Увага! Тонка крига: правила поведінки на льоду

Дата: 18.02.2022 09:47

Товщина криги на ставках та водоймах громади станом на сьогоднішній день складає 4-5 сантиметрі. Виходити за таких умов на кригу дуже небезпечно, адже є ризик провалитися під лід. Водночас рятувальники застерігають, що відпочивати на кризі можна лише у тому випадку, коли ви впевнені у її міцності.

Пам’ятайте:

– виходити на лід можна лише тоді, коли його товщина досягне 7 см;

– масова пішохідна переправа може бути організована лише за товщини льоду понад 15 см, відстань між людьми, які прямують переправою, повинна бути не менш ніж 5 м;

– під час масового катання на ковзанах лід має бути не тоншим за 25 см.

Під час перебування на льоду рибалкам та іншим особам необхідно дотримуватись таких правил безпеки:

– з’ясуйте заздалегідь, чи немає підозрілих місць на кризі (лід може бути не міцним біля стоку води, тонким або крихким поблизу кущів, очерету, під кучугурами);

– обминайте ділянки, які вкриті товстим шаром снігу (під снігом лід завжди тонший);

– не пробивайте в одному місці багато лунок;

– не збирайтеся великими групами на невеликій площі льоду;

– не пробивайте лунки на переправах;

– візьміть із собою палицю для того, щоб перевіряти міцність льоду;

– не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега;

– завжди майте під рукою міцну мотузку, довжиною 12–15 метрів;

– тримайте поруч із лункою дошку або велику гілку;

– якщо лід почав тріщати та з’явилися характерні тріщини – негайно повертайтеся на берег. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні від льоду.

У випадку, якщо ви все ж таки провалилися під лід, то:

– не піддавайтеся паніці, утримуйтеся на плаву, уникаючи занурення з головою;
– кличте на допомогу;

– намагайтеся вилізти на лід, наповзаючи на його край грудьми, широко розкинувши руки і почергово витягуючи на поверхню ноги;

– намагайтеся якомога ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу;

– вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте в той бік – звідки прийшли, де міць льоду вже відома.

Далі необхідно переодягнутися. Якщо сухого одягу під руками не виявилося, треба викрутити мокрий і знову одягнути його. Щоб зігрітися, виконуйте будь-які фізичні вправи. Можна розтертися сухою вовняною тканиною, потім необхідно сховатися в захищеному від вітру місці, добре укутатися, по можливості випити чогось гарячого.

У випадку надзвичайної події телефонуйте “101”.