Щиборівська територіальна громада
Хмельницького району, Хмельницької області

Які пільги встановлює законодавство людям з інвалідністю?

Дата: 31.01.2022 14:32
Кількість переглядів: 478

Щоб успішно інтегруватися в суспільстві, люди з інвалідністю потребують справедливого соціального захисту та забезпечення нормальних умов життя. В Україні такі особи наділені усією повнотою прав і свобод, які закріплені, зокрема, в Конституції України та Законі України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».   Що це за пільги?

 

 Пільги на придбання лікарських засобів Люди з інвалідністю мають право на безоплатне придбання лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування. Однак лише у разі, якщо вони отримують пенсію, що не перевищує мінімального розміру пенсії, або державну соціальну допомогу, призначену замість пенсії. Крім того, особи з інвалідністю першої і другої груп можуть оплачувати 50 відсотків вартості ліків за рецептами лікарів при амбулаторному лікуванні.

 

Пільги на послуги із соціально-побутового і медичного обслуговування, забезпечення технічними та іншими засобами Особам з інвалідністю і дітям з інвалідністю надаються безоплатно або на пільгових умовах на підставі індивідуальної програми реабілітації послуги із соціально-побутового і медичного обслуговування, технічні та інші засоби реабілітації (засоби для пересування, протезні вироби, сурдотехнічні засоби, мобільні телефони тощо), вироби медичного призначення (індивідуальні пристрої, протези очей, зубів, щелеп, окуляри, слухові та голосоутворювальні апарати, ендопротези, сечо- та калоприймачі тощо), а також автомобілі, крісла колісні з електроприводом – за наявності відповідного медичного висновку.

 

Пільги на санаторно-курортне лікування Вони полягають у безоплатному забезпеченні санаторно-курортними путівками за наявності медичних показань.

 

Пільги на послуги зв’язку Включають пільгове та позачергове встановлення квартирного телефону (особи з інвалідністю першої і другої груп), а також встановлення оплати послуг електрозв’язку за місцеві телефонні розмови з квартирних телефонів за почасовим (похвилинним, посекундним) обліком їх тривалості тільки за їхньою згодою (особам з інвалідністю першої, другої груп і сім’ям, у складі яких є двоє або більше осіб з інвалідністю).

 

Спеціальні умови для здобуття вищої освіти за державним замовленням і за рахунок цільових пільгових державних кредитів передбачені:

 

- особам з інвалідністю, які не спроможні відвідувати навчальний заклад (за рекомендацією органів охорони здоров’я та соціального захисту населення);

- особам, у яких є захворювання, зазначені у Переліку захворювань та патологічних станів, що можуть бути перешкодою для проходження зовнішнього незалежного оцінювання;

-  особам з інвалідністю I, II групи і дітям з інвалідністю віком до 18 років, яким не протипоказане навчання за обраною спеціальністю.

 

Пільги на транспортне обслуговування. Відповідно до норм закону особи з інвалідністю I та II групи, діти з інвалідністю та особи, які супроводжують осіб з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю (не більше однієї особи, яка супроводжує особу з інвалідністю або дитину з інвалідністю) мають право на:

- безоплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім таксі) за наявності посвідчення чи довідки, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – також електронного квитка, який видається на безоплатній основі;

-  50-відсоткову знижку вартості проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня;

- право на позачергове обслуговування в будь-яких касах, а також на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності та підпорядкування, які надають будь-які послуги населенню;

- право на пріоритет перед іншими особами на проходження контролю в пунктах пропуску через державний кордон України, контрольних пунктах в’їзду на тимчасово окуповані території та виїзду з таких територій (ця пільга поширюється на осіб з інвалідністю, які прямують на лікування (за наявності підтвердних документів), осіб з інвалідністю першої групи та дітей з інвалідністю).

 

Трудові пільги, які передбачені для цієї категорії осіб, полягають у тому, що:

  1. до людей з інвалідністю не застосовується випробувальний термін (ч. 3 ст. 26 КЗпП);
  2.  залучення осіб з інвалідністю до роботи в нічний час і надурочних допускається лише за їхньою згодою, якщо це не суперечить медичним рекомендаціям МСЕК (ч. 3 ст. 12 Закону України «Про охорону праці»);
  3. на прохання особи з інвалідністю може встановлюватись режим роботи на умовах неповного робочого дня (тижня) (ст.172 КЗпП).

 

Куди звернутися для отримання пільг?

 

Слід звернутися до органу соціального захисту населення за місцем проживання. Для цього необхідно надати комплект таких документів:

- паспорт громадянина України;  ідентифікаційний код;  довідка або посвідчення МСЕК про призначення групи інвалідності: відповідна заява (зразок надається в управлінні соцзахисту).

 

Відмовити у наданні пільги можуть за відсутності підстав для отримання конкретної пільги. Таку відмову можна оскаржити до вищого органу (позасудовий порядок) чи безпосередньо до суду (судовий порядок).

 

 

Відділ “Красилівське бюро правової допомоги” знаходиться за адресою 31000, Хмельницька область, м.Красилів, вул.Театральна 2. Телефон: 4-26-60

 

 


Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь