогами корекційних занять для всебічного розвитку дітей з особливими освітніми потребами.

З метою виправлення дефектів усної та писемної мови із здобувачами освіти працює логопед. Послугами логопеда у 2024 році охоплено46 учнів.

Продовжується робота щодо впровадження реформи «Нова українська школа» та облаштування сучасного освітнього, інформаційно-комунікаційного середовища.

На фінансове забезпечення закладів загальної середньої освіти у 2024 році спрямовано 515,8 тис.грн.

На поточні ремонти у школах було виділено 86 тис. грн.

Витрати на придбання товарів у закладах загальної середньої освіти склали 198,5 тис. грн, зокрема, відбулася закупівля:

− запчастин до шкільного автобуса;

− канцелярські товарів;

− дезинфікуючих мийних засобів;

− господарських товарів та електротоварів;

− будівельних матеріалів для облаштування укриття;

− світильників;

− м’ячів волейбольних;

− термометрів;

− гігрометрів ;

− ваг кухонних.

На забезпечення протипожежної безпеки (перезарядкувогнегасників) у закладах загальної середньої освіти виділено 3,8 тис.грн.

На облаштування класів НУШ (на закупівлю мультимедійного обладнання, комп’ютерної техніки та дидактичного матеріалу) з державного бюджету надійшла субвенція у сумі 489,5 тис. грн.

Всі заклади загальної середньої освіти забезпечені комп’ютерною технікою та підключені до мережі  «Інтернет».

Для забезпечення умов інтелектуального, духовного та фізичного розвитку, реалізації творчого потенціалу учнів в закладах загальної середньої освіти у 2023/2024 та 2024/2025 навчальних роках функціонували та продовжують свою діяльність 2 гуртки волейболу, 1 футболу, 1 військово-патріотичний гурток «Сокіл» («Джура»), 1 гурток вокалу.

Одним із показників якості надання освітніх послуг є позитивні результати навчального року.

Похвальними листами  «За високі досягнення у навчанні» у 2023/2024 навчальному році нагороджено 7 здобувачів освіти.

 Участь у національному мультипредметному тесті взяли 20 учнів, що становить 77 % від загальної кількості випускників.

Здобувачі освіти є активними учасниками та переможцями всеукраїнських олімпіад, різноманітних конкурсів, спортивних змагань.

За підсумками ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів у 2023/2024 навчальному році перші місця отримали 10учнів.

В межах територіальної громади діє наукове товариство учнів «НОВА ГЕНЕРАЦІЯ».

У 2024/2025 навчальному році визначено 3 переможці І етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, які матимуть змогу презентувати власні наукові здобутки у ІІ (обласному) етапі конкурсу, серед них 1 здобувач освіти Кузьминського ліцею та 2 здобувача освіти Щиборівського ліцею.

Педагогічні колективи закладів освіти Щиборівської громади разом із учнівською молоддюпродовжують виявляти активну громадську позицію у волонтерській діяльності, яка з початком повномасштабного вторгнення російської федерації охопила усю країну. Здобувачі освіти постійно організовують благодійні ярмарки, а також долучаються до різноманітних благодійних акцій на підтримку воїнів ЗСУ. В рамках реалізації національно-патріотичного проєкту «Поділля мрій» благодійним фондом сім’ї ЛАБАЗЮКІВ «МИ ПОРУЧ» щорічно організовується акція «Тепло дитячих сердець українським героям», у якій учні та вихованці закладів освіти територіальної громади завжди із задоволенням беруть участь. Дітки із захопленням пишуть патріотичні листівки, малюють колоритні малюнки українським захисникам, долучаються до збору в’язаних теплих шкарпеток, аби підняти бойовий дух наших воїнів.

З метою підтримки та активізації обдарованої учнівської молоді та педагогічного персоналу діють рішення сільської ради «Про затвердження Положення про преміювання обдарованих дітей, учнів і педагогічних працівників закладів освіти Щиборівської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області» та «Про затвердження Положення про преміюванняпрацівників закладів загальної середньої освіти,закладів дошкільної освіти, працівниківзакладів культури Щиборівської сільської ради».

Успіхи, здобутки в освітянській сфері залежать від педагогічної майстерності, професіоналізму, компетентності педагогічних працівників, тому впродовж звітного року вчителі постійно підвищували педагогічну кваліфікацію за допомогою онлайн-курсів, семінарів тощо.

У процесі створення освітнього простору налагоджено  співпрацю між дошкільними закладами, закладами загальної середньої освіти, закладами культури, медицини, центром зайнятості, службою з надзвичайних ситуацій,  обласними центрами туристсько-краєзнавчої, науково-технічної, еколого-натуралістичної творчості, комунальним закладом «Мала Академія наук», з науковими установами, громадськими організаціями, з метою  розвитку творчих здібностей у дітей та створення необхідної інфраструктури для забезпечення якісного навчально-виховного процесу. Укладено Угоду про співробітництво між відділом освіти, культури, молоді та спорту Щиборівської сільської ради та Четвертим відділом Хмельницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про спільну діяльність з питань національно-патріотичного виховання учнів, популяризації професії військовослужбовця, інформування щодо проходження військової служби за контрактом, вступу до вищих військових навчальних закладів Міністерства оборони України та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів та Меморандум про співпрацю, партнерство та вдосконалення системи навчання дітей заходам пожежної безпеки шляхом створення дружин юних рятувальників-пожежних (ДЮРП) між Хмельницьким районним управлінням Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області та відділом освіти, культури, молоді та спорту Щиборівської сільської ради.

 

В межах територіальної громади у 2024 році повноцінно забезпечувалинадання освітніх послуг 2 заклади дошкільної освіти:

  • ЗДО с. Кузьмин «Веселка» (30 вихованців, 7 педагогічних та технічних працівників);
  • ЗДО с. Радісне «Малятко» (14 вихованців, 6 педагогічних та технічних працівників).

У 2024 році у повному обсязі здійснено виплату заробітної плати працівникам дошкільних закладів, виплати на оздоровлення педагогічним і технічним працівникам.  Загалом на заробітну плату з нарахуваннями працівників закладів дошкільної освіти спрямовано 1674,8 тис. грн.

На оплату комунальних послуг у закладах дошкільної освіти спрямовано 107,1тис.грн.

На харчування вихованців дошкільних навчальних закладів громади у 2024 році з місцевого бюджету  виділено  265,5 тис. грн. Вартість харчування на 1 дитину в дошкільних закладах з вересня 2024 року склала:

  • ЗДО с. Кузьмин «Веселка» – до 55 грн на день;
  • ЗДО с. Радісне «Малятко» – до 55 грн на день.

З 01 вересня 2024 року батьківська плата за харчування дітей в комунальних закладах дошкільної освіти громади встановлена в розмірі:

  • ЗДО с. Кузьмин «Веселка» – 22 грн на день;
  • ЗДО с. Радісне «Малятко» – 22 грн на день.

Основна увага зосереджена на покращенні якості та безпечності харчування у закладах дошкільної освіти громади, яке є збалансованим, а приготування страв здійснюється за оновленим меню.

