Чорнобиль – незгладима рана в житті українців, сповнена болю та втрат
В Україні 14 грудня відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ця пам’ятна дата була затверджена Указом Президента України 10 листопада 2006 року. Саме 14 грудня 1986 року було офіційно завершено будівництво саркофага над зруйнованим енергоблоком Чорнобильської АЕС.
Серед усіх трагедій, які пережило людство, Чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами, техногенними та медичними наслідками і впродовж 35 років впливає на здоров’я людей та довкілля. Загальна кількість постраждалих від Чорнобильської аварії, перевищує 2 млн осіб. У роботах з ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС за п`ять після аварійних років (1986-1990р.р.) взяли участь понад 600 тисяч осіб. До груп, які отримали значну дозу радіаційного опромінення, слід віднести в першу чергу учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, особливо тих, хто брав участь у 1986 та 1987 роках.
Серед ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС були і наші земляки, чий подвиг неможливо переоцінити. Саме завдяки їхній мужності, професіоналізму і титанічним зусиллям людство змогло уникнути ще страшніших наслідків катастрофи. Їхній подвиг буде завжди жити в наших серцях як нагадування про те, що людяність і героїзм мають вищу цінність у світі.
Чорнобильська катастрофа – це не лише трагічна сторінка в історії, а й пересторога для всього людства. Особливо гостро ми усвідомлюємо уроки Чорнобиля сьогодні, в умовах війни. Російська федерація своїми агресивними діями, захопленням атомних об’єктів і погрозами ядерними ударами знову ставить під загрозу життя мільйонів людей. Українці, які пережили Чорнобиль, як ніхто інший розуміють, наскільки важливо запобігти повторенню подібної катастрофи.
В цей день висловлюємо слова щирої подяки всім, хто зупинив некеровану ядерну стихію. Зичимо учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС міцного здоров'я, довголіття миру та злагоди. Низький уклін пам’яті тих ліквідаторів, хто не дожив до цього дня.
Час може лікувати багато ран, але не стирає пам’ять. Пам’ять про Чорнобильську трагедію – це обов’язок кожного з нас.