Хмельницька окружна прокуратура домоглась повернення у комунальну власність земель енергетики вартістю 143 млн грн

Дата: 07.04.2023 07:53

За результатами розгляду позову Хмельницької окружної прокуратури судом прийнято рішення про розірвання договору оренди земельної ділянки площею 29 га вартістю 143 млн гривень.

У 2018 року Красилівською райдержадміністрацією передано в оренду товариству земельну ділянку для розміщення, будівництва та експлуатації електростанції з використанням енергії сонця.

Землю надано в користування терміном на 25 років із встановленою орендною платою.

Проте земельна ділянка за цільовим призначенням не використовувалась, будівництво сонячної електростанції так і не розпочалось, а товариство протягом двох років не сплачувало орендної плати. В результаті громада недоотримала понад 1.1 млн гривень.

Реагуючи на дані порушення, прокурори звернулись з позовом до суду.

Рішенням Господарського суду Хмельницької області договір оренди розірвано, а земельна ділянка підлягає поверненню до комунальної власності.

Перший заступник керівника

Хмельницької окружної прокуратури                                 Олег НАМИСТЮК