 Послугами логопеда користуються 16 вихованців закладів дошкільної освіти.

Всі заклади дошкільної освіти забезпечені комп’ютерною технікою та підключені до мережі «Інтернет».

У звітному році послуги пожежного спостереження у ЗДО «Веселка» с. Кузьмин та ЗДО «Малятко» с. Радісне склали 11,5 тис. грн. На фінансування закладів дошкільної освіти у 2024 році спрямовано 2112,2 тис. грн. Витрати на будівельні матеріали для поточного ремонту склали 5,7 тис. грн, канцтовари – 4,0 тис. грн, миючі засоби – 0,6 тис. грн, господарські товари – 1,8 тис. грн, світильники – 2 тис. грн.

 

 

КУЛЬТУРА, МОЛОДЬ, СПОРТ

 Функціонування закладів культури Щиборівської територіальної громади впродовж 2024 року було спрямоване на виконання законодавчих актів, указів та доручень Президента України, постанов Кабінету Міністрів України, наказів Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької обласної державної адміністрації, рішень Щиборівської сільської ради, Програми розвитку клубних і бібліотечних закладів та забезпечення інших заходів в галузі культури на території Щиборівської сільської ради на 2024 рік, а також річного плану роботи відділу освіти, культури, молоді та спорту  Щиборівської сільської ради. Заклади культури забезпечували реалізацію творчого потенціалу різних верств населення, духовне та культурне становлення громадян засобами культурно-просвітницької роботи, забезпечення культурно-дозвіллєвих потреб населення, відродження, збереження і розвиток історико-культурної спадщини, національних традицій, розвиток усіх видів та жанрів аматорського народного мистецтва, забезпечення доступу населення до культурних надбань.

З метою створення умов розвитку творчості людини, забезпечення доступності національного культурного надбання, збереження та примноження культурної спадщини і традицій українського народу та регіону на території Щиборівської сільської ради функціонують:

− Центральний будинок культури с. Кузьмин Щиборівської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області;

− будинок культури-філіяЦентрального будинку культури с. Кузьмин Щиборівської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області;

− сільський клуб-філіяЦентрального будинку культури с. Кузьмин Щиборівської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області;

− сільський клуб-філія Центрального будинку культури с. Кузьмин Щиборівської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області;

− сільський клуб-філія с. Мовчани Центрального будинку культури с. Кузьмин Щиборівської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області.

У клубних закладах громади у 2024 році проведено267 культурно-масових заходів звідзначення державних, пам’ятних, знаменних дат, історичних подій, релігійно-обрядових та професійних свят, заходів для дітей та молоді, майстер-класи, річниці першої писемних згадок населених пунктів.  Особливу увагу в цьому році приділяли заходам з увічнення пам’яті захисників України та Героїв-земляків. Усі заходи у закладах культури відбувалися з урахуванням вимог воєнного стану. Відвідали заходи 9706 особи.

Видатки для забезпечення роботи клубних закладів у 2024 році було профінансовано в обсязі 603,9 тис. грн. Нарахування заробітної плати працівникам склало 593,2 тис. грн, плата за комунальні послуги таелектроносії –7 тис. грн; інші поточні витрати – 3,7 тис. грн.

Заклади культури громади здійснювали свою діяльність відповідно до запланованих заходів на 2024 рік. У зв’язку із введення воєнного стану в країні, масових культурних святкувань на території громади не проводилось. Працівники клубних закладів продовжували активно займатись волонтерською діяльністю та долучатись до благодійних заходів: надавали підтримку та допомогу внутрішньо переміщеним особам, збирали кошти та гуманітарну допомогу, долучались до збору продукції та готування страв воїнам на фронт, допомагали хворим, інвалідам,одиноким, людям похилоговіку  та  іншим  особам,  які  через   свої   фізичні, матеріальні чи інші особливості постійно потребують особливої уваги.

У Центральному будинку культури с. Кузьмин Щиборівської сільської ради та сільських клубах-філіях діють 16 аматорських формувань, в яких нараховується 139 осіб:

− у Будинку культури-філії с. Михайлівці діє 1 ансамбль народної музики (колектив інструментального жанру «Родина», в якому нараховується 3 учасники);

6 колективів вокально-хорового жанру: «Розмай» (5 учасників, сільський клуб-філія с. Радісне), «Едельвейс» (10 учасників, Будинок культури-філія с. Михайлівці), «Барвінок» (15 учасників, Центральний будинок культури с. Кузьмин), «Калинонька» (10 учасників, Центральний будинок культури с. Кузьмин), «Лебідонька» (12 учасників, сільський клуб-філія с. Каламаринка), «Мальви» (6 учасників, сільський клуб-філія с. Мовчани);

6 колективів театрального жанру: 2 у сільському клубі-філії с. Каламаринка: «Веселка» (14 учасників) та «Золоте слово (10 учасників)»; 2 у сільському клубі-філії с. Радісне: «Дзеркало» (8 учасників) та «Словограй» (8 учасників); у сільському клубі-філії с. Мовчани діє «Балаганчик» (6 учасників); у Центральному будинку культури с. Кузьмин діє «Амплуа» (10 учасників).

У клубних закладах громади реалізовують організаторські та творчі здібності 7 майстрів-умільців та 3 гуртки любительського об’єднання за інтересами: «Умілі ручки» (10 учасників, Центральний будинок культури с. Кузьмин Щиборівської сільської ради), «Український візерунок» (7 учасників, сільський клуб-філія с. Каламаринка), «Рушничок» (5 учасників, Будинок культури-філія с. Михайлівці), що проводять культурно-просвітницьку діяльність серед населення, зокрема діляться знаннями, техніками та схемами рукоділля, вишивкою гладдю, бісером та хрестиком, відновлюючи традиції минулої давнини − збиратись разом за вишивкою, ділитись особливостями сімейного побуту.

Впродовж 2024 року працівники клубних закладів громади провели змістовні культурно-масові заходи щодо відзначення державних, пам’ятних, знаменних дат, історичних подій, релігійно-обрядових і професійних свят, заходів для дітей та молоді, огляди-конкурси, майстер-класи, річниці перших писемних згадок населених пунктів.  Особливу увагу в звітному році приділяли заходам з увічнення пам’яті захисників України, Героїв-земляків. Усі заходи у закладах культури відбувалися з урахуванням вимог воєнного стану.

Інформація про проведені заходи та привітання до свят впродовж року висвітлювались на сторінках соціальної мережі Facebook Центрального будинку культури с. Кузьмин Щиборівської сільської ради та Щиборівської територіальної громади.

Задоволення потреб громадян у публічній інформації, формування інформаційних мотивів, популяризація книг та читання, залучення населення до проведення заходів та акцій, які сприяють підвищенню соціальної активності громадян, взаємодія громадян, органів місцевого самоврядування і громадських організацій – пріоритетні завдання, які виконують у Центральній бібліотеці с. Кузьмин та бібліотеках-філіях с. Михайлівці, с. Радісне та с. Щиборівка Центральної бібліотеки с. Кузьмин Щиборівської сільської ради.

У своїй роботі Центральна бібліотека с. Кузьмин Щиборівської сільської ради та сільські бібліотеки-філії керуються Законами України «Про бібліотеки та бібліотечну справу в Україні», «Про культуру», Указами Президента України, розпорядженнями Кабінету Міністрів України, розпорядженнями Щиборівської сільської ради, Положенням про Центральну бібліотеку с. Кузьмин Щиборівської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області  та Положенням про сільську бібліотеку-філію (с. Михайлівці, с. Радісне, с. Щиборівка) Центральної бібліотеки с. Кузьмин Щиборівської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області.

Діяльність бібліотек громади впродовж року була зосереджена на реалізації інформаційної політики через відкритий доступ до книжкового фонду, забезпечення періодичними, довідковими, інформаційними, краєзнавчими виданнями, через можливість користування мережею Інтернет. Бібліотекарі продовжують надавати користувачам кваліфіковану допомогу в задоволенні потреб населення в потрібній інформації.

Основними напрямами роботи бібліотек громади в умовах сьогодення залишаються формування національного патріотизму, духовності, моральності, толерантності, розвиток та реалізацію творчого потенціалу, активізація роботи бібліотек з популяризації європейських цінностей, бібліотечно-інформаційне обслуговування людей з особливими потребами, розширення правового виховання населення, забезпечення реалізації прав читача на інформацію. Першочерговим завданням для бібліотек громади є надання користувачам якісних бібліотечних послуг, максимальне задоволення їх запитів, підвищення культури обслуговування, організація різноманітних культурних заходів (народознавчі вернісажі, творчі ігри, літературні вечори,  квести, вікторини, мультихвилинки для юних читачів та читачів молодшого абонементу; віртуальні подорожі,  літературні години, презентанції, бібліомікси, патріотичні читання, віршовані флешмоби, історичні екскурси, майстер-класи; фотоконкурси, виставки, літературні диліжанси, круглі столи, бесіди, тематичні години, сімейно-творчі засідання для дозвілля батьків і дітей різного віку, уроки краєзнавства, години пам’яті та інші).

Бібліотечний фонд бібліотек на кінець звітного року склав 26619 тис. примірників. Минулого року відбулося надходження примірників у кількості 21 шт.

У всіх бібліотеках громади активно проводилась робота над списанням  російськомовної літератури − списано 5383 тис. примірників.

Центральна бібліотека с. Кузьмин Щиборівської сільської ради та сільські-бібліотеки-філії у 2024 році провели 97 соціокультурних заходів. Загальна кількість користувачів у минулому році становила 1500 осіб, а кількість відвідувань бібліотек протягом року склала 6615.

Усі сільські бібліотеки громади є комп’ютеризованими (6 комп’ютерів і 2 ноутбуки) та мають вільний доступ до електронних ресурсів для користувачів бібліотек.

Всього видатків для забезпечення діяльності бібліотек протягом 2024 року було профінансовано з місцевого бюджету громади в обсязі 430,8 тис. грн, з них на оплату праці – 430 тис. грн. Забезпечено безкоштовним проходженням медичних оглядів працівників бібліотек.

Головними напрямками бібліотечної роботи є формування комфортного соціального середовища та інформаційного простору в бібліотеках громади. Окрім традиційних форм обслуговування користувачів у бібліотеках громади запроваджено роботу з використанням комп’ютерної техніки – віртуальні виставки, подорожі, екскурсії. Чільне місце займає впровадження заходів зі Стратегії комунікації з питань євроатлантичної інтеграції, до яких активно долучається молодь: віртуальна подорож Європою «Містами і країнами ЄС», екскурс «Традиції і звичаї народів Європи», вікторина «Знай про Європу більше», виховна година «Україна  у світі», інформаційна година «Партнерство заради миру».

 Налагоджено тісну співпрацю бібліотек з Молодіжною радою при Щиборівській сільській раді, взаємодію в реалізації питань молодіжної політики, залучення юнацтва та молоді до соціалізації через відвідування бібліотечних заходів, а також долучення бібліотек громади до організації та проведення різноманітних акцій та святкувань, ініційованих Молодіжною радою.

Бібліотечний простір громади став осередком волонтерської діяльності – бібліотекарі, читачі та небайдужі мешканці плели маскувальні сітки, в’язали теплі шкарпетки, виготовляли окопні свічки, допомагали у зборі продукції  від населення, готували страви для захисників на фронт, долучались до благодійних акцій на підтримку ЗСУ. 

Також у бібліотеках громади дбають про внутрішньо-переміщених осіб, для яких організовуються вечори-зустрічі, надається допомога у вивченні різних питань, психологічна підтримка та емоційна розрядка, відбувається обмін звичаями з регіонів, де вони проживали.

Регулярно у бібліотеках громади проводяться інформаційно-просвітницькі заходи у різноманітних формах для зацікавлення та залучення усіх верств населення: постійно оформляються цікаві книжково-ілюстративні виставки, стендові презентації, створюються інформаційні зони, організовуються консультаційні пункти з питань самоврядування.

При Центральній бібліотеці с. Кузьмин Щиборівської сільської ради функціонує краєзнавчий клуб «Берегиня», робота якого включає дослідження культурно-мистецької спадщини та етнографічну краєзнавчу діяльність громади. Без усвідомлення національних традицій, поширення знань про історію та культуру рідної землі не може відбутися відродження нації. Краєзнавство стало одним із пріоритетних напрямків роботи бібліотеки, що сприяє залученню дітей та молоді до активного вивчення історії, географії, етнографії, всебічного дослідження життя та інтересів жителів громади на кожному етапі її становлення, історико-культурної спадщини рідного краю. Безцінним помічником у вивченні краєзнавства є народознавча кімната «Світлиця» Центральної бібліотеки с. Кузьмин, де зберігаються речі повсякденного вжитку − ікони, посуд, одяг дозволяють поринути у світ давнього побуту наших предків.

Тут проводяться різноманітні краєзнавчі заходи: зустрічі з відомими людьми краю, народознавчі години, флешмоби, краєзнавчі діалоги, вечори-спогади, розвідки краєзнавства, літературні вечори тощо.

За сприяння відділу освіти, культури, молоді та спорту Щиборівської сільської ради щоквартально виходить газета «Ріднокрай» краєзнавчого клубу «Берегиня», на сторінках якої висвітлюються визначні події та видатні постаті рідного краю, історичні факти громади.

З метою збереження елементів нематеріальної культурної спадщини в громаді була створена робоча група з ідентифікації, збереження та популяризації елементів нематеріальної культурної спадщини.  В цю групу ввійшли працівники бібліотек та закладів культури, які брали участь в онлайн-семінарі з підвищення обізнаності щодо роботи з НКС. Особливу увагу центральна бібліотека та бібліотеки-філії приділяють роботі зі збору та документування особливостей сімейних обрядів, традицій святкування релігійних свят, дослідження фольклорної спадщини, вірувань, традиційних гулянь, творчості, побуту, ремесел, циклу польових робіт нашої громади.

Відповідно до інформаційних запитів відвідувачів, працівники сільських бібліотек впроваджують нові форми роботи у проведенні соціокультурних заходів, організовують акції, флешмоби, надають інтернет-послуги, аби відвідувачі  активно проводили  дозвілля в бібліотеці.

