Щодо забезпечення безпечних умов перебування дітей в мережі Інтернет

Дата: 27.03.2021 10:53

Фото без опису

З метою забезпечення безпечних умов перебування дітей в мережі Інтернет та їх вбереження від загроз у кіберпросторі відділ освіти, культури, молоді та спорту Щиборівської територіальної громади акцентує увагу на головних правилах безпеки в Інтернеті для дітей:

1. Нікому без дозволу батьків не давайте особисту інформацію: домашню адресу, номер домашнього телефону, робочу адресу батьків, їхній номер телефону, назву й адресу школи.

2. Повідомляйте про ситуації в інтернеті, які вас непокоять (погрози, файли певного змісту, пропозиції).

3. Відмовляйтесь від зустрічей з випадковими людьми, з якими познайомились в онлайні.

4. Нікому не надсилайте свої фотографії чи іншу інформацію без дозволу батьків.

5. Не реагуйте на непристойні та грубі коментарі, адресовані вам. Якщо одержите такі листи, то сповістіть про це батьків, нехай вони зв’яжуться з компанією, що надає послуги Інтернет.

6. Не повідомляйте інформацію про кредитки батьків (номер картки, термін дії та таємний код). Не викладайте фото квитків, на яких видно штрих-код чи QR-код.

7. Розробіть з батьками правила користування Інтернетом. Особливо домовтеся з ними про прийнятний час перебування в Інтернеті та перелік сайтів, які хочете відвідувати.

8. Не заходьте на аморальні сайти.

9. Не давайте нікому, крім батьків, свої паролі, навіть найближчим друзям.

10. Не скачуйте та не встановлюйте невідомі програми за посиланнями, навіть якщо їх надали друзі.

11. Встановлюючи перевірені програми, контролюйте, щоб на персональний компютер не додались небажані програми.

12. Не переглядайте інформацію за невідомими посиланнями (друзі, які ними діляться, можуть не підозрювати про загрозу).

13. Не відкривайте листи-спам, вони можуть містити віруси.

14. Не робіть протизаконних вчинків і речей в мережі Інтернет.

15. Не шкодьте та не заважайте іншим користувачам мережі Інтернет.

Фото без опису