29 жовтня - Всесвітній день боротьби з інсультом.

Дата: 27.10.2023 15:39

Інсульт — це гостре порушення мозкового кровообігу, внаслідок якого виникає пошкодження частини головного мозку. У результаті його клітини гинуть, спричиняючи незворотні процеси в організмі людини.
Симптоми інсульту є досить очевидними — зберігай картинку, аби не розгубитися у потрібний момент. Якщо ти помітив хоча б один з цих проявів, негайно викликай екстрену допомогу за номером 103 та чітко поясни симптоми й стан людини, котрій потрібна допомога.
 При інсульті дорогоцінна кожна хвилина. Знай: надважливо надати спеціалізовану допомогу у межах 4-х годин після появи перших ознак інсульту. Що скоріше вона буде надана, то менша ймовірність ускладнень та смерті.
Як допомогти до приїзду лікаря?
 Заспокой постраждалого і поясни, що допомога близько.
 Поклади пацієнта максимально зручно (рекомендовано підвищене положення голови до 30 градусів), а також забезпеч йому вільне дихання, розстібнувши тугий комірець сорочки.
 Постійно наглядай за постраждалим до приїзду медиків.
 У разі погіршення стану повторно виклич екстрену медичну допомогу.
 За можливості зафіксуй час появи ознак інсульту.
 Пам’ятай! Постраждалому не можна давати їсти та пити.
Щоб запобігти інсульту, дуже важливо контролювати наявні захворювання серцево-судинної системи, особливо артеріальну гіпертензію та діабет. Також важливо контролювати рівень холестерину в крові. Ну й, звісно, відмовитися від куріння та алкоголю і вести здоровий спосіб життя
Дізнайся про свій ризик розвитку хвороб серця і судин за допомогою швидкого тесту на сайті: https://cvd.phc.org.ua/
Стань на варті свого серця — захисти його від інсульту!
#СтаньНаВартіСвогоСерця

Як допомогти до приїзду лікаря?
 Заспокой постраждалого і поясни, що допомога близько.
 Постійно наглядай за постраждалим до приїзду медиків.
 У разі погіршення стану повторно виклич екстрену медичну допомогу.
 За можливості зафіксуй час появи ознак інсульту.
 Пам’ятай! Постраждалому не можна давати їсти та пити.
Стань на варті свого серця — захисти його від інсульту!
#СтаньНаВартіСвогоСерця