Щиборівська територіальна громада
Хмельницького району, Хмельницької області

ІНФОРМАЦІЯ

Дата: 28.12.2022 07:31
Кількість переглядів: 132

Покрокова інструкція про те, як стягнути аліменти з одного з батьків, який відмовляється добровільно їх сплачувати та проживає за кордоном.

За українським законодавством батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття, незважаючи на те, в якій країні вони проживають.

Для того, що стягнути аліменти з одного з батьків, який відмовляється добровільно їх сплачувати та проживає за кордоном необхідно зробити наступні кроки .

Крок 1. Найперше, що потрібно зробити, це отримати рішення суду України про стягнення аліментів. Той із батьків, із ким мешкає дитина, має право звернутися до суду з відповідним позовом. І вже з рішенням національного суду про стягнення аліментів стягувач може звертатися до компетентного органу (суду) іноземної держави.

Крок 2. Звернутися до суду іноземної держави з клопотанням про визнання та виконання рішення суду України. Клопотання повинно містити інформацію про відповідача (боржника), а саме повне ім’я, дату народження, громадянство, адресу проживання протягом останніх 5 років (наскільки це відомо Вам, рід занять і місце роботи, фотокартку (за можливості), наявні відомості про фінансові та сімейні обставини боржника, у тому числі інформація про майно, яке йому належить та іншу будь-яку корисну для справи інформацію.

Вказане клопотання необхідно надіслати до Міністерства юстиції України через територіальне управління юстиції.

До клопотання необхідно додати документи, оформлені належним чином судом, що виніс рішення:

- копія судового рішення;

- довідка про те, що рішення набрало законної сили;

- довідка про часткове виконання або невиконання рішення на території України;

- довідка про те, що відповідач був належним чином повідомлений про день судового засідання, та копії документів, що це підтверджують, якщо відповідач не брав участі в судовому засіданні;

- копія протоколу судового засідання (або журналу судового засідання), під час якого справу про стягнення аліментів було розглянуто по суті;

- фотокартка стягувача.

ВАЖЛИВО

Клопотання та документи, що до нього додаються, надаються українською мовою разом із перекладом на офіційну мову договірної сторони, на території якої пропонується здійснити визнання і виконання рішення.

Рішення по цьому питанню приймається протягом 1 місяця від дня його надходження. Цей строк може становити більш ніж один місяць, якщо для звернення за кордон потрібно отримати додаткову інформацію або документи та вжити інших заходів для належного оформлення клопотання.

Нотаріально завірений переклад не вимагається. Достатньо, якщо переклад офіційно засвідчений перекладачем або бюро перекладів.

Вимога консульської легалізації або засвідчення документів апостилем також не застосовується до документів відповідно до конвенцій.

У разі винекниння запитань Ви можете звертатися до сектору “Красилівське бюро правової допомоги” за адресою м.Красилів, вул.Театральна 1, або ж за номерами телефонів 0 800 213 103 / 4 - 26-60.

 

Нет описания фото.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь