35 річниця Чорнобильської катастрофи

Дата: 26.04.2021 09:58

Фото без описуВесна в розмаї. Двадцять шосте квітня.
Тривожна ніч. Здригнулася земля.
Невинно  вишні  чарували цвітом,
А вибух все навколо спопеляв.

Марія Яновська «Чорнобильська трагедія»

26 квітня  -  скорботний день для України. 35 років тому сталася найбільша техногенна катастрофа за всю історію цивільної ядерної енергетики XX століття.

Після вибуху і пожежі на АЕС утворилася радіоактивна хмара, яка поширилася далеко за межі України. Наслідки тих подій незбагненні і досі. Радіоактивного ураження зазнали близько  600   тис. осіб, насамперед ліквідатори катастрофи.

У ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС взяли участь сотні тисяч людей, серед яких були і мешканці нашої територіальної громади, які заплатили за порятунок світу найдорожчим - своїм здоров’ям. Багато з них, на жаль, передчасно пішли з життя, практично всі хворіють і потребують належного медичного та соціального забезпечення.

Ми низько схиляємо голови перед ліквідаторами Чорнобильської катастрофи, сердечно дякуємо за відвагу, патріотизм і мужній вчинок, який врятував людство.

Вічна пам'ять героям, які пожертвували собою, заради життя інших!

Низький вам уклін!