Усі сільські бібліотеки громади є комп’ютеризованими (6 комп’ютерів і 2 ноутбуки) та мають вільний доступ до електронних ресурсів для користувачів бібліотек.

Налагоджено тісну співпрацю бібліотек з Молодіжною радою при Щиборівській сільській раді, взаємодію в реалізації питань молодіжної політики, залучення юнацтва та молоді до соціалізації через відвідування бібліотечних заходів, а також долучення бібліотек громади до організації та проведення різноманітних акцій та святкувань, ініційованих Молодіжною радою.

Бібліотечний простір громади став осередком волонтерської діяльності – бібліотекарі, читачі та небайдужі мешканці плели маскувальні сітки, в’язали теплі шкарпетки, виготовляли окопні свічки, допомагали у зборі продукції  від населення, готували страви для захисників на фронт, долучались до благодійних акцій на підтримку ЗСУ. 

Також у бібліотеках громади дбають про внутрішньо-переміщених осіб, для яких організовуються вечори-зустрічі, надається допомога у вивченні різних питань, психологічна підтримка й емоційна розрядка, відбувається обмін звичаями з регіонів, де вони проживали.

Регулярно у бібліотеках громади проводяться інформаційно-просвітницькі заходи у різноманітних формах для зацікавлення та залучення усіх верств населення: постійно оформляються цікаві книжково-ілюстративні виставки, стендові презентації, створюються інформаційні зони, організовуються консультаційні пункти з питань самоврядування.

Діяльність Центральної бібліотеки с. Кузьмин Щиборівської сільської ради та сільських бібліотек-філій с. Михайлівці, с. Радісне, с. Щиборівка Центральної бібліотеки с. Кузьмин – заходи, свята, зустрічі, інформаційні години, краєзнавчі уроки тощо висвітлено на сторінках Центральної бібліотеки с. Кузьмин Щиборвської сільської ради, сільської бібліотеки-філії с. Щиборівка Центральної бібліотеки с. Кузьмин Щиборівської сільської ради та Щиборівської територіальної громади у соціальній мережі Facebook.

На території громади активно ведеться робота із молоддю. Затверджено Програму національно-патріотичного виховання дітей та молоді Щиборівської сільської ради Хмельницького району Хмельницької області на 2021-2025 роки, в межах якої у формі різноманітних цікавих заходів діти та молодь долучаються до вивчення історії рідного краю, історії та культури України та українського народу; прививають почуття патріотизму, національної свідомості тощо.

З квітня 2023 року розпочала роботу Молодіжна рада при Щиборівській сільській раді, метою діяльності якої є створення умов для інтелектуального, морального, фізичного розвиткумолоді, реалізації творчого потенціалу як у її власних інтересах, так в інтересах громади, набуття досвіду роботи в органах місцевого самоврядування, можливість безпосередньої участі в формуванні місцевої політики. Молодіжна рада при Щиборівській сільській раді  комунікує з органами місцевого самоврядування, із закладами культури, бере участь безпосередню участь у житті громади, проводять ряд цікавих акцій та заходів. Рішенням сесії сільської  ради від 07.12.2023 року № 10 затверджено Програму підтримки молодіжної політики на території Щиборівської сільської ради на 2024-2027 роки, мета якої полягає у реалізації основних завдань роботи з молоддю:

  • формування активної громадянської позиції – здійснення заходів з підвищення рівня правової обізнаності, утвердження громадянської свідомості молоді, заходи на підтримку доступу молодих чоловіків і жінок до відповідальних посад у професійному житті, асоціаціях, політиці і місцевих органах влади; популяризація волонтерського руху як форми залучення молоді до суспільно значущої діяльності та способу неформальної освіти і вторинної зайнятості;
  • формування здорового способу життя молоді шляхом здійснення заходів, спрямованих на популяризацію та утвердження здорового і безпечного способу життя та культури здоров’я серед молоді;
  • впровадження нових форм організації змістовного дозвілля;
  • формування екологічної культури;
  • розвиток неформальної освіти шляхом здійснення заходів, спрямованих на набуття молодими людьми знань, навичок, що сприятимуть соціальній та професійній компетенції молоді, формуванню мотивації до навчання впродовж життя;
  • інтеграція молоді на ринок праці шляхом створення умов та здійснення заходів, спрямованих на працевлаштування молоді (забезпечення первинної і вторинної зайнятості та самозайнятості молоді) та подолання стереотипів і бар’єрів, зокрема, гендерних.

 

На території Щиборівської сільської ради також здійснюється робота щодо розвитку фізичної культури та спорту. Фізична культура як складова загальної культури, суспільними проявами якої є фізичне виховання та масовий спорт, є важливим чинником здорового способу життя, профілактики захворювань, організації змістовного дозвілля та створення умов для всебічного гармонійного розвитку людини.

Фізкультурно-оздоровча діяльність спрямована на підтримання та зміцнення здоров’я у виробничій, навчально-виховній і соціально-побутовій сферах відповідно до Закону України «Про фізичну культуру та спорт». Основні напрямки щодо організації фізкультурно-оздоровчої діяльності визначаються в Державній цільовій соціальній програмі розвитку фізичної культури і спорту на період до 2024 року.

У Щиборівській громаді фізкультурно-оздоровча робота та спортивні заходи здійснюються у відповідності  до Календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивно-масових заходів у Щиборівській сільській раді на 2024 рік, затверджених розпорядженням сільського голови № 28/2024-р від 04.03.2024 року, а також Програми розвитку футболу на території Щиборівської сільської ради на 2022-2026 роки, затвердженої рішенням чергової дванадцятої сесії сільської ради восьмого скликання №6 від 20.12.2024 року.

Впровадження фізичної культури та спорту в повсякденний побут різновікових верств населення, зміцнення їх здоров’я, підвищення ефективності фізкультурно-масової, оздоровчої та тренувальної роботи є основним завданням розвитку фізичної культури та спорту на території Щиборівської сільської ради.

Організаційно-практичні заходи щодо розвитку фізичної культури і спорту у 2024 році на території громади були спрямовані на:

− забезпечення координації дій усіх зацікавлених суб’єктів,  адміністрації та виконавчих органів сільської ради, місцевого населення щодо популяризації фізичної культури і спорту;

− розробку методичних рекомендацій щодо залучення дітей та молоді до занять оздоровчою руховою активністю у закладах дошкільної та загальної середньої освіти;

− забезпечення популяризації фізичної культури і спорту та пропаганди здорового способу життя шляхом створення висвітлення соціальної реклами на сторінках соціальних мереж, використання усіх доступних джерел масової комунікації для формування у суспільстві цінності збереження та зміцнення здоров’я шляхом поєднання фізичної активності з іншими складовими здорового способу життя;

    − залучення Молодіжної ради при Щиборівській сільській раді до проведення заходів з підвищення оздоровчої рухової активності населення;

− модернізацію в закладах освіти системи фізичного виховання, яка органічно поєднана з іншими компонентами здорового способу життя, враховуючи фізичну активність дітей з особливими освітніми потребами;

− сприяння впровадженню у освітній процес та позакласну роботу з фізичного виховання у закладах освіти популярних серед дітей та молоді видів спорту, участь у  Всеукраїнських фізкультурно-оздоровчих заходах;

− проведення наради з питань реалізації загальнонаціонального проєкту фізичного виховання школярів «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги».

