28 жовтня увійшло в історію як День визволення України від фашистських загарбників.

Дата: 28.10.2022 14:50

Саме в цей день, 78 років тому, під час Другої світової війни війська нацистської Німеччини та її союзників було повністю витіснено із найзахіднішого регіону нашої держави – Закарпаття, адже якраз в Україні відбулися ключові битви за визволення Європи від нацизму. 680 діб українські воїни героїчно боролись, аби наблизити перемогу над ворожою ордою. Переможна баталія за Україну стала вирішальною у розгромі військ гітлерівської навали.

Відповідно до Указу Президента від 20 жовтня 2009 року «…з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні…» щорічно, 28 жовтня, відзначаємо свято пам’яті полеглих в боях за волю рідної землі.

Донині не вщухає біль людських втрат, глибоким сумом відлунюють в серцях живих сльози матерів, вдів та осиротілих дітей.

Страшно усвідомлювати, що знову українці змушені захищати свою свободу та територіальну цілісність. Але ми – мужні нащадки наших дідів і прадідів, тому ще одна велика Перемога неодмінно буде за нами!