За реагування Хмельницької окружної прокуратури в рази збільшено розмір орендної плати за використання 65 га землі

Дата: 08.06.2021 10:35

Фото без опису

Органи прокуратури, реалізуючи конституційну функцію представництва інтересів держави в суді, проводять роботу щодо збільшення надходжень до бюджету та забезпечення законності у сфері земельних відносин.

За результатами розгляду позову Хмельницької окружної прокуратури господарським судом Хмельницької області прийнято рішення про внесення змін до договору оренди земельних ділянок.

Підставою для реагування стало суттєве заниження розміру плати за використання 65 га землі, розташованої на території колишньої Великоорлинецької сільської ради Красилівського району.

Відповідно до укладеного у 2012 році договору оренди, на умові сплати до бюджету 39 тис грн у рік, її надано у користування одному із громадян для ведення фермерського господарства.

Оскільки з часу укладення правочину нормативна грошова оцінка земель суттєво змінилась та на цей час складає більше 2 521 тис грн, розмір орендної плати також підлягав перегляду.

Привести її у відповідність до вимог законодавства орендар не погодився, а тому окружною прокуратурою вжито заходи до захисту інтересів держави у судовому порядку.

За позовом прокуратури розмір орендної плати та, відповідно, надходження до місцевого бюджету збільшено удвічі – до 76 тис грн у рік.

Заступник керівника Хмельницької

окружної прокуратури                                                                    В. Довгань