Метою таких організаційно-практичних заходів є формування у громаді моди на здоровий спосіб життя, збільшення кількості жителів, охоплених регулярною руховою активністю, створення умов для розвитку сучасної та доступної спортивно-оздоровчої інфраструктури.

Розвиток фізичної культури і спорту в закладах дошкільної та загальної середньої освіти спрямований, насамперед, на зміцнення здоров’я вихованців і учнів, їхній фізичний розвиток та рухову активність. За рахунок максимального застосування різноманітних форм і методів роботи охоплюються систематичними заняттями та руховою активністю майже усі здобувачі освіти.

Вирішальну роль у формуванні здорового способу життя у межах закладів освіти належить кваліфікованим вчителям фізичної культури, які працюють з дітьми та послідовно формують мотивацію до занять спортом.

Одним із напрямів зміцнення здоров’я молоді, поліпшення їхнього фізичного  розвитку є організація та проведення фізкультурно-оздоровчих спортивних заходів.

У громаді створюються належні умови для спортивного розвитку та самореалізації любителів спорту, дітей та молоді, організації та проведення різного рівня змагань, оздоровчих заходів, що дає змогу втілювати у життя базові принципи ведення здорового способу життя населення.

Заклади загальної середньої освіти громади активно долучились до загальнонаціонального проєкту фізичного виховання школярів «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги», в межах якого щотижня проводились шкільні та міжшкільні змагання з волейболу, футзалу, черлідингу.

У Щиборівській територіальній громаді спостерігається позитивна тенденція зростання числа осіб, які використовують різні види та форми оздоровчої рухової активності. У результаті реалізації соціального проєкту Президента України і Міністерства молоді та спорту України «АКТИВНІ ПАРКИ − ЛОКАЦІЇ ЗДОРОВОЇ УКРАЇНИ» у громаді населення має можливість активно проводити час. Впродовж року координатор проєкту Олеся Калінська проводила зустрічі на свіжому повітрі: розминки, естафети, рухливі ігри, футбол, скакалки, табата, вправи на тренажерах, бадмінтон, волейбол, фізичні вправи тощо.

На території Щиборівської громади функціонує 3 футбольних поля, 1 спортивний майданчик, 4 спортивних зали. Разом з тим, на території громади, на жаль, не вистачає достатньої кількості сучасної та якісної спортивної інфраструктури, яка є основою для занять руховою активністю та спортом. Це є проблемою сфери, яка гальмує її розвиток.

 

Соціальний захист населення

 

 Відділ соціального захисту населення виконавчого комітету Щиборівської сільської ради (далі-Відділ) забезпечує реалізацію державної політики у сфері соціального захисту населення територіальної громади.

Пріоритетом  у роботі Відділу є якість, вчасність та повнота надання соціальних послуг уразливим категоріям населення. Забезпечення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, їх раннє виявлення.

Завдання відділу соціального захисту населення - наблизити соціальні послуги до людей, зробити їх якісними, своєчасно надати допомогу потребуючим.

Відділ свою діяльність щодо надання адміністративних послуг соціального характеру охоплює:

  • організацію безпосереднього прийому громадян;
  • приймання та опрацювання документів.

Діяльність щодо реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення, формування та виконання місцевих програм соціальної підтримки провадиться відділом та охоплює:

  • консультування з питань застосування законодавства, щодо соціальної допомоги, житлових субсидій, надання пільг, компенсацій за догляд (надання соціальних послуг), санаторно-курортного лікування, оздоровлення та відпочинку дітей, опіки та піклування над повнолітніми недієздатними особами та особами, цивільна дієздатність яких обмежена, надання соціальних послуг, з інших питань, пов’язаних із соціальною підтримкою населення;
  • визначення потреб громади в соціальних послугах;
  • прийняття рішень про організацію надання соціальних послуг;
  • виявлення сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах;
  • організацію надання соціальних послуг відповідно до потреб громади;
  • забезпечення захисту прав і законних інтересів повнолітніх осіб, які потребують встановлення опіки або піклування, недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена;
  • забезпечення ведення обліку багатодітних сімей;
  • профілактику бездомності та соціального сирітства;
  • вжиття заходів реагування на звернення та повідомлення про вчинення домашнього насильства і торгівлі людьми;
  • вжиття заходів щодо усунення дискримінації за ознакою статі відповідно до законодавства про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків та протидії дискримінації;
  • моніторинг, оцінювання якості надання соціальних послуг;
  • проведення інформаційно-просвітницької роботи серед населення, спрямованої на:
  • підвищення обізнаності з питань прав та гарантій у сфері соціального захисту, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, протидії торгівлі людьми, жорстокому поводженню з дітьми, а також запобігання та протидії домашньому насильству;
  • формування сімейних цінностей, почуття причетності до розв’язання важливих соціальних завдань територіальної громади. 

Згідно Наказу Міністерства Соціальної політики України №239-Н від 13.05.2024 року «Про затвердження Положення про порядок направлення дітей на оздоровлення та відпочинок до державного підприємства України дитячий центр «Міжнародний дитячий центр Артек» за рахунок бюджетних коштів» за 2024 рік оздоровилися 9 дітей нашої громади, та 3 дітей в «Еко Ленд» Лісова пісня.

Направлено на оздоровлення та відпочинок безоплатно 11 діток:

  • 6 дітей,  батьки яких є учасниками бойових дій , до державного підприємства України «Міжнародний дитячий центр «Артек», який розташований за адресою: Закарпатська обл., Свалявський р-н, с.Березняки.
  • 3 дітей відвідали «Артек» у м.Київ Пуща-Водиця, одна дитина з багатодітної сім’ї, двоє дітей,  батьки яких є учасниками бойових дій.
  • 2 дітей відвідали заклад оздоровлення та відпочинку «Еко Ленд» Товариства з обмеженою відповідальністю санаторій «Лісова пісня» Кам’янець Подільського району.

За 2024 рік  відділом соціального захисту населення від громадян було прийнято та сформовано через програму «Соціальна громада»  402 заяви, зокрема:

 145 - заяв для оформлення житлової субсидії, з них:141 заява – житлово-комунальні послуги, та 4 заяви на тверде паливо,  179 - державних соціальних допомог, 64 - пільг на оплату житлово-комунальних послуг: з них 57 – УБД, 21– допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам, 31 – сформована довідка внутрішньо переміщеної особи, 1 – сформована довідка «Почесне звання Мати-героїня».

Всі заяви реєструються в журналі відповідно до інструкції щодо порядку оформлення і ведення особових справ отримувачів усіх видів соціальної допомоги. За рахунок місцевого бюджету 14 осіб отримують компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги, що призначено відповідно до постанови КМУ «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги  з догляду на непрофесійній основі».Також у відділі соціального захисту населення надаються соціальні послуги сім’ям, які   перебувають у складних життєвих обставинах.На території ради таких сімей налічується 11,  в них виховується 16 дітей. 

