Щиборівська територіальна громада
Хмельницького району, Хмельницької області

РРО/ПРРО: хто з підприємців зобов’язаний застосовувати РРО та яка відповідальність за не проведення розрахункових операцій через касовий апарат з 1 січня 2022

Дата: 11.02.2022 08:48
Кількість переглядів: 445

Головне управління ДПС у Хмельницькій області вкотре інформуює, що з 2022 року підприємці – платники єдиного податку на другій, третій та четвертій групі, при здійснення готівкових розрахунків повинні застосовувати касові апарати. Виключення стосуються платників єдиного податку І групи. 

При цьому, в кінці минулого року КМУ прийняв Постанову від 23.12.2021 № 1359, яка внесла зміни до постанови №1336, якою передбачено звільнення підприємців, що здійснюють роздрібну торгівлю на території села товарами (крім підакцизних товарів), від обов'язкового застосування РРО, але із застосуванням КОРО (книг обліку розрахункових операцій) та РК (розрахункових квитанцій), при умові не перевищення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій 167 розмірів мінімальної заробітної плати, який у 2022 році дорівнює 1 085 500 гривень. Водночас, такі виключення не застосовуються, тобто необхідно застосовувати РРО на території села, якщо роздрібна торгівля здійснюється в одному торговельному об’єкті в якому також здійснюється реалізація підакцизної продукції чи одночасно здійснюється дистанційна торгівля. Також Уряд делегував право сільським радам самостійно приймати рішення про обов'язковість застосування РРО на їх території.

Крім того, підприємці, які здійснюють діяльність у населених пунктах із населенням більше ніж 25 тисяч осіб при використанні РРО зобов’язані встановлювати і платіжні термінали.

Щодо відповідальності, яка передбачена за незастосування РРО чи ПРРО платниками під час проведення розрахункових операцій, то на сьогодні актуальне законодавство передбачає накладення штрафів у розмірах 100% вартості реалізованих товарів чи послуг за перше порушення і 150% вартості за повторне порушення. Не забезпечення продавцями товарів можливості провести розрахунки за допомогою платіжних карток через платіжний термінал до суб'єктів господарювання застосовується штраф у розмірі 8500 гривень

Також в податковій службі нагадують, хто з платників-підприємців зобов'язаний вести облік товарних запасів. Зокрема, з 26 листопада 2021 року мають вести облік товарних запасів, відповідно до вимог Порядку затвердженого наказом Мінфіну від 09.09.2021 №496, платники єдиного податку на ІІІ групі, які зареєстровані платниками ПДВ, а також підприємці-платники єдиного податку що здійснюють продаж технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів та виробів медичного призначення та ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння.

Також інформували в податковій службі і щодо особливостей оподаткування ПДВ та акцизним податком тютюнових виробів та відображення сум таких податків у фіскальних чеках. Зокрема операції з постачання з 1 січня 2022 року залишків тютюнової продукції, виготовленої до 31 грудня 2021 року на всіх етапах постачання таких залишків від виробника до кінцевого споживача оподатковуються за ставкою 20 % і відповідно у фіскальному чеку відображаються з ПДВ та акцизним податком. Що стосується нової партії тютюнової продукції виготовленої в цьому році, то реєстратор розрахункових операцій необхідно перепрограмувати і у фіскальному чеку зазначати без ПДВ і акцизного податку.  

Крім цього, з 2021 року підприємці – платники єдиного податку І, ІІ груп та платники єдиного податку ІІІ групи, які не є платниками ПДВ мають вести облік доходів, шляхом їх помісячного відображення, у довільній формі в паперовому чи електронному вигляді.

Також у зв’язку з тим, що наразі є проблема з придбанням традиційних касових апаратів і відповідно щоб бізнес не порушував законодавство, а працював в правовому полі податкова служба рекомендує зареєструвати таким суб’єктам господарювання програмний реєстратор розрахункових операцій, який може використовувати на планшеті, смартфоні чи комп’ютері. Такий програмний продукт надається ДПС безкоштовно і його реєстрація здійснюється в короткі терміни.  Для початку необхідно в електронній формі з використання цифрового підпису подати форму № 20-ОПП, якщо така заява не була подана раніше. Далі платнику необхідно подати заяву за формою № 1-ПРРО за основним місцем обліку через Електронний кабінет. Після включення ПРРО до реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій такий ПРРО необхідно завантажити з вебпорталу ДПСУ з розділу «Програмні РРО» (https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/) на відповідний гаджет та присвоїти йому фіскальний номер, який надійде в квитанції при його реєстрації. Після цих дій ПРРО може використовуватись суб’єктом господарювання. ,

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь