День української писемності та мови – свято розвитку державної мови

Дата: 09.11.2021 10:55

Фото без опису

День української писемності та мови – свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем – це день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.  Адже дослідники вважають, що саме з його праці починається писемна українська мова. Мова − це найважливіший засіб спілкування і пізнання та один із ключових факторів незалежності країни, найважливіший засіб комунікації для здобуття освіти та ключова складова в інтелектуальному розвитку людини. Змалечку дитина намагається формувати та висловлювати думки, а згодом – осягнути духовні пласти української нації через феномен мови своїх батьків та дідів. Цивілізоване суспільство не може існувати без мови – засобу спілкування між людьми, засобу вираження думки та передачі досвіду сучасникам і наступним поколінням.

В цей день відзначають найкращих популяризаторів українського слова та проводять Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика (конкурс проводиться за підтримки Міністерства освіти та науки України та Ліги українських меценатів).

Безсумнівно, з мови та щирого слова все починається у нашому житті!
Нехай наше рідне слово завжди буде оберегом, духовним джерелом життя!

Зі святом!

Фото без опису