З бюджету сільської ради в сумі 46 748,00 гривень виділено кошти на подарунки до Міжнародного дня людей з інвалідністю,дітям, які мають інвалідність, до дня Cв’ятого Миколая, дітям із сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітям які знаходяться під опікою, дітям з сімей загиблих військових. Виплачена матеріальна допомога в сумі 5000,00 грн., 5 особам, які стоять на обліку в УТОС.

Протягом звітного періодуна території ради офіційно зафіксовані вчинки домашнього насильства в одній сімї.  Уповноваженою особою у даній сфері було проведено профілактичні заходи спрямовані на попередження вчинення повторного насильства в сімї. Серед населення громади активно проводиться розповсюдження матеріалів щодо попередження вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

За 2024 ріку громаді поселилися 9 сімей 21внутрішньо переміщена особа із окупованих територій, де ведуться бойові дії. Усім було надано житло на безоплатній основі. Із різних благодійних та волонтерських фондів дані особи отримують гуманітарну допомогу у вигляді засобів гігієни та одягу. На даний час у громаді проживає 40 сімей 93 особи із них 23 дитини внутрішньо переміщених осіб.

З метою інформування населення Щиборівської сільської ради на сайті ради та в соціальній мережі фейс бук розміщується інформація, щодо змін в законодавстві соціальної підтримки, щодо реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення та ін.

 

Надання соціальних послуг

Основними завданням діяльності даного напрямку є надання соціальних послуг особам (сім’ям), які проживають на території громади, перебувають у складних життєвих обставинах, не можуть самостійно їх подолати та потребують сторонньої допомоги за місцем проживання.

Основні завдання:

1. Проведення соціально-профілактичної роботи, спрямованої на запобігання потраплянню в складні життєві обставини осіб/сімей, які належать до вразливих груп населення;

- надання особам/сім’ям комплексу соціальних послуг, яких вони потребують, відповідно до переліку послуг, затвердженого Міністерством соціальної політики України, з метою мінімізації або подолання таких обставин.

- виявляє особи/сім’ї та веде їх облік;

- складає  оцінку потреб сім’ї/особи у соціальних послугах;

- надає соціальні послуги відповідно до державних стандартів соціальних послуг;

- надає допомогу особам/сім’ям у розв’язанні їх соціально-побутових проблем;

- складає план реабілітації особи, яка постраждала від торгівлі людьми;

- вносить відомості до реєстру надавачів та отримувачів соціальних послуг;

-проводить внутрішній  моніторинг та оцінювання якості наданих ним соціальних послуг;

- створює умови для навчання та підвищення кваліфікації працівників, які надають соціальні послуги;

- взаємодіє з іншими суб’єктами системи надання соціальних послуг, а також з органами, установами, закладами, фізичними особами - підприємцями, які в межах компетенції у відповідній адміністративно-територіальній одиниці/територіальній громаді надають допомогу особам/сім’ям та/або здійснюють їх захист;

- інформує населення громади та осіб/сім’ї індивідуально про перелік, обсяг і зміст соціальних послуг, які він надає, умови та порядок їх отримання. Інформація може також надаватися у вигляді листівок, буклетів, брошур. Відповідні матеріали можуть розміщуватися в засобах масової інформації  чи інших інформаційних ресурсах;

- бере участь у визначенні потреб населення Щиборівської об’єднаної територіальної громади у соціальних послугах, а також у підготовці та виконанні програм надання соціальних послуг, розроблених за результатами визначення потреб населення у соціальних послугах;

- забезпечує захист персональних даних отримувачів соціальних послуг відповідно до Закону України “Про захист персональнихданих”.

 Соціальні послуги надаються Відділом за місцем проживання/перебування особи/сім’ї (вдома), у приміщенні Відділу, за місцем перебування особи/сім’ї поза межами приміщення Відділу (зокрема на вулиці).

Забезпечує в межах компетенції, реалізації на території громади державної соціальної політики, виконання загальнодержавних та інших соціальних програм з питань соціальної роботи та соціального захисту.

      Відділ надає такі соціальні послуги:

- догляд вдома;

- соціальна профілактика;

- консультування;

- інформування;

- представництво інтересів;

- екстрене (кризове) втручання;

- соціальна інтеграція та реінтеграція;

- соціальна адаптація;

- натуральна допомога;

- інші соціальні послуги, які затверджені рішенням Щиборівської сільської ради.

За 2024 рік послугу догляду вдома отримали - 32 особи. Середнє навантаження на одного соціального робітника за звітний період складає 8 осіб, Соціальні послуги надають 3 соціальних робітники і 1 фахівець соціальної роботи.

За звітний період  було виявлено та обслужено 32 непрацездатніособи, з них: одинокі – 9 осіб, самотньо проживаючі -  5 осіб. Знято з обслуговування 5 осіб  у зв`язку зі смертю.

  У віці старше 80 років обслужено 8 непрацездатних громадян. У віці 90 і старше років обслужено 6 непрацездатних осіб. Групу інвалідності мають 8 непрацездатних осіб. З IV та V групою рухомої активності обслужено – 10 осіб. Здійснюється догляд вдома за інвалідом І групи ветераном війни поранення, ішемічний інсульт (лежачий).

 

 

Служба у справах дітей та сім’ї

 

Близько 20 % відсотків населення Щиборівської громади становлять діти. Кожна дитина, яка мешкає у громаді, має право на захист майнових і немайнових прав, який, за законом, надає сільська рада як орган опіки та піклування.

Станом на 01.01.2025 на первинному обліку дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, служби у справах дітей та сім’ї  Щиборівської сільської ради перебувало15 статусних дітей.

Станом на 01.01.2025  в службі обліковується 16 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та які виховуються у 11 сім’ях.

Впродовж  звітного періоду начальником служби підготовлено позовну заяву органу опіки та піклування Щиборівської сільської ради про позбавлення батьківських прав матері відносно однієї дитини.

Надано статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів 7-ми дітям.

Організовано проведення 13 засідань комісії з питань захисту прав дитини при виконавчому комітеті Щиборівської сільської ради.

Організовано проведення 2 засідань виконавчого комітету Щиборівської сільської ради щодо доцільності опікунства над недієздатними особами та опрацьовано відповідні висновки.

Опрацьовано та встановлено піклування за однією дитиною-сиротою.

Опрацьовано та надано два дозволи на вчинення правочину стосовно об’єктів нерухомості.

Складено 18 актів обстежень умов проживання неповнолітніх дітей.

У Службі у справах дітей сільської ради функціонує комплексна система захисту інформації та підключено до ресурсів Єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти» (ЄІАС «Діти»), забезпечено ведення єдиного банку даних, де постійно оновлюється інформація, про дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сімей потенційних опікунів, піклувальників, та дітей, що проживають в сім`ях, які опинились в складних життєвих обставинах.

На сьогодні актуальними залишаються питання подальшого розвитку в

громаді форм сімейного виховання дітей, позбавлених батьківського піклування, їх усиновлення, влаштування під опіку, піклування, розгалуження мережі патронатних та прийомних  сімей, дитячих будинків сімейного типу, що є ефективним засобом боротьби з дитячою бездоглядністю та безпритульністю.

 

 

Цивільний захист

Фінансування по ЦЗ:

Проведено обслуговування блоків віддаленого керування 4 сирен типу «С-40» в сумі 7,2 тис. грн.

 

Військовий облік та мобілізаційна робота

Взято на облік військовозобов’язаних у 2024 році – 16 осіб. (зареєструвалися за місцем проживання в сільській раді)

Взято на облік юнаків 17 років (призовників), які проживають на території громади і приписалися до призовної дільниці 4 відділу ХРТЦК та СП у кількості  -  26 юнаків.

У звітному році виконано 18 розпоряджень 4 відділу Хмельницького РТЦК та СП щодо оповіщення військовозобов’язаних, резервістів та призовників в загальному на понад 170 осіб.

 

Відділ комунальної власності, земельних відносин та соціально-економічного розвитку сільської ради

 

Важливу роль в роботі громади відіграють земельні відносини.

Згідно Закону України  «Про внесеннязмін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану», п. 27, 28 Перехідних положень Земельного  кодексу України  «безоплатна передача земель державної, комунальноївласності у приватну власність, надання землеустрою з метою такої безоплатної передачі, розроблення такої документації забороняється»  не розглядаються звернення громадян стосовно надання та затвердження проектів відводу земельних ділянок  по всіх категоріях цільового призначення.

Відповідно  Закон України № 7636 від 19.10.2022р. «Про внесеннязмін до деяких законодавчих актів щодо відновлення системи оформлення прав оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення та удосконалення законодавства щодо охорони земель»  передаються  у приватну власність земельні ділянки під житловими приміщеннями (згідно технічної документації із землеустрою щодо передачі земельної ділянки у власність  для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд) та для  ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Протягом 2024 року відділ комунальної власності, земельних відносин та соціально-економічного розвитку виконував роботу в межах своїх компетенцій та повноважень. А саме готував та виносив на розгляд сесії проекти рішень щодо надання дозволів на виготовлення документацій із землеустрою, передачі земельних ділянок у власність громадянам, передачі земельних ділянок в орендуфізичним та юридичним особам, проводив аналіз діючих договорів оренди землі, консультував населення стосовно земельних та архітектурно планувальних питань.

Відділом готувалися матеріали згідно  запитів: Хмельницької обласної військової адміністрації;  Хмельницької районної військової адміністрації; Державної податкової служби України; прокуратури,  нотаріальної контори. Дані відповіді на листи КП «Красилівліс», Головного управління Держгеокадастру.

 Надано інформацію до Головного управління Держгеокадастру про продані земельні ділянки сільськогосподарського і несільськогосподарського призначення комунальної власності, пердбачені  пунктом 6-1 розділу X "Перехідні положення" Земельного кодексу України.

 

Відділ приймає участь у роботі комісії, згідно поданих заяв громадян.

Ведеться облік учасників АТО  на одержання земельних ділянок.

На прийомі  успеціалістів відділу було  75 чоловік.

         В цілому на протязі 2024року було опрацьовано понад 120 звернень громадян та юридичних осіб, що стосувалися земельних питань: скарги  і звернення в робочому порядку, а також розгляд заяв, які виносились на сесію.

         За 2024 рік було розглянуто та винесено на розгляд сесії 87 заяв, що стосувалися земельних питань, щодо затвердження документацій із землеустрою та передачі земельних ділянок у приватну власність, надання дозволу на виготовлення документацій із землеустрою, передачу в оренду земельних ділянок, надання у постійне користування земельних ділянок, встановлення меж населених пунктів, продаж земельної ділянки, затвердження нормативної грошової документації населених пунктів, дозвола на виготовлення детальних планів території, дозвіл на виготовлення нормативної грошової оцінки земельних ділянок. Всього було прийнято 87 таких рішеннь на сесіях сільської ради, в тому числі:

-33 заяви громадян щодо затвердження технічних документацій із землеустрою та передачі земельних ділянок у приватну власність, було винесено позитивні рішення.

- 13 клопотань та заяв щодо надання дозволу на виготовлення документацій із землеустрою.

- 19 клопотань та заяв про передачу земельнихділянок у користування на умовах оренди.

- 3 клопотання на передачу земельних ділянок у постійне користування (в тому числі земель лісового фонду для КП «ВОДОГРАЙ 2017»).

- 2 клопотання щодо виготовлення детального плану території земельних ділянок як комунальної так і приватної форми власності.

- 1 клопотання про продаж земельної діляки комунальної власності.

- 2 клопотання щодо виготовлення нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

Проведена робота щодовстановлення меж населених пунктів (а саме: с. Радісне, с. Мовчани, с. с. Каламаринка).

Основою економічної стабільності та можливостей планування бюджетних надходжень для нашої громади є доходи від плати за землю. За даними openbudget.gov.ua, даний вид податкових надходжень становить до 68% загального обсягу надходжень до місцевих бюджетів територіальних громад. При цьому податок на майно складає 23% загального обсягу податкових надходжень. Таким чином, земельний податок та орендна плата за землю для фізичних та юридичних осібстановлять 75% від загального об’єму місцевих податків і зборів і, хоча вклад у загальну структуру доходів місцевих бюджетів не є вирішальним, проте земля є і залишається одним з найбільш стабільних джерел надходження коштів до місцевих бюджетів. Тому були прийняті рішення про встановлення нормативної грошової оцінки населених пунктів з метою обрахування справедливої ціни по сплаті за землю та збільшення доходів до бюджету.

     Проведена робота серед підприємців, щодо оформлення право ренди на землю шляхом укладання договорів оренди, загальною площею 31,2534 га. Відповідно заключено 16 договорів оренди на землю загальною сумою 738572,35 грн. Із них на аукціоні було виторгувано 69489,44 грн.

        Постійно проводилась робота з орендарями, які господарюють на території нашої громади щодо упорядкування діючих договорів оренди шляхом збільшення відсоткової ставки, заключення та реєстрації договорів оренди землі та узаконення користування водних об'єктів та приведення користування таких земель відповідно до ном чинного законодавства  з метою наповнення бюджету нашої громади.

         Вчасно надавалися інформація та довідки фізичним та юридичним особам про наявність земельних ділянок та їх розмір, розглядалися земельні спори та скарги громадян проводилися виїздні комісії на земельні спори. Усі звернення розглянуті та надані відповідні рішення.

