Віктор САДОВЕЦЬ

Дата: 27.05.2024 14:36

ВІКТОР САДОВЕЦЬ

Народився в с. Мовчани Красилівського району Хмельницької області.

В 1972 році пішов до 1 класу Мовчанської початкової школи, а в 1975 році – до 4 класу Радісненської середньої школи, яку закінчив в 1982 році.

У 1983 році закінчив Красилівське професійно-технічне училище №12, здобувши професію токаря.

В цьому ж році був призваний до лав Радянської Армії. Півроку служив у місті Борзя Читинської області (Сибірський федеральний округ Російської Федерації). Став водієм БТРа. У званні сержанта був переведений на службу в Бурятську АРСР (місто Кяхта).

У грудні 1985 року він повернувся з лав Радянської Армії.

З 1986 по 1996 рік працював бульдозеристом у Чукотському автономному округу Російської Федерації.

Проте туга за рідною землею, за батьками, в 1996 році повернула його до України.

Повернувшись, Віктор працював трактористом у Красилівському сільськогосподарському агрономічному підприємстві.

У 1997 році поїхав у м. Миргород, де брав участь у будівництві школи. Потім працював трактористом на будівництві у м. Хмельницькому. Віктор не думав, що йому доведеться не тільки будувати, а ще й захищати рідну Україну, її незалежність.

У 2014 році пішов добровольцем у зону проведення антитерористичної операції. Бойову підготовку проходив у місті Новоград-Волинський. Потім служив у 30-й механізованій бригаді 1 батальйону у Запоріжжі.

Присвоєно військове звання – молодший сержант. Посада – гранатометник.

Загинув 31 січня 2015 року в бою поблизу смт Чорнухине Попаснянського району Луганської області.

Перебував у списках зниклих безвісти, ідентифікований у Дніпропетровську серед загиблих за експертизою ДНК.

22 травня 2015 року похований у рідному селі Мовчани.

Указом Президента України № 553/2015 від 22 вересня 2015 року, «за мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі», нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

03 грудня 2015 року на фасаді будівлі Радісненської ЗОШ І-ІІІ ступенів відкрито меморіальну дошку випускнику Віктору Садовцю.

У Віктора залишились батьки та син.

Вічна Слава Герою!