Як отримати компенсацію за комунальні послуги територіальним громадам, які надали безкоштовний прихисток переселенцям

Дата: 06.04.2022 14:49

Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку та умов надання компенсації місцевим бюджетам на оплату комунальних послуг, що надаються під час розміщення тимчасово переміщених осіб, у період воєнного стану» від 11.03.2022 р. № 261 територіальним громадам надано можливість отримати компенсацію за оплату комунальних послуг у будівлях і приміщеннях, де розміщені вимушені переселенці на безоплатній основі.

-Компенсації підлягають: • послуги з постачання теплової енергії (або теплової енергії як товарної продукції); • послуги з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення;  • послуги з поводження з побутовими відходами або вивезення побутових відходів; • послуги з постачання та розподілу природного газу; • послуги з постачання та розподілу електроенергії; • придбання дров, пелет, вугілля, інших видів палива для опалення будівель (приміщень). Для отримання компенсації необхідно:

1.Подати до обласної військової адміністрації заяву на отримання компенсації (за формою визначеною у додатку до Порядку) та підтверджувальні документи щодо фактичної оплати комунальних послуг за попередній звітний місяць (чеки, квитанції).

Строки подання заяви: не пізніше третього робочого дня після оплати комунальних послуг.

2.Після цього, обласна військова адміністрація протягом двох робочих днів після отримання заяви надсилає узагальнену інформацію до Мінрегіону.

3.Мінрегіон готує проєкт рішення КМУ про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету для компенсації.

4.В підсумку, територіальні громади отримають компенсацію у вигляді міжбюджетного трансферту.

Важливо: компенсація надається з 1 березня 2022 р. та тільки після оплати комунальних послуг за попередній період.

У разі якщо у Вас виникатимуть питання, Ви можете звертатися до відділу “Красилівське бюро правової допомоги” за адресою м.Красилів, вул.Театральна 1 або ж за номерами телефону 4-26-60 та 0 800 213 103.