Благоустрій

    Комунальним підприємством «Водограй-2017» за  2024 рік виконувалися наступні види робіт на території Щиборівської сільської ради:

  1. У весняно-літній період проводилася робота по скошуванню  трави та кущів.
  2. Проводилася обрізка сухих та аварійних дерев.
  3. Проводилися роботи по очищенню та підгортанню сміттєзвалищ.
  4.  Надавалися послуги по вивезенню твердих побутових відходів.
  5. Виконувалися роботи по розчищенню доріг від снігу та посипання піщано-солевою сумішшю.
  6.  Проводився підсипання доріг щебенем.
  7. Фарбування та облагородження пам’ятників та прилеглих територій.
  8. Здійснювалися роботи по благоустрою кладовищ.
  9. Облаштування території біля  Дошки пам’яті та сільської ради.
  10.  Проводилися роботи по замінні лічильників та електроламп вуличного освітлення.
  11.  Проводилися ремонтні роботи мереж вуличного освітлення.
  12.  Здійснювався ремонт техніки.
  13.  Надання соціальних послуг для осіб, які отримують соціальну послугу Догляд вдома.
  14.  Здійснюєть довіз учнів та вчителів з м. Красилів, с. Каламаринка до с. Щиборівка, та с. Михайлівці, с. Мотрунки, с. Сушки до с. Кузьмин.
  15. З дійснювалися перевезення пасажирів по маршруту м. Красилів – с. Мотрунки.
  16.  Проводився ремонт та заміна насосів на свердловинах.

Фінасування з місцевого бюджету за 2024 рік було здійснено в сумі – 4 904 440,10 грн.

0116013 - Забезпечення діяльності водопрвідно-каналізаційного господарства – 283 657,35 грн:

  • 273 315,00 грн на оплату електроенергії скважини
  • 10 342,35 грн аналізи води із громадських криниць

0116017 – Інша діяльність пов’язана з експлуатацією об’єктів ЖКГ – 3 078 420,00 грн.

  • 2 838 340,00 грн  заробітної плати з нарахуваннями;
  • 229 080,00 грн придбання дизельного палива і бензину;
  • 8 000,00 грн електротовари;
  • 3 000,00 придбання офісного паперу та канцелярських товарів.

0113104 – Забезпечення соціальними послугами – 533 383,00 грн.

  • 224972,29  грн. заробітної плати з нарахуваннями;

0116030- Благоустрій населених пунктів – 976 806,00 грн:

  • 13 374,00 грн запчастини та мастило для бензокіс та бензопил;
  • 338 653,57 грн. оплата електроенергії вуличного освітлення;
  • 166 047,53 заробітна плата з нарахуваннями по договору ЦПХ;
  • 394 471,80 придбання дизпалива та бензину;
  • 9 980,00 грн. запчастини для автобуса;
  • 18 100,00 грн. придбання бензопил;
  • 3 200 грн. придбання електроламп;
  • 32 979,00 грн господарські товари ( фарби, кісточки, вапно, цвяхи, само різи та інше) 

0117150 - Реалізація програм у галузі лісового господарства і мисливства – 32 173,75 грн.

  • 32 173,75 грн виготовлення документів на лісовпорядкування.

 

Відділ з питань організації адміністративних послуг

За 2024 рік у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно було надано 2127 послуг, із них держава реєстрація права власності 627, державна реєстрація інших речових права, в тому числі права постійного користування, права господарського відання, право користування на умовах сервітуту - 1469, державна реєстрація змін та виправлень в тому числі з вини заявника – 30.

За 2024 рік у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань було надано 31 послугу , із них державна реєстрація фізичної особи підприємцем – 9, державна реєстрація припинення фізичної особи - підприємця за її рішенням – 5, державна реєстрація змін про фізичну особу-підприємця – 5, державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу –10, внесення рішення засновників щодо припиненняюридичної особи -1.

За 2024 рік було надано інформацію з Єдиних державних реєстрів у формі витягів та інформаційних довідок у кількості 22 .

 

Кузьминський старостинський округ

      На території старостату діють: Кузьминський ліцей, дитячий садочок     «Веселка», АЗПСМ, вет. дільниця,  с/г підприємства «Агрокрай» та СК «Кузьминський», аптека, приватні магазини.

      За 2024 рік видано 345 довідок та 188 витяг про реєстрацію. Отримано 87 звернень: 28 поштою, 59 на особистому прийомі. 82 вирішено позитивно на 5 дано розяснення. Звернення надходили від всіх категорій громадян.

      Силами агроформувань проводилось прибирання від снігу доріг населеного пункту, підгортання сміття на місцевому сміттєзвалищі.

Організовано вивезення сміття 2 рази на місяць. Комунальне підприємство громади здійснює налаштування та заміну приладів вуличного освітлення, зрізання аварійних дерев на території парку, ліцею та вулицях села.

          В ліцеї проведено ремонт приміщень та водовідведення.

      Проведено по гарантії ремонт покриття вулиці Героїв Майдану. Зроблено грейдерування покриття вулиць села, та проведено ямковий ремонт доріг.

      На кладовищі видалено частину аварійних дерев. Здійснено обкошування територій кладовища, почищено брущатку від трави, прибрано сміття та вивезено на місцеве сміттєзвалище.Пофарбовано братську могилу та могили розстріляним односельчанам. Приведено в належний стан вбиральні.

       В парку села пофарбовано столи, лавки, опори освітлення, памятники Героям Небесної Сотні та загиблим односельчанам. Постійно проводиться обкошування території парку та села.

        Учні школи проводили ярмарки по збору коштів на ЗСУ. Жителі села приймали активну участь в зборі продуктів харчування для військових, школи, дитячого садочка, районної лікарні та коштів для ЗСУ. Працівники ліцею та жителі старостинського округу плели маскувальні сітки, вязали носки. Працівником соціального захисту направлено до пенсійного фонду та управління соціального захисту понад 150 справ на субсидію та різні види допомог.

        Надано допомогу житлом двом сімям  ВПО.

 

Михайловецький старостинський округ

За 2024 рік до Михайловецького старостинського округу надійшло 54 звернень громадян, із них 23 письмових та 31 звернення отримано на особистому прийомі старости. Звернення надходили від різних категорій громадян та всі вирішено позитивно.  Видано 223 довідки  та 85 витягів з реєстру територіальної громади. 

Проведено прибирання на кладовищах сіл Михайлівці, Мотрунки, Сушки із залученням місцевого населення, працівників старостинського округу та працівників комунального господарства «Водограй - 2017».

На території сіл проводили скошування трави, бур’янів та кущів, зрізання аварійних дерев.

Замінено огорожу біля могили загиблим воїнам односельчанам в селі Мотрунки.

Проводилось грейдерування вулиць та доріг.

Працівники комунального підприємства постійно проводили збір та вивіз сміття, обслуговували водогін, свердловини та водонапірну башту.

Проводили підсипання доріг в селах старостинського округу.

Замінено насоси на свердловинах сіл Михайлівці та Мотрунки.

Біля дитячих майданчиків сіл Михайлівці та Мотрунки встановлено та пофарбовано лавочки для відпочиваючих.

Зроблено огорожу біля криниці загального користування в селі Мотрунки.

Відповідно до покладених завдань оформлено документи на одержання різного виду державних допомог та субсидій для 82 громадян.

Висловлюю щиру вдячність усім, хто своїми практичними справами, багатим професійним досвідом, конструктивними порадами й об’єктивними зауваженнями приймав безпосередню участь у життєтворенні громади впродовж надважкого 2024 року.

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь